Evde çocuklar için en iyi oyun alanını yaratmanın tüm anahtarları

Kaynak: Homedit

Şimdi büyük gün geldi ve Doğu’dan Magi’nin ziyareti zaten bir gerçektir, kesinlikle bazı fikirleri kullanacaksınız. oyun alanı planla Çocuklar için. Güvenli, eğitici ve eğlenceli olmak için karşılaması gereken temel gereksinimleri öğrenin.

Bugünün yılın en heyecanlı, en güzel ve büyülü sabahlarından biri olduğunu söylememe gerek yok. Aslında en harika SABAH. Yani, büyük harflerle. Ve Üç Büyücünün gece saldırısıyla gelen sinirlerden, kahkahalardan ve ezici duygudan sonra, sıra oyuncakları yeniden konumlandırın. Çocuklar için bir oyun alanı oluşturmak için mükemmel bir fırsat. Ama … bunu nasıl yapacağını biliyor musun?

Pekala, şüpheleriniz varsa, bu makaleyi okumaya devam edin, çünkü içinde size bir oyun alanının nasıl olması gerektiğini açıklayacağım. İster ona ayıracak büyük bir odanız olsun, ister sadece sahip olun küçük bir köşeden çocuk odasında.

Çocuklar için mükemmel oyun alanı

Kaynak: Petit & Küçük

Melchor, Gaspar ve Baltasar bu yıl çalışmalarını çoktan bitirdi. Çocuklarınız kesinlikle harika olacak ve hediyelerle duş almış olacaklar. Yaratıcılıklarını geliştirmek için oyuncaklar, kitaplar, malzemeler … Şimdi oyun köşesini yenileme ve yeni oyuncaklara yer açma zamanı.

Çocuklar için bir oyun alanı oluşturmanın tam zamanı yaşınıza uygun. Hem onların hem de sizin hoşunuza gitmesi için size anlatacağımız bazı gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

İlk kural: önce güvenlik

Fuente: Küçük ve Küçük

Bir çocuk oyun alanı oluştururken yaşları belirleyicidir. Bebekler ve çok küçük çocuklar için bir çocuk alanı, 8 veya 10 yaşındaki çocuklar için bir alanla ilgisi yoktur.

Öyle olabilir ve özellikle oyun alanı bebekler içinse, güvenli hale getirmek için izlemeniz gerekecektir. Sahip olmak uygundur esnek ve sıcak bir zemin, çünkü küçükler günü yerde geçirecek. Az tüylü ve temizlemesi kolay bir halı yerleştirebilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanan çocuklar için özel modeller bulunmaktadır.

Daha ne, köşeli mobilyalardan vazgeçer (veya koruyun) ve fişleri özel mekanizmalarla kapatın. Bebek odasında güvenlik bir zorunluluktur. Ayrıca, yerleştirerek alanı sınırlamanız gerekecek kapıda bir bariyer küçük maceracıların siz farkında olmadan evin geri kalanını keşfetmek için dışarı çıkmasını engellemek için.

Çok amaçlı bir alan

Kaynak: Apartman Terapisi

Bu özellik bir çocuk oyun alanında çok önemlidir. Küçükler resim yapmayı ve çizmeyi, hikayeler okumayı ve izlemeyi, inşaat yapmayı, giyinmeyi veya mutfak oynamayı severler. Elbette, onlardan bu faaliyetlerden sadece birine çok fazla zaman ayırmalarını istemeyin. Değişmeyi severler.

Bu yüzden ihtiyaçları var çoklu olanaklar sunan bir oyun köşesi. Çizim alanı, oyuncakları ve malzemeleri depolamak için depolama sistemleri, taşınacak boş alan vb. Çeşitli aktiviteler için uyarlanabilen ve kullanılabilen pratik ve işlevsel mobilyalar koymanız en iyisidir.

Sembolik oyuna bahis yapın

Kaynak: Susanna’nın Dünyası

Yaşlıların günlük aktivitelerini taklit etmek, küçüklerin en çok sevdiği şeylerden biridir. Ek olarak, zihinlerini ve hayal güçlerini harika bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olur, bu yüzden iyi bir fikirdir. bu tür sembolik oyunu teşvik edin.

Bunu nasıl yaparsın Örneğin çocuk oyun alanına bir mini mutfak yerleştirmek. Veya bir market, bir takım tezgahı veya bir kostüm çekmecesi. Harika zaman geçirecekler!

Yaratıcılığın köşesi

Kaynak: Kış papatyası

Boya ve çiz ellerinle el işi ve şeyler yap, küçüklerin sevdiği aktivitelerdir. Bu nedenle, uygun alanı yaratarak kendilerini oraya adamaları için onları cesaretlendirmek uygundur.

Kaynak: Winter Daisy

Uygun bir çalışma yüzeyi sunan bir masaya ek olarak, bazılarına ihtiyaç duyacaklardır. malzemeleri kutular, teneke kutular vb. ile sınıflandırmak için sistemler Böylece ellerinde tablolar, rotus, balmumu ve suluboyalar, kağıtlar ve kartonlar, hamuru vb. Çocuk oyun alanında, rahatsızlıkları önlemek için yüzeylerin kolay temizlendiğinden emin olun.

Kaynak: Winter Daisy

Sen de yapabilirsin duvarın bir bölümünü kara tahta boyasıyla boyayın. Çocuklar duvarları yıkmayı sevecek ve ebeveynler rahat nefes alabilecek.

Enerjiyi boşa harcayanlar için

Fuente: Apartman Terapisi

Çocuklarınız kelimenin tam anlamıyla durmayanlardan biriyse, o zaman kış onlar için neredeyse bir çile olacaktır. Soğuk ve kötü hava bizi parkı ve açık alanları biraz kenara çekip evde oynamaya alışmaya zorluyor. Daha fazla hareket eden çocuklar durumu daha da kötüleştirecek, bu yüzden onları oyun odalarında sürmene bayılacaklar. hareket etmeleri için geniş bir alan. Yeterli alanınız varsa, tabii ki.

Yapabilirsin yer paspasları, bir salıncak, tırmanmak için ipler ve hatta tırmanmak için bir tırmanma duvarı. Nasıl olur?

Her iki durumda da, bir çocuk oyun alanı oluşturmanın anahtarı, dostça ve güvenli bir ortam yaratın onlara çalmaları gereken enstrümanları verin. Çoğu zaman düşündüğümüzden çok daha azdırlar çünkü en iyisini ve en etkili olanını koyarlar: hayal güçlerini.

Evde çocuklar için en iyi oyun alanını yaratmanın tüm anahtarları konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir