Çekmeceli dolap ile şifonyer arasındaki fark nedir?

Bir şifonyer ile bir çekmeceli dolap arasındaki fark, bir şifonyerin yalnızca çekmeceleri ve ekli bir ayna olmadan üst alanı içermesidir. Ayrıca genellikle yatak odasına yerleştirilen çekmeceli alçak ve geniş bir mobilya parçasıdır.

Bu yazının içeriğinin, burada hayatlarının keşfini bulmayı bekleyen insanlar için biraz hayal kırıklığı yaratabileceğini biliyoruz.

Ancak gerçek şu ki, bu iki mobilya parçası arasında çok fazla fark yoktur: Çekmeceli dolap ve şifonyer, aşağıda açıklayacağımız birkaç küçük nüans dışında pratik olarak aynı gerçekliğe atıfta bulunur.

Çekmeceli dolap ile şifonyer
Çekmeceli dolap

Yatak odalarında bu kadar çok bulunan bu mobilya parçaları arasındaki bu küçük farkların ne olduğunu bilmek ister misiniz? İşte buradalar.

Çekmeceli dolap ve şifonyer, neredeyse aynı gerçeklik.

Bir şifonyer veya çekmeceli dolap satın almayı düşünüyorsanız ve internette bir arama yaptıysanız ve sonuçlar arasında bir şifonyer görünüyorsa, bu tamamen mantıklıdır.

Tüm bunlarla birlikte, size söylemek istediğimiz şey, gerçekte, genellikle komodinlerle ve odanın gardırobuyla aynı tip çekmeceli mobilyalarla uğraştığımızdır. Ana amaçları giysi ve tekstil ürünlerini saklamak olsa da yatak odalarında önemli bir dekoratif rol de oynarlar.

Peki neden bazen bir çekmeceli dolaptan bazen de bir şifonyerden bahsediyoruz? Aradaki fark boyut ve şekildedir.

Çekmeceli dolap, daha geniş, daha derin ve daha düşük bir yüksekliğe sahip olan şifonyerden daha dar, daha az derinliğe sahip ve daha ince bir mobilya parçasıdır.

Tavsiye: Yatak odasına şifonyer koymak için 8 fikir

Temel olarak, aynı amaç için kullanılan ancak farklı şekil ve boyutlara sahip çok benzer iki mobilya parçasıyla karşı karşıyayız. Çekmeceli sandığın daha dar ve uzun olması, dekoratif açıdan en fazla birkaç süs eşyası için kullanılacağı anlamına gelir. Daha şık ve dekoratif bir parçadır.

Bununla birlikte, tam da boyutu ve yüksekliği nedeniyle, bazı mobilya firmaları tuvalet masası olarak işlev gören çekmeceli sandıklar tasarlamaktadır ki bu, size daha önce de söylediğimiz gibi, zaman içinde kaybolan en büyüleyici mobilya parçalarından biridir. Bu işlev, yüksekliği ve daha dar yüzeyi nedeniyle bir çekmeceli dolap için düşünülemezdi.

Yatak odanız için hangisini seçmelisiniz?

Yerleştireceğiniz yatak odası küçükse ve fazla alanınız yoksa bir şifonyer satın almak en iyi seçenektir. Çekmeceli dolap, şifonyerden daha fazla çekmeceye sahip olduğundan, alanı optimize etmeniz ve mümkün olduğunca fazla depolama kapasitesi elde etmeniz gerekiyorsa daha da fazla.

Öte yandan, daha fazla yüzey alanı kaplayan bu parça için daha fazla alana sahip olan daha büyük yatak odalarında şifonyer tercih etmek en iyi seçimdir. Çekmeceli dolaplar daha geniş ve daha derin olduğundan daha fazla depolama alanı arıyorsanız da en iyi seçim olacaktır, yatak çarşaflarını veya ev çamaşırlarını saklamak için idealdir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu