Çocuk gardırobunu ayarlamak için pratik fikirler

çocuk gardırop

Sonunda okulların açılma zamanı geldi ve bununla birlikte, tüm imalarıyla okula dönüş başlıyor (: Ve ilkbaharın hayatımıza girmesi için hâlâ kısa bir mola vermemize rağmen, yeni mevsimi düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Size yardımcı olmak için işte bazı anahtarlar çocuk gardırobunu ayarlayın sizin için çok kolay olacak.

Yıl boyunca gerekli olduğu önemli anlar vardır alanlarımızı yöneten düzeni gözden geçirin. Ve mevsim değişimi (yazdan sonbahara veya kıştan bahara) bunlardan biridir. Bu nedenle, yazın sona erdiği gerçeğinden yararlanarak size çocuk gardırobunu düzenleyebileceğiniz bazı fikirler vereceğiz.

Ve bu düzen temel bir konudur ve çocuk odaları söz konusu olduğunda daha fazlasıdır. Eşyalarını sırala, kolaylaştır onları sırayla tutabileceklerini, Bu çok önemli. Uzmanların açıkladığı gibi, kıyafetlerine ve eşyalarına erişmelerine yardımcı olursanız ve onları iyi durumda tutma sorumluluğunu verirseniz, onların bağımsızlıklarını ve öz saygılarını teşvik edeceksiniz.

Bu nedenle, işe koyulacağız ve bize yardımcı olacak bazı önemli fikirleri gözden geçireceğiz. çocuk gardırobunu yeniden yorumlayın. Önümüzdeki sonbahar sezonuna bu şekilde hazırlayacağız.

Çocuk gardıroplarındaki alanı optimize edin

1615456291 419 Cocuk gardirobunu ayarlamak icin pratik fikirler
Kaynak: Ikea

Dolaplarımızı toplamaya gelince, çoğumuz denemek için büyük çaba sarf ederiz. tasarruf etmek için mevcut alanı çoğaltın. Ve bu mantıklı, çünkü her zaman gardıroplarda istediğimiz genişliğe sahip değiliz.

Mevcut santimetrelerin ötesinde, alanı optimize etmek ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için bazı fikirler var. Oğlunuzun sahip olduğu kıyafetleri düşünün. büyüklüğünde ve kapladığı şeyde, ve yerleştirmenin en iyi yolunu nasıl bulduğunuzu göreceksiniz.

Bu anlamda önemlidir gardıropu çocuk giyimine göre uyarlayın, yetişkinlerden daha küçük. Bu nedenle, farklı yüksekliklerde çubuklar, çekmecelerin içine bölmeler, kutular veya sepetler vb. Yerleştirmeniz gerekebilir. Boşlukları iyice ölçmeye dikkat edin. iç mekan için aksesuarları satın alın. Çocuk dolabının içindeki alanı düzenlemenize yardımcı olacak bir taslak bile çizebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Giysileri ve aksesuarları sıralayın

1615456292 73 Cocuk gardirobunu ayarlamak icin pratik fikirler
Kaynak: Durum

Dolabınızın size sunduğu alanı nasıl kullanacağınızı zaten düşündüğünüzde, sıra Çocuk kıyafetlerini sınıflandırır. Elbette, büyüdükleri çok fazla kıyafetiniz var. Aşırı hızda büyüyorlar!

Şimdi tam zamanı kıyafetleri gruplara ayırın: Artık onlara hizmet etmeyen ve bağışta bulunacak veya ödünç vereceksiniz, kullanılamayan ve atılması gereken, gelecek yıl için biriktirebileceğiniz vb. Giysileri sınıflandırın ve uygun şekilde tanımlanmış kutulara koyun. Aynısını ayakkabı ve aksesuarlarla yapın.

Senin boyunda

1615456293 133 Cocuk gardirobunu ayarlamak icin pratik fikirler
Kaynak: Ikea

Olması gereken belirli giysiler var dolap çubuğuna asmak onları sırayla tutmak için. Bu elbiseler, gömlekler, ceketler ve paltolar için geçerlidir. Bunları gruplar halinde yerleştirmek en iyisidir.

Çocukların kıyafetleri kendilerinin almasını kolaylaştırmak istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: bir bırakma çubuğu kurun. Bu şekilde kıyafetlerine ulaşmakta zorlanmayacaklar. Çocuk gardırobunda düzen ve uyum duygusunu çoğaltmanın başka yolları da var. Örneğin, tüm askıların aynı şekilde yerleştirilmesinden ve her bir gruba giysileri renklerine göre yerleştirmekten oluşurlar.

Eşyaları asmak için diğer yerler portmantolardır. Çocuğun yüksekliğine bir portmanto koymak, onu oda sırasına dahil etmek için iyi bir fikirdir. Okul sırt çantanızı, eşarplarınızı vb. Asmak için kullanabilirsiniz.

Çekmeceler mi yoksa raflar mı?

1615456293 245 Cocuk gardirobunu ayarlamak icin pratik fikirler
Kaynak: Ikea

İçlerinde katlanmış giysiler saklanır, tişörtler, tişörtü, pantolon vb. Giysileri daha iyi içerdikleri ve düzeni sağlamak daha kolay olduğu için çekmeceleri raflara tercih ediyorum. Çocuklarınızın dolabında çekmece yerine raflar ve raflar varsa, giysileri düzenlemek için içlerine sepetler veya kutular yerleştirin.

İçin iyi bir fikir çekmece alanını optimize edin elbiseleri dikey olarak katlamak ve yerleştirmektir. Böylece tüm kıyafetleri ilk kez görürsünüz ve onları bulmak daha kolaydır.

İç giyim ve pijamalar için özel bir yer ayırın. Bu çocuk kıyafetleri genellikle küçük olduğundan, ihtiyacınız olacak bölücüler veya küçük kutular. Çekmecenin içini düzenlemenize yardımcı olurlar.

Yukarı ve aşağı

1615456294 502 Cocuk gardirobunu ayarlamak icin pratik fikirler
Kaynak: Bundan Esinlenildi

Kabinin üst ve alt kısmı size harika saklama ve sipariş olanakları sunar.

Tavan söz konusu olduğunda, bu bir fazla kullanılmayan şeyler için ayrılmış alan. Çocukların bu alana erişemeyeceğini lütfen unutmayın. Henüz kutulara konulmayacak veya başka bir mevsimden kıyafetler koyma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca onlara hala değmeyecek kıyafetler satın aldıysanız. Bu kıyafetleri elinizin altında bulundurmanın ve zamanı geldiğinde var olduklarını unutmamanın bir yoludur.

Öte yandan, çocuk gardırobunun altına yerleştirebilirsiniz. ayakkabılar için bir raf. Böylece küçükler sorunsuz bir şekilde kendilerini giyebilirler.

Çocuk gardırobunu ayarlamak için pratik fikirler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu