Ortak çocuk odalarını dekore etmek için harika ipuçları

Ailevi koşullar veya evlerde yer olmaması nedeniyle günlük olarak odayı paylaşmak zorunda kalan birçok erkek kardeş var. Bu bir rahatsızlık gibi görünebilir, olmak zorunda değil. Ne dekoratif düzeyde ne de aile hayatı düzeyinde. Ve kendin görmen için işte buradasın paylaşılan çocuk odalarının gerçekten müthiş örnekleri.

Kaynak: Dürüst olmak gerekirse WTF

Evdeki küçükler de dahil olmak üzere hepimizin kendi alanımıza ihtiyacı var. Genellikle odanızda bir köşeye güvenmeleri önemlidir. Oynamak, dinlenmek ve çalışmak için bir alan. Ancak, bir odayı paylaşmak çocuklar için bir çile olmak zorunda değildir. Kardeşler arasındaki bağları büyütmek ve güçlendirmek için bir fırsat olabilir. Ortak çocuk odaları için en iyi fikirleri keşfedin.

Onları o kadar seveceksiniz ki, metrekare eksikliğiniz olmasa ve her biri için bir odanız olsa bile, çocuklarınız için onları isteyeceksiniz. Ve hiç şaşırmadım çünkü gerçekten muhteşemler. Bu küçük odaların biraz hayal gücüyle ne kadar güzel olabileceği şaşırtıcı değil mi?

İki veya üç kişilik ortak çocuk odaları

Kaynak: Dürüstçe WTF

Çocuklarını aynı yatak odasına koymaktan başka seçeneği olmayan ebeveynler var. Çoğu durumda genellikle çünkü birkaç odalı küçük bir evde yaşıyorlar. Ya da yatak odalarının geri kalanının zaten dolu olması veya başka bir kullanım için kullanılması gerekmesi de olabilir.

Ebeveynlerden birinin iş faaliyeti aile evinde gerçekleşiyor olabilir ve evin odalarından birinde bir işyeri olması gerekli olabilir.

Bununla birlikte, ebeveyn vakaları da vardır. Çocuklarının ima ettiği tüm iyi ve kötü şeylerle birlikte uyumasını tercih edenler. Daha önce de söylediğim gibi, çocuklar az ya da çok sevseler de paylaşmayı öğreniyorlar. Ayrıca ihtiyaç duyduklarında daha fazla refakatçi hissederler. Kardeşler arasındaki ilişki güçlendirilir, ancak kavgalar daha sık olabilir.

Yani bir veya daha fazla odanız varsa, geniş olsun veya olmasın ve küçüklerinizin onlardan birini paylaşmasını istiyorsunuz, bu sevimli paylaşılan çocuk odalarına göz atın. Bunu seveceksiniz.

Kaynak: Dürüstçe WTF

Süslemeye gelince, ahşap çok özel bir malzemedir. Mekanı kendi başına kişiselleştiren doğal bir hava sağlar.

Eşit yataklarla … ya da değil

Kaynak: Dürüstçe WTF

Simetri ve düzen konusunda tutkuluysanız, kesinlikle tercih edeceksiniz. çocuklarınızın yataklarının aynı olduğunu. Aynı yapıya sahip oldukları ve aynı yatak örtüsüyle giyindikleri.

Ancak, giderek daha fazla insan bu simetriyi biraz kırmayı tercih ediyor ve farklı yatakları tercih edin, örneğin tamamen farklı yatak başlıkları ile. Veya farklı renklerde nevresimlerle.

Sonuç harika olabilir, özellikle alanı uyumlu hale getirmek için başka bağlantılar bulursanız. Üç yatağın görüntüsünde olduğu gibi, her biri farklı bir başlık ve ayak tahtasına sahip, ancak aynı yatak örtülerine sahip.

Küçük odalar için ranzalar

Kaynak: Archzine

Ranzalar, çok küçük olmaktan muzdarip ortak çocuk odalarının döşenmesi için mükemmel bir seçenek olarak kabul edilse de, bu her zaman böyle değildir. Seçen ebeveynler var Odada daha fazla boş oyun veya çalışma alanı bırakmak için ranzalar koyun.

Gerçek şu ki, çocuklar için yüksek yataklar için o kadar güzel seçenekler var ki, geniş odalar için bile seçilebilmeleri şaşırtıcı değil. Altta Ikea mobilyalarıyla beyaz renkteki bu kombinasyon gibi. Bu durumda, bunlar Stuva serisinden çekmeceler ve dolaplardır. Kurtarılacak koca bir evren!

Genel olarak tavsiye şu şekildedir: basit tasarımlar ve açık renkler kullanın. Beyaz mobilyalar kesin bir hit. Küçük odalarda çok önemli olan görsel olarak daha hafiftirler. Renk, aksesuarlara ve aksesuarlara yerleştirilebilir: yatak takımları, minderler, süs eşyaları vb.

Kaynak: Amber İç Mekanlar

Ve ne hakkında bu inşaat ranzaları? Odanın inşasından önce tasarlanır ve yansıtılır ve sonuç muhteşemdir.

Kaynak: Amber Interiors

Asılı yatakların özgünlüğü

Kaynak: Apartman Terapisi

Eminim her çocuk, tavandan kalın iplerle sarkan bu tür yataklarda uyumayı çok ister. Aslında yatağı oluşturan ahşap yapı diğer ankrajlarla duvara desteklenir. Yine de, etkisi tavandan sarkan bir platform üzerinde olmaktır.

Müthiş bir kaynaktır, sadece ortak çocuk odalarında birkaç yatak yüksekliğinde, aynı zamanda alanı eğlenceli ve çok özgün bir şekilde dekore etmek. Çocuklarınız buna bayılacak!

Gördüğünüz gibi, ortak çocuk odalarını yapılandırmak ve dekore etmek için çok sayıda seçenek var. Her şey, sahip olduğunuz alana ve kullanmak istediğiniz kaynaklara bağlıdır.

Ortak çocuk odalarını dekore etmek için harika ipuçları konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir