Çocuklarınız için mükemmel oyun odasını nasıl planlayacağınızı biliyor musunuz?

Evde çocuklarınız varsa oyun odası çok önemli bir alandır. Doğru söylemek gerekirse, bir odayı boşaltmak ve oyuncaklarla doldurmak yeterli değildir. Çok iyi düşünmen gerek nasıl döşenir ve dekore edilir çocukların yaşına ve endişelerine göre en uygun oyun alanı haline getirmek. Aksi takdirde orada olmak istemeyecekler ve başarısızlık yankılanacaktır. Sana biraz söyleriz oyun odasını düzenlemek için fikirler ve hedefi vur.

oyun odası
Kaynak: Ikea

Eğer yeterince şanslıysan büyük bir evde yaşamak oda sıkıntısı olmayan yerlerde, bunlardan birini çocukların oyun odasına tahsis etmek harika bir fikirdir. Böylece, yatak odasını yaşam ve oyun alanından ayırmak, Mekanları daha düzenli tutmayı başarırız ve rutinler sadece programa değil, aynı zamanda gerçekleştikleri yere de bağlı olarak oluşturulur.

Mükemmel bir oyun odası, her şeyden önce, pratik ve işlevsel bir alan bu temel amaca hizmet eder: yani çocuklara uyumadıkları veya ödev yapmadıkları zamanlarda en çok yapmayı sevdikleri aktivitelerden zevk alabilecekleri ve yapabilecekleri mükemmel bir yer sunmak.

oyun odası
Kaynak: Ikea

Bunu başarmak ve o boş odayı çocuklarınız için gerçek bir oyun odasına dönüştürmek için, alanın onlara uyum sağladığını, kaç yaşında olduklarına ve en çok yapmaktan hoşlandıkları şeylere bağlı olarak. Bu şekilde oyun odasını evin en sevdikleri yer haline getirecek ve orada saatlerce fiziksel ve zihinsel gelişimleri için en iyi olanı yaparak geçireceksiniz: oyun.

Güvenli bir oyun odası

oyun odası
Kaynak: Susana Dekorasyonu

Herhangi bir oyun alanının karşılaması gereken ilk gerekliliktir: evin geri kalanı gibi uygun çocuk güvenliği önlemlerini karşılaması (ve mümkünse daha da fazlası, çünkü bu odada çocuklar çok fazla zaman geçirecek ve Amaç kendilerini eğlendirmeleri içindir). Küçüklerin yaşı daha kısa ise bu nokta daha önemlidir.

Çıkışları kontrol etmeye ve fişe takmaya ek olarak, mobilyaların, çekmece sandıklarının ve rafların duvara iyice tutturulmuş. Çocukların neye tırmanmayı sevdiğini zaten biliyorsunuz… Bu şekilde onlara atılmaktan kurtulacaksınız.

Yer büyük tüylü bir halı olası düşmeleri engellemek için ve her zaman camı izleyin ve gerekirse bir güvenlik kilidi yerleştirin. Güvenliğin önce geldiğini zaten biliyorsunuz.

Tasarruf için en iyi çözümler

Kaynak: Leroy Merlin

Düşündüğümüz andan itibaren bir oyun odası, Hepimiz günün sonunda o boşluğu hayal ederiz ve zihnimizde büyük harflerle bir CHAOS görüntüsü belirir. Bunun tersi gerçekten tuhaf bir şey olurdu. Bununla birlikte, çocuklar oynarken her şeyi mahvetse de, sonunda toplayabilmeleri için onlara en pratik depolama çözümlerini sunmayı düşünmeliyiz.

Bunu ne kadar kolay yaparsanız, o kadar iyi sonuçlar alacağınızı düşünün. Bu yüzden yerleştirmek zorundayız mobilya, kutular veya askılar, saklanacak oyuncak ve nesnelerin türüne göre. Onları koy onun zirvesinde böylece en başından toplamayı öğrenirler ve kendileri yapabilirler.

Okumak için bir köşeyi kaçırmayın

Kaynak: PinterestBenzer fikirler

Oyun odasının büyük ve ferah ya da daha küçük olması önemli değil. Dahil etmeniz çok önemlidir bir okuma köşesi rahat koltuklar ve kitapları ve hikayeleri saklamak için bir raf ile. Bunun en kolay yolu okuma sevgisini teşvik edin.

Ayrıca çok da sürmez. Yerdeki birkaç paspas işi yapabilir ve erişebildikleri küçük bir kitaplık veya kitap vitrini yeterlidir. Hakkında düşün çocuğunuzla birlikte büyüyebilecek çözümler, çünkü daha fazla kitap tutulacak.

Önemli olan kitaplara bahis oyun odasında ve her türlü ekranı dışarıda tutmaya çalışın. Bunu başarmanın sizin için gerçekten zor olacağı bir yaş gelecek, ancak çocuklar küçükken bundan yararlanın.

Boş alan bir hazinedir

oyun odası
Kaynak: Susana Morte Decoration

Bir oyun odası olmalı açık ve ferah bir oda, olabildiğince uzağa. Boyutu ne olursa olsun mobilyalarla doldurmayın. Gerek yok. Önemli olan, çocukların boş alana sahip olmak oynamak.

Bazı mobilyaları duvarların yakınına koymaya çalışın ve Merkezi alanı olabildiğince açık bırakın. Bu şekilde daha fazla hareket özgürlüğüne sahip olacaklar.

En aktif olanlar için

Kaynak: Masal

Harcanacak metrekareniz varsa ve çocuklarınız bir dakikalığına durmayanlardan biriyse, sanki bir parkmış gibi bir egzersiz alanı kurmayı düşünebilirsiniz.

Ve çok ama çok fazla aktiviteye ihtiyacı olan çocuklar var. Zıplamak ve koşmak onun doğal halidir. Onları etkinleştirirseniz oyun odasında egzersiz yapmak için bir alan Size çok teşekkür edecekler.

Kaynak: Fairytale

Elbette güvenliği her zaman unutmadan durmayan çocuklar için sonsuz mükemmel çözümler var. Bir yatak odası duvarını derme çatma bir tırmanma duvarına çevirmekten tırmanılacak yapıları yerleştirmek hatta küçük bir slayt.

Sanat tutkusunu teşvik edin

Kaynak: Lemonbe

Evet çocuklarınıza boyamayı, çizmeyi severler plastik ve sanatsal anlatımla ilgili her şey, bu etkinlikleri geliştirmek için bir alan oyun odasında eksik olamaz. Arıyor uygun bir masa ve malzemeleri depolamak için bir alan.

Oyun odasında çocukların aktiviteleri büyük ölçüde ortamı belirler. Kendinize onlar tarafından rehberlik edin ve oyun tarzı için onu dekore ederken ve kesinlikle haklı olacaksın.

Çocuklarınız için mükemmel oyun odasını nasıl planlayacağınızı biliyor musunuz? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu