Çocuk odası için kumaş seçmenin tüm anahtarları

Bir çocuk odası dekore etmeyi mi düşünüyorsunuz? Aileye yeni bir üyenin gelmesini bekliyor olsanız da, ihtiyacınız varsa evin en küçüğünün alanını yenilemek, bugünkü makale ilginizi çekiyor. İşte bilmeniz gereken çok faydalı bazı ipuçları kumaşlar nasıl seçilir çocuk odası için.

kreş için kumaşlar
Kaynak: Ikea

Dekorasyonda özel, etkili ve çok yönlü bir kaynak düşündüğümde aklıma her zaman kumaşlar geliyor. Ve o zamandan beri garip değil Tekstiller sayesinde bir odanın iç tasarımını yapılandırabiliriz. Ayrıca ona çok özel bir karakter kazandırın. Bu, çocuk odalarında da aynı şekilde çalışır, bu nedenle çocuk odası için kumaşların nasıl seçileceğini bilmek önemlidir. Bugün size işinize yarayacak bazı yönergeler veriyoruz. Okumaya devam et.

Çocuk odası için kumaşlar nasıl olmalı?

1615456671 752 Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Kaynak: Ikea

Çocuk odaları, evinizdeki çok önemli mekanlardır. Çocuklar, doğumdan yetişkinliğe kadar tüm çocuklukları boyunca odalarında çok zaman geçirirler. Sadece uyku alanları değil, Orada arkadaşlarıyla oynarlar, ders çalışırlar, sosyalleşirler vb. Nihayetinde boş zamanlarının çoğunu odalarında geçirirler.

Yani misafirperver alanlar olmaları gerekir, kendilerini rahat, rahat ve güvende hissedebilecekleri. Kumaşlar oldukça dekoratif bir unsur olmasının yanı sıra rahatlık sağlar.

Leke kanıtı

1615456672 928 Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Kaynak: Dünya evleri

Ancak elbette tüm kumaşlar çocuk odası için uygun değildir. Belirli temel gereksinimleri karşılamaları gerekir böylece uygun olurlar ve bize baş ağrısı vermezler. Öncelikle, çok fazla leke bırakacaklarından emin olmalıyız. Küçük çocukların iyi yaptığı bir şey varsa o da lekelemedir.

Bu yüzden gerekli Yıkanması kolay kumaşları tercih edin, sorunsuz bir şekilde evde yıkanabileceğini ve özel bir bakıma ihtiyaç duymadığını. Unutmayın ki çocuk tekstil elemanlarını her ikişer üçte bir çamaşır makinesine koymanız gerekecek. Ayrıca önemli çok fazla demire ihtiyaç duymaz.

1615456672 927 Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Kaynak: Proje Fidanlığı

Kreş kumaşlarının iyi yıkanmasını sağlamanın yanı sıra, dayanıklı kumaşları seçin, evin küçüklerinin teslim edeceği günlük tırısa dayanabilir. Kumaşların dayanıklılığı dikkate alınması gereken bir husustur. Hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız, ne kadar severseniz sevin, ince ve narin kumaşlardan kaçının.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Pamuk, çocukların mekanları için mükemmel kumaş

1615456673 723 Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Kaynak: Douwzer

Piyasada bulunan çok çeşitli kumaşlar, çocuk odası için kumaş seçme işini çok daha kolay hale getiriyor. Ancak bazılarının özelliklerini bilmek, mağazada size her bir kumaşın bileşimini anlatırken de size yardımcı olacaktır.

Ve çocuk odalarını dekore etmek için çok iyi ödünç veren bazı kumaşlar var. En doğal olan pamuk gibi tüm versiyonlarında, daha ince veya daha fazla gövdeli.

1615456674 144 Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Kaynak: Douwzer

Örneğin pamuk kanvas çok pratik ve dekoratiftir. Onu uygun bulacaksın hem düz hem de basılı sayısız modelde. Böylece yaratıcılığınızı serbest bırakabilirsiniz. Yastıklar, perdeler, yatak örtüleri ve yatak takımları, döşemelik vb. Herhangi bir öğeyi yapmanıza hizmet edecek. Elbette, herhangi bir ürünü yapmak için metre ile satın alacaksanız, ilk yıkamada küçülebileceği için önceden yıkayın.

Pamuğun yanı sıra çocuk odasına uygun bir başka kumaş Çok dayanıklı ve doğal olan ketendir. Kolay deforme olmaz, bozulmaz ve evde iyice yıkanır. Ancak oldukça kırışık olma dezavantajına sahiptir, bu nedenle iyi bir ütü seansına ihtiyacınız olacaktır. Keten çok yönlüdür ve perdeler, yatak takımları, minderler ve yastıklar vb. İçin mükemmeldir.

Temel tekstil unsurları

1615456674 119 Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Fuente: Dünya Evleri

Perdeler, çocuk odalarının temel tekstil ürünlerinden biridir. Mekanı dekore etmenin yanı sıra güneş ışığının girişini kontrol ediyorlar. Örtülü veya örtüsüz veya panjurlu perdeler seçebilirsiniz. Bu son seçenek çok pratik ve moderndir. Buna karar verirseniz, tehlikeli olabileceğinden, kurulumun çocukların ulaşabileceği uzun kablolar bırakmadığından emin olun.

Cocuk odasi icin kumas secmenin tum anahtarlari
Kaynak: Project Nursery

Yastıklar ayrıca bir çocuk odasında temeldir. Onlara çok özel bir rahatlık verirler. Elbette, her zaman yerinde ve yerinde olmalarını beklemeyin. Aksine, sürekli olarak her yerde yuvarlanacaklar, bu nedenle, daha önce de söylediğim gibi, yıkamaya iyi dayanabilen orijinal ve özel yastıklar seçmeniz önerilir.

Yatak takımına gelince, en önemli şey şudur: bu doğal, nefes alabilen ve rahattır. Dekorun geri kalanıyla uyumlu olan uyumlu renkler ve desenler seçin. Çocuklarınız daha büyükse renkleri veya tasarımları seçmelerine izin verebilirsiniz. Onları önemli hissettirecek!

Çocuk odası için kumaş seçmenin tüm anahtarları konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu