Bir boya rengi kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

İnsanların birini tanıdıklarında sordukları ilk sorulardan biri şudur: En sevdiğiniz renk nedir? Bunun nedeni, ister giyecek bir şey seçiyor olun, ister duvarınızı hangi renge boyayacağınıza karar veriyor olun, yöneldiğiniz renkler kişiliğiniz hakkında bir şeyler ifade ediyor. Renk psikolojisi, insan davranışının belirleyicisi olarak tonların incelenmesidir.

Bir boya rengi kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Sevdiğiniz Renk Tonuna Göre Kişilik Testi

Bu nedenle, boya satın almaya gitmeden önce, her bir boya renginin sizin hakkınızda ne söyleyeceğine bir göz atın.

Kırmızı kişilik

Evinizdeki duvarlardan birini veya birkaçını kırmızıya boyama fikrinden hoşlanıyorsanız, büyük olasılıkla inatçı, cesur ve spontane bir bireysiniz. Kırmızı en sevdiğiniz renklerden biriyse, aksiyon odaklı, dışa dönük, maceracı ve hırslı biri olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Tutku senin göbek adın.

Evinizdeki kırmızı bir duvar sıcaklığı, sevgiyi ve gücü iletecek – monotonluktan nefret eden, kendilerini cesurca ifade etmeyi seven ve hayatı dolu dolu yaşamak isteyen biri için mükemmel. Kesinlikle, kırmızı özellikli bir duvar, tüm ev misafirleri üzerinde kalıcı bir izlenim bırakacaktır. İlgi odağı olmaktan hoşlanıyorsanız, kırmızı boya kullanmak, güvenle parlama şansınızdır.

Turuncu kişilik

Turuncuyu tanımlayan bir renk olduğunu iddia edenler genellikle sempatik, cana yakın, sıcakkanlı ve cana yakın insanlardır. Evinizdeki turuncu bir duvar, başkalarına iyi huylu, arkadaş canlısı ve misafirperver olduğunuzu söyler. Sosyal, ilgi çekici ve insanları seven kişiliğinizi ön plana çıkaracağı için evinizdeki eğlence alanlarındaki duvarları boyamak için harika bir renktir.

Sarı kişilik

Sarı kişilikler, her zaman kendi güneş ışığını getiren neşeli, iyimser hayalperestlerdir. Sarı sizi mutlu ediyorsa, muhtemelen hayatı merak ediyorsunuz ve öğrendiğiniz yeni şeyler ilginizi çekiyor. Akıllı fikirler bulmayı ve ilginç bilgileri arkadaşlarınızla paylaşmayı sever misiniz? Bu sarı bir kişilik. Evinizde bir veya iki duvarı sarıya boyamak, enerjik, keyifli ve ilham verici bir atmosfer yaratacaktır.

Mavi kişilik

Mavi, dünyadaki en popüler renktir. Mavi sizin tonunuzsa, muhtemelen havalı, sakin ve aklı başındasınızdır. Kişiliğiniz güvenilirlik, duyarlılık ve güvenilirlikten biridir. Erkekliği, kurumsallığı ve yetkinliği ileten bir renktir, bu yüzden birçok işletme markalarında bu rengi kullanır. Genellikle okyanusla ilişkilendirilir, bu nedenle mavi bir kişilikseniz, güçlü ve kendinize güvenirsiniz ve yüzeyin altında göründüğünden daha fazlası vardır. Mavi bir duvar, evinize deniz kenarında bir huzur ve sükunet getirecektir.

Yeşil kişilik

Yeşil aşığı çoğu zaman aynı zamanda doğa aşığıdır. Doğa gibi sen de insanları kendine çekmeyi biliyorsun çünkü sen dengeli, kibar, şefkatli bir insansın. Yeşil en sevdiğiniz renkse, kişiliğiniz muhtemelen pragmatik, sadık ve mantıklı bir şekilde istikrarlıdır. Duvarlarınızdaki yeşil boya, iyi tat, saygınlık, güvenlik ve emniyeti ifade eder.

Mor kişilik

Mor veya menekşe renkleri seviyorsanız, nazik ve özgür bir ruhsunuz. Bu renkler otoriteyi, inceliği ve gücü ifade eder – bu yüzden kraliyet kraliyetinde mor sıklıkla kullanılır. Mor insanlar benzersiz, sanatsal ve sezgiseldir. Evinizdeki mor boya sıçramaları yaratıcılık, zarafet ve gizemi iletecek.

Pembe kişilik

Pembe kişilikler kibar, sevecen, yumuşak ve başkalarının ihtiyaçlarına duyarlıdır. Pembe senin zevkinse, muhtemelen sende tatlı bir saflık ve çocuksu bir hava var. Evinizde pembe, hoş ve feminen bir dokunuş katacak ve romantizm, samimiyet ve sofistike iletişim kuracaktır.

Beyaz kişilik

Beyaz sizin için uygunsa, muhtemelen her şeyi basit tutmayı seven kusursuz derecede temiz, düzenli bir insansınız. Kişiliğiniz olumlu ve barışçıl ve insanlar mutluluk yaydığınız için etrafınızda olmaktan keyif alıyorlar. Evinizdeki beyaz, saflığı, açıklığı, sadeliği ve samimiyeti ifade edecektir. Bir duvarda beyaz boya kullanmak “güvenli oynamak” olarak kabul edilebilir, ancak basit tutmak, ayrıntılara dikkat edip dağınıklığı ortadan kaldırabileceğiniz anlamına gelir.

Siyah kişilik

Siyah renkli kişilikler bağımsız, kararlı ve iradelidir ve genellikle sanatsal ve duyarlıdırlar. Prestij ve güç muhtemelen sizin için oldukça önemlidir, bu yüzden istediğiniz şeylerin peşinden gitmekten korkmuyorsunuz. Oldukça korkutucu ve talepkar görünebilirsin, ama yine de esrarengiz bir şekilde çekicisin. Evinizdeki siyah boya, modası asla geçmeyecek bir karmaşıklığı ifade eder.

Kahverengi kişilik

Kahverengi kişilik tipleri çalışkan, dürüst ve gerçekçidir. Kahverengi en sevdiğiniz renkse, muhtemelen savurganlığa gerek yok. Gösterişli şeylere ihtiyacın yok, sadece istikrarlı bir hayat istiyorsun. “Kahverengi” insanlar hayattaki basit şeylerden hoşlanır ve aile ve arkadaşlıklara odaklanır. Güvenilir, alçakgönüllü ve güvenilir bir insansınız. Evinizdeki kahverengi bir duvar, alçakgönüllülük, sağlamlık ve istikrarı ifade edecektir.

Gümüş kişilik

Gümüş en sevdiğiniz boya rengiyse, yaratıcı ve içe dönük bir düşünür olmalısınız. Çok fazla yaşam deneyiminiz olduğu için kesinlikle olaylara farklı bir açıdan bakıyorsunuz. Sezgisel ve anlayışlısınız ve her zaman hikayelerinizi ve bilgeliğinizi başkalarıyla paylaşmaya isteklisiniz. Evinizdeki gümüş bir duvar büyüleyici olacak ve kendinden emin eksantrikliğinizi iletecek.

Altın kişilik

Altın bir kız ya da erkekseniz, karizmatik bir insan olmalısınız. Kim olduğunu biliyorsun ve bireysellik yayıyorsun. Altın kişilikleri fark edilmeyi sever ve parlama fırsatlarının tadını çıkarır. Ayrıca gerçek ve vericisiniz, özgün ve güvenilirsiniz. Evinizde altın bir duvara sahip olmak güven, kalite ve bireysellik iletecektir.

Tavsiye: Duygu Çarkı

Artık her rengin neyi ifade ettiğini bildiğinize göre, duvarınızı boyamak için hangi rengi seçeceksiniz?

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu