Evinizi endüstriyel tarzda nasıl döşersiniz

Açık alan, açık kirişler, yıpranmış mobilyalar, hammaddeler, gri ve kahverenginin yaygınlığı. Endüstriyel tarzın böyle adlandırılması tesadüf değildir: Geçen yüzyılın ikinci yarısının fabrikalarının tarzından esinlenmiştir.

Evinizi endüstriyel tarzda nasıl döşersiniz
Bu nedenle, bir evi gerçek bir endüstriyel tarzda döşemek için, tercihen iki katta, açık tuğlalarda veya kaba beton duvarlarda, çelik merdivenlerde açık alan gibi bazı özel yapısal elemanlara ihtiyaç vardır. Bunların yokluğunda, fabrikaların atmosferini olabildiğince yeniden yaratmak için bazı küçük önlemlerle endüstriyel bir mobilyayı yeniden yaratmak hala mümkündür.

Nasıl olduğunu birlikte görelim.

Endüstriyel tarz nedir

Endüstriyel tarz doğdu New York 1950’lerde pratik bir ihtiyaç ile. Amaç, terk edilmiş fabrikaların kullanılmayan alanlarını geri kazanarak onları eve dönüştürmekti. New York’tan dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde tutunur ve bugün en sevilen iç tasarım tarzlarından biri haline gelir.

Baskın renkler gri ve kahverengidir, endüstriyel renkler mükemmeldir. En popüler malzemeler, tercihen içinde yaşanılan metaller ve ahşaptır.

Endüstriyel tarzda bir oturma odası bu şekilde döşenebilir: duvarları açık griye boyayarak başlayalım. Masanın demir ayakları ve doğal ahşap tablası vardır, sandalyeler kırmızı, mavi, sarı, yeşil gibi parlak renklerde metal boyalıdır. Kanepe kesinlikle kahverengi deridir, tercihen bazı çizikler ve aşınma izleri vardır.

Mutfak, ceviz gibi koyu renkli ancak zengin renkte doğal ahşap kaplamayla yapılmıştır. Tezgah ve çelik başlık gibi detaylar metaldir.

Mobilya aksesuarları, bakır sarkıt lambalar veya kadife abajurlu masa lambaları gibi vintage tarzdadır.

Yerlerinde mutfak eşyaları, tabaklar ve kavanozlar bulunan metal ve ahşap raflar var.

endüstriyel tarz duvar kitaplığı

Duvar kitaplık kompozisyonu 1820

Arredamento Endüstriyel Şık o Endüstriyel Vintage?

Endüstriyel tarz, Endüstriyel Şık Mobilya ve Vintage Endüstriyel Mobilya isimleri altında da bilinir.

İki farklı tarz mı yoksa aynı şeyden mi bahsediyoruz?

Bu sadece gölgede küçük bir farktır.

Gri ve krem ​​ile kahverenginin sıcak tonları gibi yumuşak renkleri koruyarak zarafet ve zarafeti vurgular. Çağdaş ve tasarım olan detayların seçimine büyük önem verin.

Endüstriyel Vintage mobilyalar ise daha çok deri koltuk, eski saatler, antika büfe, deri seyahat çantası, tavus kuşu sandalye gibi eski mobilya unsurlarına odaklanıyor. Endüstriyel ve eski tarzın birleşimi ilk bakışta alışılmadık görünebilir. Gerçekte, çekici ve uyumlu bir kombinasyondur: Modernitenin işlevselliği, geçmişteki şeylerin sıcaklığıyla hafifletilir.

Nordica genişletilebilir konsol

Nordica genişletilebilir konsol

Evinizi endüstriyel tarzda dekore etmek için 5 ipucu

Endüstriyel tarzdaki mobilyalarınızı öne çıkaracak meraklı fikirleriniz var mı? 5 orijinal ve şık ipucunu okuyun.

1) Açık tuğlalar? Duvar kağıdını kullanın.

Tipik endüstriyel tarzdaki ev, çıplak tuğlalı duvarlara sahiptir. Ancak çoğu zaman duvarlarımız duvardan yapılır ve tuğlalar daha karmaşık ve hatta aşırı pahalı bir seçim haline gelir.

Mükemmel çözüm mü? Tuğlaların tasarımını yeniden üreten bir duvar kağıdı. Kendin yap yapmayı seviyorsanız, duvara uygulamak eğlenceli olacaktır! Sadece oturma odasının bir kısmına, tek bir duvara veya köşe bir alana uygulayın.

Gerçek tuğla olmasalar bile, nihai etki, mükemmel bir endüstriyel tarzdır.

endüstriyel tarzda mobilyalar

Fotoğraf Kredisi: @ mondodesign.it

2) Endüstriyel zeminler? Gri seramik zeminleri seçin.

Fabrikalar için kullanılan eski mekanlardan doğan ilk endüstriyel tarzdaki evlerin bir apartman dairesinin katları bile orijinal yapısından farklıdır. Aslında, modern bir apartman dairesinde tipik fabrika katları bulmak zordur, genellikle kaba beton içindedirler. Bununla birlikte, gri kumtaşından büyük kesimli karoların seçilmesiyle efekt yeniden oluşturulabilir.

3) Mükemmel yemek masası? Ahşap ve demirden yapılmıştır.

Yemek masası her zaman oturma odasının en önemli unsurudur ve bu nedenle büyük bir dikkatle seçilmelidir çünkü odanın döşemesinin genel başarısında büyük bir ağırlığı vardır. Bu nedenle mükemmel bir endüstriyel tarz elde etmek için masaya özel dikkat gösterilmelidir.

İdeal olan, endüstriyel mobilyanın iki ana unsuru olan metal ve ahşabı birleştirmek için demir bir yapıya ve ahşap bir tabana sahip bir modeldir.

İtamoby'den Achille masası, endüstriyel tarz tablo

Achille tablosu

4) Geri dönüşüm: paletlerin yaratıcı bir şekilde nasıl kullanılacağı.

Endüstriyel tarz, eski mobilyaların ve nesnelerin yeniden kullanımı için yer bırakır ve genellikle orijinalinden farklı bir role yeniden düzenlenir. Modernlik veren bir fikir, orijinal mobilyalar oluşturmak için endüstriyel paletler kullanmaktır.

Her şeyden önce onları cam bir üst ile yüzeye kaplanacak güzel bir sehpa yapmak için kullanabilirsiniz.

Başka bir fikir de paletleri yatak çerçevesi veya kitap rafı olarak kullanmaktır.

5) Aydınlatma: ham ampuller veya metal avizeler!

En sevilen endüstriyel tarzdaki aydınlatma o kadar basittir ki neredeyse korumasızdır: tavandan sarkan çıplak ve işlenmemiş ampullere veya ham metal veya siyah boyalı avizelere yeşil ışık.

endüstriyel tarzda mobilyalar

Fotoğraf kredisi: @Pinterest

Endüstriyel tarzda bir oturma odası nasıl döşenir

Oturma odası, özellikle açık bir alan ise, endüstriyel tarzda bir mobilyaya diğerlerinden daha yatkın olan bir odadır.

Unutmayın, mutfak, banyo ve yatak odası bile endüstriyel tarzda döşenebilir, ancak oturma odası endüstrinin özüdür.

Endüstriyel tarzda bir oturma odası özgün ve canlı bir şekilde nasıl döşenir?

Oturma odasının iki ana unsuru olan kanepe ve masa ile başlayalım, ortamı ikiye ayıran biri yemek diğeri dinlenmek için.

Kanepe deri, kahverengi veya yeşil renkte olmalıdır. Sehpa paletli yapılabileceği gibi sade metal veya doğal ahşaptan bir model de tercih edebilirsiniz.

Endüstriyel masa demir bir yapıya ve ahşap bir tablaya sahiptir. Sandalyelere cesaret edin: her zaman metaldir, ancak ortamı aydınlatmak için parlak bir renkle boyanmıştır.

Guguklu saatler veya açık dişliler, bakır abajurlu lambalar, antika büfe gibi eski mobilya aksesuarlarını seçin.

Orijinal bir dokunuş mu? 500 gibi eski bir bisikleti duvara asın veya eski bir arabanın kaputunu asın. Bundan daha endüstriyel…!

Endüstriyel mobilya hakkında ne düşünüyorsunuz? Beğendin mi yoksa daha romantik bir tarz mı tercih edersin? Yorumlarda bize sizinkini söyleyin!

Evinizi endüstriyel tarzda nasıl döşersiniz
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu