Rafları Dekore Etmek İçin 16 Fikir

Rafları Dekorasyon FikirleriKitaplarınızı, bitkilerinizi, tablolarınızı, heykellerinizi, hediyelik eşyalarınızı ve daha fazlasını nereye koyacaksınız? En değerli eşyalarımızla dekorasyon fikri yeni değil, duvarlarınızı görsel ilgiyle doldurmanız için ihtiyacınız olan yüzeyi bir raf sağlıyor.

Herhangi bir ortamı düzenlemek ve dekore etmek için raf en iyi tamamlayıcıdır. Pek çok şekil, boyut, renk ve stilde gelirler, bu nedenle evinizdeki tüm alanlara uyarlanabilen bir şeydir.

Raflarınızı dekore etmek için 16 fikir

Mekanlarınızı raflarla dekore etmek ve rafın kendisini dekore etmek için bu harika fikirlere bakın, ne koyacağınızdan emin olmadığınız o boş duvar için kesinlikle birçok çözüm bulacaksınız.

Boş alan değeri

Boş alan değeri
Dekorasyon Fikirleri

İfade “az çoktur” diyor ve rafların dekorasyonunda çok iyi uygulanıyor. Raflarınızı herhangi bir nesne ile tam olarak doldurmayın, her bir nesneye öne çıkmayı hak ettiği alanı verin ve rafınız çok uyumlu görünür.

Kitaplığınıza minimalizm uygulayın

Kitaplığınıza minimalizm uygulayın
Dekorasyon Fikirleri

Ortamda düzen ve uyum sağlamanın çok kolay bir yolu, rafın her boşluğuna birkaç nesne yerleştirmektir. Örneğin kare alana sahip mobilyalarda bu fikir, nesneleri çerçevelemek ve onlara daha fazla önem vermek için harikadır.

Nesneleri bir renk paleti ile birleştirin

Nesneleri bir renk paleti ile birleştirin
Dekorasyon Fikirleri

Süslenecek renklerin ortamın tarzına ve rafın kendisine uygun olduğunu belirleyin. Gösterdiğiniz tüm nesnelerde bir renk paleti bulundurarak, birçok farklı şeye sahip olsanız bile görsel bir birlik yaratırsınız.

Bir renk paleti oluşturarak, her türlü nesneyi eklemeye devam edebileceğinizin ve her zaman harika görüneceklerinin güvencesine sahip olursunuz.

Öğeleri yerleştirmenin orijinal yollarını arayın

Öğeleri yerleştirmenin orijinal yollarını arayın
Dekorasyon Fikirleri

Kitapların dikey olarak gittiği ve heykellerin ayrıldığı geleneksel raf dağılımına bağlı kalmayın. Nesnelerin üst üste binmesi ve çok ilginç bir raf oluşturmak için öğelerin konumu ve rafın derinliği ile oynayın.

Dekorasyona farklı yükseklikler eklemek için üstüne nesnelerle birlikte bazı kitaplar yerleştirmek de iyi bir fikirdir.

Simetrik rafları birleştirin

Simetrik rafları birleştirin
Dekorasyon Fikirleri

Bir alanı raflarla dekore etmenin iyi bir yolu, onları vurgulamak için bir nesnenin veya alanın kenarlarına simetrik olarak yerleştirmektir. Örneğin burada şöminenin kenarlarındaki duvarlardan faydalanmak ve ona daha fazla önem vermek için rafların nasıl kullanıldığını görüyoruz.

Öte yandan, rafın önemliliği şöminede kullanılan malzeme ve renklerle örtüştüğü için dekorasyonla mükemmel bütünleşir.

Zeminden tavana: ilginç bir duvar

Zeminden tavana: ilginç bir duvar
Dekorasyon Fikirleri

Bir duvara çok fazla kişilik katmak istiyorsanız, yerden tavana uzanan bir kitaplık oluşturun. Böylece duvardan bütünüyle yararlanırsınız ve örneğin kapsamlı kitap koleksiyonunuz için daha fazla saklama alanına sahip olursunuz.

Bu etkiyi elde etmek için en uygun şey, ortamınıza mükemmel bir şekilde uyan ısmarlama bir raf yapmaktır ve duvarın her santimetresinden yararlanabilirsiniz.

Bir köşeyi renklendirmek için bir kitaplık ekleyin

Bir köşeyi renklendirmek için bir kitaplık ekleyin
Dekorasyon Fikirleri

Boş duvarlar için ideal bir tamamlayıcı ve her köşeye düzen ve stil katmak için. Hiçbir yer raf için çok küçük değildir, sadece mükemmel boyutu bulmanız veya onu özel yapmanız gerekir.

Örnekte olduğu gibi duvarla aynı tonda dirsekli rafların kullanılması, köşenin aşırı yüklenmemiş görünmesini sağlar ve öne çıkan nesnelerdir.

Bir pencerenin etrafına yerleştirin

Bir pencerenin etrafına yerleştirin
Dekorasyon Fikirleri

Alanı optimize etmek ve kesinlikle boş kalacak bir duvara işlevsellik eklemek için bir fikir. Pencerenin etrafındaki boşluk, özel bir raf oluşturmak ve o duvara daha fazla önem ve işlevsellik kazandırmak için idealdir.

Örnekte gördüğümüz gibi, küçük odalar için de harika bir fikirdir, çünkü raf aynı zamanda bir komodin görevi görebilir ve depolama alanı ekleyerek yatak odanızı düzenli tutmanıza yardımcı olabilir.

Ortamları ayırmak için bir raf kullanın

Ortamları ayırmak için bir raf kullanın
Dekorasyon Fikirleri

İki mekanı sanal olarak ayırmak için ortamı bölen ve dekorasyon ekleyen raflar kullanabilirsiniz. Güzel bir nesneye dönüşmenin yanı sıra, evinizi daha iyi kullanmanıza yardımcı olur ve farklı işlevlere mahremiyet sağlar.

Örneğin, yemek odası ve oturma odası aynı ortamda bulunuyor ancak onları biraz daha ayrı tutmak istiyorsanız, görsel bir sınır oluşturmak için bu durumda olduğu gibi açık veya alçak bir raf tercih edebilirsiniz.

Duvara karşı öne çıkan bir renk seçin

Duvara karşı öne çıkan bir renk seçin
Dekorasyon Fikirleri

Kitaplığınıza stil eklemenin çok kolay bir yolu, duvarın tonuna karşı öne çıkan bir renk seçmektir. Tonu seçerken, mekanın dekorasyonunun renk paleti ile iyi bir şekilde tamamlandığından emin olun.

Kitaplığın altını süsleyin

Kitaplığın altını süsleyin
Dekorasyon Fikirleri

Rafınıza daha fazla kişilik kazandırmak için dolabın altını duvar kağıdıyla boyayabilir veya süsleyebilirsiniz. Arka planın renklerine ve yerleştirdiğiniz nesnelere bağlı olarak, daha da fazla göze çarpabilirler.

Nesnelerinizi aydınlatın

Nesnelerinizi aydınlatın
Dekorasyon Fikirleri

Kitap rafınıza aydınlatma ekleyerek daha fazla ilgi ekleyin, bu da onu mekanın merkezi öğesi yapar. Bu fikirle, nesnelerinizin her zaman görünür olmasını sağlarsınız ve çok ilginç yumuşak ve sıcak bir aydınlatma elde edersiniz.

Raflara led şeritleri yerleştirmeyi, üstüne spotlar eklemeyi veya dış tarafa nesneleri aydınlatan lambalar yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Alanınıza ve bütçenize en uygun seçeneği seçin.

Tasarımcı raflarını seçin

Tasarımcı raflarını seçin
Dekorasyon Fikirleri

Odanın genel tarzını tamamlayan tasarımcı raf ile nesnelerinizi daha da öne çıkarın. Günümüzde, her alana şeffaflık ve stil katan cam veya akrilik raflar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Raftaki öğeleri düzenleyin

Raftaki öğeleri düzenleyin
Dekorasyon Fikirleri

Mekanı dekore etmek için rafın yerini seçtikten sonra, güzel ve işlevsel bir unsur katmaları için rafı nesnelerle süslemeye başlamalısınız. Raflarınızı dekore ederken uygulayabileceğiniz birkaç organizasyon sistemi vardır.

Kolaylığı ve görsel estetiği için en çok kullanılan sistemlerden biri, öğeleri, bu durumda kitapları, renge göre çok orijinal bir gradyan oluşturarak organize etmektir. Bu örnekte, nesnelerin türe göre düzenlendiğini de görebiliriz: kitaplar, heykeller ve sepetler.

Her şeyi yerinde tutun

Her şeyi yerinde tutun
Dekorasyon Fikirleri

Görsel olarak hoş olmayan öğeleri düzenlemek için kutuları, sepetleri, dosyaları veya tepsileri seçin. Bu şekilde her şeyi elinizin altında tutarsınız, ancak mekanın estetiğini bozmadan. Ortamın renk paletiyle ilgili düzenleyiciler kullanın.

Raflarınız için sadece bir tema

Raflarınız için sadece bir tema
Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonu kişiliğinizle ilişkilendirmek için iyi bir fikir, raflarınızı yalnızca bir tür nesneyi görüntülemek için kullanmaktır; bu, örneğin kişisel bir koleksiyon olabilir. Böylelikle, sadece değerli koleksiyonunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda mekanı çok kişiselleştirilmiş bir şekilde dekore edersiniz.

Bu örnekte, birkaç set antika sofra takımının süslemek ve bunları el altında bulundurmak ve özel bir durumda kullanmak için nasıl kullanıldığını görüyoruz.

Sıkıcı kitap raflarına elveda

Tüm bu fikirleri gördükten sonra, kesinlikle kitap raflarınızı bir profesyonel gibi yeniden düzenlemek ve dekore etmek istiyorsunuz. Bu dekorasyon ipuçları ile mekanınızın hissini tamamen değiştirebilirsiniz.

Raflar, dekorasyon ve düzenlemenin yanı sıra kişiliğinizi göstermenize ve evinize benzersiz bir tarz kazandırmanıza yardımcı olur. Ayrıntıları, anıları, koleksiyonları, en sevdiğiniz nesneleri ve daha fazlasını sergileyen sayaçlardır.

Bir rafın evinizdeki herhangi bir ortama nasıl ayarlanabileceğini düşünmeye bugün başlayın ve böylece ihtiyacınız olan yeni sergi alanı haline gelin.

16 Rafları Dekore Etmek İçin Fikirler konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu