Banyo DüzenlemeDekorasyon ÖrnekleriMiniklerden Tavsiyeler

Çocuk Banyosunu Dekore Etmek

Çocuklar banyolarında çok zaman geçirirler, bu nedenle banyonun güvenli ve rahat olması önemlidir. Her banyo, temizliği teşvik eden ve banyoyu düzenli tutmayı kolaylaştıran bir tasarıma sahip olmalıdır. Çocuklar dağınık bir banyoda oynayarak vakit geçirmek istemezler. Bunun yerine, içinde olduklarında kendilerini iyi hissettiren davetkar bir alan istiyorlar.

Bugün yazının başlığında da görebileceğiniz gibi, çocuk banyosunu dekore etmek için en iyi fikirlerden farklı olan iç dekorasyonu öğrenin bölümünde sizlerle paylaşacağız. Evdeki minikler için çok dikkat çekici olabilecek her türlü unsuru ve fikri arama görevini üstlendik. Yani evde çocuğu olan hepimiz, paylaşmak için bulduğumuz tüm bu önerileri düşünmenin zamanı geldi.

Örneğin şunları göreceğiz: Renklere göre dekorasyon, Erkekler için banyolar, Kızlar için banyolar, Duş alanı için fikirler, Aksesuarlar, Dekoratif vinil, Duvarlarda sanat, Lavabo dekorasyonu, Düzenleyiciler, Modern banyolar, vb.

Çocuk banyosunu dekore etmek için fikirler
Çocuk banyosunu dekore etmek için fikirler

Sizlerle paylaşmak için bulduğumuz çocuk banyosunu dekore etmek için tüm bu fikirlerin sizi maksimum düzeyde şaşırtacağına sizi temin ederim. Özellikle hayata geçirmesi çok kolay fikirler olduğu için ve en önemlisi bu dekorasyon fikirleri ile çocuklarınız banyolarında çok mutlu olacaklar. Bu yüzden çocukların iyiliğini ve kendi alanlarına sahip olmalarının ne kadar iyi olduğunu düşünmek. Tüm bu alternatifleri arama görevini üstlendik.

Çocuk banyosunu dekore etmek için fikirler
Çocuk banyosunu dekore etmek için fikirler

Ve konu ilerledikçe görebileceğiniz gibi, çocuk banyosunu dekore etmek için kurtarabildiğimiz birçok fikir var. Çünkü mekanlarınızı dekore ederken fark yaratacak seçenekler olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden sizi önerilerin her birini not almaya davet ediyorum ve favori seçeneklerinizi denemekten çekinmeyin.

Çocuk banyosunu dekore etmek için fikirler
Çocuk banyosunu dekore etmek için fikirler

Renk dekorasyonu

Çocuk banyosunu dekore etmek için size elbette bahsetmek istediğim ilk fikirler, renklere göre dekorasyon. Zira bu tarz mekanları kişiselleştirmek için şüphesiz en iyi alternatiflerden biri. Renk temasından yola çıkarak ortak banyo olup olmamasına bağlı olarak banyoyu farklı renklerle doldurabilirsiniz.

Renk dekorasyonu
Renk dekorasyonu

Veya daha sonra aynı banyonun farklı alanlarına ve öğelerine ekleyebileceğiniz tek bir renk yelpazesine odaklanın. Aşağıda, dekorasyonu renklere göre gerçekleştiren çocuk banyolarından birkaç örnekle baş başa bırakıyoruz.

Renk dekorasyonu
Renk dekorasyonu

Ayrıca bu fikri ileride başka renkler için değiştirmek çok kolay. Umarım onları beğenirsin!

Çocuklar için tuvaletler

Sizlerle paylaşmak için bulduğumuz çocuk banyolarını dekore etmek için tüm bu inanılmaz fikirlere devam ederken, özellikle çocuklar için aşağıdaki banyo önerilerini şiddetle tavsiye etmek istiyorum. Çünkü eğer şanslıysanız, çocuğunuzun odasına veya birden fazla çocuğunuz varsa, kişisel ve kendinize ait bir banyo kurabilmeniz.

çocuklar için tuvaletler
çocuklar için tuvaletler

Size göstermek için bulduğumuz aşağıdaki erkekler için banyo fikirleri gerçekten inanılmaz. Bu fikirlerde hakim olan renk kullanımı temasından yola çıkarak şunları da görebiliriz:

 1. Mavi dekorasyon
 2. Kırmızı dekorasyon
 3. Çocuk karakterlerine dayalı dekorasyon
 4. Siyah veya koyu renklerde detaylar
 5. Vb.
çocuklar için tuvaletler
çocuklar için tuvaletler

Kızlar tuvaleti

Bugün size getirdiğimiz çocuk banyosunu dekore etmek için önceki fikir seçeneklerini tamamlayan, aşağıdaki kız banyo örneklerini de düşünmenizi istiyoruz. İlk bakışta ana rengin pembe olduğu ama dikkatli olun, sarı, leylak veya lavanta gibi yine çok moda olan farklı renk seçenekleriyle de karşılaşabilirsiniz.

kızlar tuvaleti
kızlar tuvaleti

Evet, kızlar için banyo dekorasyonunu da mekanı kişiselleştirmenize yardımcı olacak her türlü aksesuar, tamamlayıcı ve detayla tamamlamayı unutmayın. İlahi görünecek!

kızlar tuvaleti
kızlar tuvaleti

Duş Alanı Fikirleri

Sizlerle paylaşmak için bulduğumuz çocuk banyosunu dekore etmek için tüm bu fikirlerden yola çıkarak, duş alanı için aşağıdaki fikirleri önermek istiyorum. Bu noktaya kadar gördüğümüz tüm örneklerde de görebileceğiniz gibi duş alanı şüphesiz banyodaki en önemli mekanlardan biri ve detaylarla doldurabileceğiniz bir alan.

Duş Alanı Fikirleri
Duş Alanı Fikirleri

Her şeyden önce, duvarları süslemek için yapışkan detaylar. Örneğin, çocuk banyonuzun duş alanı camdan yapılmışsa, bundan faydalanabilir ve tüm bölmeyi en sevdikleri figürlerin çıkartmalarıyla süsleyebilirsiniz, duş alanı için daha fazla fikir aşağıda bulabilirsiniz…

Duş Alanı Fikirleri
Duş Alanı Fikirleri

Aksesuarlar

Çocuk banyosunu dekore etmek için tüm bu fikirlerle devam ediyoruz, bu sefer özellikle çocuk banyonuzun dekorasyonunun bir parçası olabilecek birçok dekoratif aksesuar ve tamamlayıcı banyo aksesuarlarından bazılarından bahsedeceğiz. Dekorasyon temasında aksesuarlar her şeydir, bu yüzden bunları göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Aksesuarlar
Aksesuarlar

Kullanabileceğiniz bazı aksesuarlardan bahsetmek gerekirse, size şunları bırakıyorum:

 • Halı veya kilim
 • kişiselleştirilmiş lambalar
 • Duş perdesi
 • banyo aksesuarları
 • organizatörler
 • lavabo aksesuarları
 • Vb.
Aksesuarlar
Aksesuarlar

Dekoratif vinil

Bugün başvurabileceğimiz en iyi alternatiflerden biri olduğunu düşündüğüm için kişisel olarak en çok hoşuma giden çocuk banyosunu dekore etme fikirlerinden biri de, hemen hemen her mekana hayat verecek kadar mükemmel olan bu dekoratif viniller. çocuklarınızın banyosunda. Bulduğumuz örneklerde de görebileceğiniz gibi bu tip vinilleri duvarlarda, duşta, tuvalette vs. kullanabilirsiniz.

Dekoratif vinil

Tüm bu dekoratif vinillerin anahtarı, genel olarak banyoyu ayrıntılarla doldurmaktır, bu öğenin iyi yanı, çocuklarınızın banyosu için aradığınız şeye göre %100 kişiselleştirilebilmeleridir.

Dekoratif vinil
Dekoratif vinil

Duvarlarda sanat

Aynı şekilde, çocuk banyosunu dekore etmek için bu inanılmaz fikirlere duvarlardaki sanat da eklenir ki bu, şüphesiz bu tür mekanların dekorasyonunu geliştirmek ve ona hayat vermek için mükemmel bir öneridir.

duvarlarda sanat
duvarlarda sanat

Örneğin, duvarlarda sanattan bahsettiğimizde şunlardan söz ederiz:

 1. Dekoratif tablolar
 2. Aynalar
 3. Resimler
 4. Dekoratif vinil
duvarlarda sanat
duvarlarda sanat

Bu kategori için bulduğumuz örneklerde aşağıda görebileceğiniz daha birçok öğe arasında. Ancak özellikle çocuklarınızın banyosu çok küçükse, onu dekore etmek için duvarların alanından yararlanmak en iyi fikirlerden biridir.

Lavabo dekorasyonu

Sizler için bulduğumuz çocuk banyosunu dekore etmek için tüm bu fikirlerin sonuna geliyoruz ve burada size lavabo dekorasyonu temasıyla ilgili deneyebileceğiniz bazı pratik ve kolay fikirler vermek istiyoruz. Oğlunuzun veya kızınızın gereksinimlerine mükemmel şekilde uyum sağlayan farklı ayna tasarımları ekleyebileceğiniz için başlıyor.

lavabo dekorasyonu
lavabo dekorasyonu

Kız ve erkek çocuklar için, üzerine tırmanıp kulplara mükemmel bir şekilde ulaşabilmeleri ve tüm aktivitelerini kolayca yapabilmeleri için kişiye özel banklar yaptırabilirsiniz. Yapay bitkiler, rengarenk kaplar ve neden dekoratif vinil ile de tamamlamayın.

lavabo dekorasyonu
lavabo dekorasyonu

Harika görünecek!

