Adalı ve yüksek tabureli güzel mutfakların seçimi

ada ve masalı siyah beyaz mutfak
Birçok mutfakta ortak bir kombinasyon vardır. Adaya yüksek tabureler eşlik ediyor. Odadaki merkezi mobilya parçası, aile buluşma noktası haline gelir. Bu nedenle koltuklar, çok işlevli bir odanın konforunu ve rahatlığını temsil eder. Bu evren evin yeni kalbi olduğu için mutfak tadilatları önemli ölçüde gelişti. Açık BeyazYastik.Com şık ada mutfakları ve yüksek taburelerden oluşan bir seçkiyi paylaşıyoruz. En sevdiğin görünüm hangisi? Aşağıdaki seçenekleri keşfedin!

1. Kromatik kontrast

yüksek tabureli mutfak adası
Mutfakta kromatik bir kontrast oluşturmanıza izin veren birçok formül var. orta adaÖrneğin, depolama alanı sağlayan üst ve alt mobilyalardan farklı bir tonda olabilir. Mutfağın ortasında da çerçevelenebilen bir görsel efekt.

Gönderinin görselinde gösterilen görünüm örneğinde durum böyledir. koyu ton Daha hafif bitişli yüksek taburelerin yanında adanın görünümü daha da öne çıkıyor.

2. Form aracılığıyla görsel süreklilik

iki tabureli mutfak adası
Mutfak adasının düz çizgileri, yüksek koltukların formatı ile mükemmel bir orantı ve uyum sağlar. Ortak bir iplik etrafında dönen geometrik ve dekoratif bir kompozisyon: kare. Merkezi ünitenin tezgahında ve yüksek taburelerin yapısında görsel olarak algılanan bir şekil.

3. Siyah ve beyaz

beyaz tabureli siyah mutfak adası
Ev planlamasında en çok kullanılan renk kombinasyonlarından biridir. Sıklıkla, her iki bileşen de bir odanın tüm ayrıntılarını tanımlar, bu da ayrılmaz bir bakış açısından siyah ve beyazın aynı ortamda kaynaşmasını yansıtır.

Ancak her iki ton, zengin içerikli bir evren yaratmak için diğer tonlarla da tamamlanabilir. detaylar. Makalede açıklanan karşıtlık, fotoğrafın görünümünde görsel olarak öne çıkıyor.

4. Siyah ve ahşap

siyah-ahşap-mutfak
Genellikle, odadaki parlaklığı artırmak için bir yenilemede açık tonlar seçilir. Ancak şu anda siyahın bulunduğu odalar da moda.

Bu özelliklere sahip bir oda içeriden nasıl aydınlatılır? Ahşap açık renk bütününde fark yaratır. Gönderide algıladığınız görüntüye yansıyan dekoratif bir öneri.

5. Zarif ve sofistike mutfak

adalı ve masalı mutfak
Birkaç yüksek taburenin eşlik ettiği bir adanın kombinasyonu kendi stilini gösterir: İskandinav, rustik, çağdaş, vintage, minimalist, endüstriyel veya ülke (diğer birçok olasılık arasında).

Bir mutfak aynı zamanda klasik, zarif ve sofistike detayları ile lüks bir görünüm sergileyebilir. arkalıklı tabureler konforu artırın.

6. Mutfakta leylak: özgün ve farklı bir dokunuş

leylak ve gri mutfak
Leylak, çiçeklerin diliyle ev dekoruna kolaylıkla entegre edilebilen bir renktir. Güzel bir buketin süslenmesi, örneğin yemek odası masası veya mutfak adası gibi belirli noktalara vurgu yapar.

Fakat leylak ayrıca bir odada daha büyük bir varlığa sahip olabilir. Gri ile birleştiğinde orijinal bir binom oluşturur. Fotoğrafta gösterilen görünümde görsel olarak tanımlanan ortak bir iplik.

7. Masa ve yüksek tabureli mutfak adası

yeşil renkli yüksek tabureler
Bir mutfak adasının bir devamı olabilir, tıpkı masanın tamamlayıcısı olduğunda olduğu gibi. merkezi dolap. Bu şekilde, bu uzantı kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için gerekli alanı sunar. Bu durumda, yüksek tabureler o noktanın etrafında yer alır.

Mutfağınızı yenilemek istiyorsanız veya ileride projeyi gerçekleştirmeyi hayal ediyorsanız bu odalar size birçok fikir verir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu