Çocuk Kilidi

Günümüzde hemen hemen her ailenin evinde bilgisayar ve bunun yanında internet bağlantısı vardır.
Siz değerli anne ve babaların yanında çocuklarımız da günlerinin bir kısmını internet ortamında geçirmektedir.
Genelde Facebook ve Twitter gibi ortamlarda gezinen çocuklarımız kimi zaman bunlara bağımlı olmakta ve kötü niyetli kişilerle irtibat halinde kalabilmektedir.

Malesef 80-90’larda olduğu gibi sokakta oynanan oyunların yerini bilgisayar oyunları almış bulunmakta ve çocuklarımıza fazlasıyla zarar vermektedir.

Bunun yanında internet ve internet ortamı malesef düşündüğümüz kadar temiz bir yer değildir. İnternet sayesinde ulabildiğimiz bilgi sayısı çok fazla ve bunların hepsinin yararlı bilgi olduğunu söylememiz mümkün değildir.

BeyazYastik.Com Kişisel olarak açılmış bir blog sayfasıdır ve içinde herhangi bir warez içerik çocuk ve ruh sağlığını bozacak içerikler barındırmamaktadır.

BeyazYastik.Com Ne Kadar Güvenli Bir Blog ?

İçerimiz iki yazar tarafından girildiğinden ve başka kişilerin blogumuzda yazı paylaşımı yapamadığından dolayı girdiğimiz her içeriğin konuları tek tek özenle seçilip yazılmaktadır. Ayrıca konularımızda paylaşılan resimler de dikkatli bir şekilde incelenip konularımıza öyle eklenmektedir. Blogumuzda yapılan reklamlar bizim gibi diğer kişisel blog sahiplerinin olup reklamlar da herhangi bir kötü içerik barındırmamaktadır.

Blogumuzda yapılan yorumlar yazan kişinin sorumluluğunda olup zaten küfür içeren yorumlar onay görmeyip sayfaya hiç yansıtılmamaktadır. Yazacağınız yorumlar önceden okunup onay aldıktan sonra sayfamızda görüntülenir.

Blogumuza yorum yapmak için İsim veya Nick (Takma İsim) ve mail adresi gereklidir. Ayrıca Web sitesi alanı bulunup isteyen kişiler kendi web adreslerini yazabilirler. Mail adresi zorunlu bir bölümdür ve kesinlikle 3.Şahıslar tarafından görüntülenmemektedir. Ayrıca üyelik sistemi bulunmadığından kişiler arası özel mesajlaşma ve direk iletişim imkanı yoktur.

Peki Sizlerin ve Çocuklarımızın İnternette Güvende Olması İçin Ne Yapmalıyız ?

1. İnternet ortamında gerçek bilgilerinizi kullanmayın . (isim, Soyisim, Adres, Yaş, Telefon Numaranız) gibi.

2. Şifrenizi belirlerken içerisinde harflar sayılar ve simgeler olan bir şifre seçerseniz ele geçirilme olasılığı düşüktür.

3. Sitelere girerken google zararlı site uyarısıyla karşılaşırsanız siteden hemen ayrılın.

4.Sosyal ağlarda çok fazla zaman geçirerek ruh sağlığınızla oynamayın.

5.Üyelik sistemimiz olmadığından kişisel bilgileri toplama gibi bir olayımız yoktur.

Peki Çocuğunuz Burada Neler Yapabilecek?

Çocuklarımız blogumuzda kendi oluşturduğumuz konuları okuyabilir, paylaştığımız dekorasyon fikirleri resimlerine bakabilir ve ev dizaynı hakkında yaptığımız değerlendirmeleri okuyabilir ve bunlara yorum yapabilir.

Tüm bunların sonrasında çocuğunuzun yaptığı yorumların blogumuzdan silinmesini istediğiniz takdirde iletişim bölümünden mail atarak bize ulaşabilir ve yorumları kaldırmamızı isteyebilirsiniz. Mailler günlük olarak kontrolde tutulmaktadır.

Teşekkürler. BeyazYastik.COM info@beyazyastik.com

Başa dön tuşu