Organizatörler

Bugün sizlerle paylaşmak için bulduğumuz çocuk banyosunu dekore etmek için tüm bu fikirleri neredeyse bitirmek üzere, size çocuk banyosu için düzenleyiciler hakkında bazı ekstra fikirler vermek istiyoruz… kendileri dekorasyon temasına atıfta bulunurlar ancak banyonuzun sahip olacağı nihai görünümü büyük ölçüde etkileyebilirler..

organizatörler
organizatörler

Mekanın en iyi şekilde görünmesi için organizasyon önemli olduğundan, mekan için en iyi dekorasyonu düşünmeden önce çocuk banyonuzun her alanı için düzenleyici aramanızı tavsiye ederim. Bana teşekkür edeceksin!

organizatörler
organizatörler

Modern banyolar

Modern banyoların bu örneklerini paylaşarak çocuk banyosunu dekore etmek için en iyi fikirler konusunu bitiriyoruz. Elbette bunları banyonuzda gerçekleştirmek için farklı fikirler de alabilirsiniz. Modern banyoların temel özelliklerinden biri renk kullanımıdır, bu yüzden bu fikirlere bağlı kalmanızı tavsiye ederim…

Modern banyolar
Modern banyolar

Genişlik hissi ve aynı zamanda minimalizm hissi vermek, bu tarz modern banyo dekorasyonuna ulaşmayı amaçlayan bir diğer anahtardır. Bu yüzden sizi galeride göreceğiniz aşağıdaki önerilerden bazılarını değerlendirmeye davet ediyorum.

Modern banyolar
Modern banyolar

Banyonuz harika görünecek!

Size az önce verdiğimiz tüm bu önerileri beğendiyseniz İç dekorasyonu öğrenin. Ancak aynı zamanda, genel olarak cepheler veya ev tasarımı hakkında daha fazla şey keşfetmeye ve öğrenmeye devam etmek istiyorsunuz. Sizi konuyla ilgili kapsamlı konu kataloğumuza bir göz atmaya davet ediyorum, onları seveceksiniz!

Çoğu banyo, renkli çizgi film karakterleri ve çocukların bakmayı sevdiği diğer tasarımlarla dekore edilmiştir. Bu, banyonun eğlenceli ve davetkar görünmesine yardımcı olur. Ayrıca ebeveynlerin banyoyu temiz ve düzenli tutmasını kolaylaştırır. Birçok ebeveyn, çocuklarının banyolarına ekstra süslemeler ekler: sabun, oyuncak ve diğer eşyaların yanı sıra çocuklarının arkadaşlarının fotoğrafları için raflar. Bu, banyonun tuvalet yerine oyun odası gibi görünmesini sağlar. Odanın duvarında bir ayna varsa, çocukların saç ve makyaj becerilerini geliştirebilmeleri için bonus puan.

İnanılmaz oda dönüşümleri ve kendin yap dekor fikirleri

Çocukların banyoyu neden bu şekilde dekore ettiğinizi anlamalarını sağlamak önemlidir. Temiz kalman daha kolay olsun diye banyolarını çirkinleştirdiğini düşünmelerini istemiyorsun. Bunun yerine, karakterlerin iyi hijyeni teşvik ettiğini ve temizliği kolaylaştırdığını açıklayın. Ayrıca, oyuncak eklemek çocukları dağınık bırakmak yerine banyoda vakit geçirmeye teşvik eder. Çocuklar, bu ilavelerin zaman kaybetmeden banyolarını daha eğlenceli hale getirdiğini çabucak öğrenecekler.

Küvetler, herhangi bir çocuk banyosu için mutlak bir zorunluluktur! Çocuklara kendilerini temizlerken oynayacakları bir şeyler vererek banyo yapmayı daha heyecanlı hale getiriyorlar. Çoğu çocuk küvette oynamayı tuvalette olduğu kadar sever. Bu, ebeveynlerin çocuklarının küveti ve duş kabini için oyuncaklar sağlayarak banyo zamanını teşvik etmelerini kolaylaştırır. Hatta bazı çocuklar, bebekleri bulaşık yıkarken oturacakları serin yerler olsun diye lavaboda banyo bile yapıyor.

Süslenmiş bir çocuk banyosunun temiz ve düzenli tutulması boş bir banyodan çok daha kolaydır. Dekor eklemek, iyi hijyeni teşvik eder ve çocukların hangi eşyaların kullanım için olduğunu ve hangilerinin sadece oyun zamanı için oyuncaklar olduğunu bilmelerini sağlar. Çocuklar ayrıca dekore edilmiş banyolarda oynamaktan keyif alırlar, bu da sizin veya eşinizin küvette işini bitirmesini beklerken onları temiz ve rahat tutmayı kolaylaştırır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu