Pembe Renk Oturma Odası

2024 Moda Sezonu Pembe Salon Resimleri

Bayanların vazgeçilmez rengi Pembe Oturma Odası Takımları. Salon veya oturma odası dekorasyonunda boya, kumaş, mobilya ve dekoratif aksesuarlarda pembe rengin kullanılması. Oturma odası, pembe tonlar yardımıyla dekore edilebilen ortak bir ortamdır. Yeni Trend 2024 Güncel Ev Moda Bilgileri.

Pembe Renk Oturma Odası

Pembe oturma odanız için doğru renkleri seçin.

Sadece doğru pembe oturma odası fikri, herhangi bir odanın taze, modern ve zahmetsiz bir tarzda görünmesini sağlayabilir. Yumuşak pastellerden canlı mercanlara, ahududu, fuşya ve kirazın daha cesur tonlarına kadar herkes için bir pembe var.

Pembe Renk Oturma Odası (1)

Pembe çok yönlü bir renk olduğu için oturma odası için harika bir renktir. Evinizde nasıl bir ambiyans yaratmak isterseniz isteyin, alanınız için doğru pembeye sahip olmanız garanti. Allık pembesi, gül pembesi ve somon gibi spektrumun daha açık pembeleri sakinleştirici etkileriyle bilinirken, daha canlı tonlar – mercan, fuşya ve – daha canlıdır.

Tavsiye Güzel Konu: Yeşil ve Pembe Renklerle Ev Dekoru

Pembe ayrıca yeşiller, maviler ve toprak tonları da dahil olmak üzere diğer birçok renkle iyi uyum sağlar ve seçtiğiniz pembe tonunun etrafında uyumlu bir palet oluşturmayı veya mevcut dekora pembe öğeler eklemeyi kolaylaştırır.

Pembe Renk Oturma Odası (2)

Oturma odanıza renkli bir görünüm kazandırmak söz konusu olduğunda renk kesinlikle tek seçenek değildir. Pembe oturma odası dekoru, zemini net bir şekilde nötr tutarken evinize eğlenceli ve beklenmedik bir dokunuş katabilir.

Peluş kilimler ve halılar, en büyük görsel etkiyi yaratma eğiliminde olduklarından, genellikle pembe bir makyaj başlatmanın en iyi yoludur. Bunu, uyumlu pembe tonda vurgulu yastıklar, oturma odasına zarif bir şekilde yerleştirilmiş bazı güzel yastıklar ve görünümü tamamlamak için pembe ışıltılı sanat eserleri izledi.

Pembe Renk Oturma Odası (3)

Pembe bir oturma odası dekorasyonu

Pembe, bir oturma odasına çeşitli yaratıcı şekillerde dahil edilebilir. İlk olarak, elbette, renk yoluyla. Yumuşak pembe bir palet seçebilir ve odaya koza benzeri bir etki vermek için duvarları ve hatta tavanı bu gölgede boyayabilirsiniz. Bunun en iyi şekilde güneşli büyük bir odada işe yarayacağını unutmayın, aksi takdirde tamamen pembe bir oda bir süre sonra sakıncalı hale gelebilir.

Pembe Renk Oturma Odası (4)

BeyazYastik.Com Dekoratörleri; ”Pembeyi oturma odanıza dahil etmenin bir yolu, onu aşağıdan yukarıya bir halıyla yapmaktır” diyor. “Pembe halı alanı toprakladığında, alanın çok yumuşak veya yatak odası gibi hissetmemesi için pembe tabanın üzerine diğer renkleri ve parçaları katlayabilirsiniz.”

Pembe Renk Oturma Odası (5)

Pembe bir kanepe, kulüp koltuğu veya abajur ekleyebilirseniz kesinlikle bir bonus. Unutma, pembeyi burada vurgu rengi olarak sadece kullanmıyoruz, duvarları boyamadan tamamen ona bağlıyız. Bittiğinde, oturma odası benzersiz ve dokunsal bir pembeye sahip olmalıdır.

Pembe Renk Oturma Odası (6)

Pembenin feminen bir renk olduğunu daha önce söylemiştik ama bu sadece feminen ortamlarda kullanıldığı anlamına gelmiyor. Ancak bir çiftin veya genel olarak ailenin paylaştığı diğer mekanlarda da uygulanabilir.

Basit bir şekilde açıklamak gerekirse, pembe tonları dahil etmenin mümkün olduğu dekorasyonun farklı unsurlarını gruplandırıyoruz, bir bakalım:

Boya renginde pembe seçimi nasıl olur?

Evin çehresini değiştirmenin geleneksel yolu onu boyamaktır. Bu durumda herhangi bir rengi kötüye kullanmayın, oturma odası için pembe kullanırsanız, bitişik odalar gri, belki beyaz veya tereyağı tonlarında gidebilir.

Pembe Renk Oturma Odası (7)

Sıcak bir renk olduğu için mekan oranlarını görsel olarak azaltır, geniş mekanlar için ya da belki bir duvarı vurgulamak için uygundur. Güçlü renkler genç ve modern olabilse de, yumuşak tonlar çok sıcak ve tanıdıktır.

Tekstil ve aksesuarlarda pembe

Kumaşların ve aksesuarların her zaman aynı renkte olması gerekmediğine dikkat edin, ancak bazı durumlarda renkleri birleştirmenin basit bir yoludur.

Pembe Renk Oturma Odası (8)

Pembe, gri, beyaz, siyah, çikolata, mor, tereyağı, menekşe, turuncu, yeşil ve diğer bazı tonlarla birleşir. Ancak çok fazla renk katmamaya dikkat edin, yoğun bir renk kullanılıyorsa, birkaç dozda ekleyin. Pembe ile iyi giden malzemeler, açık ve koyu renkli ahşap, çelik veya parlak görünümlü diğer metalik malzemelerdir.

Bunlara'da bakmalısın!

Başa dön tuşu