Ekim 2023 için IKEA yenilikleri

IKEA haberleri

IKEA ünlü sloganını sergiliyor her zaman yeni bir şey, Yeni yılbaşından itibaren tüm mağazalarında satışa sunulacak bir dizi yenilikle kapsamlı kataloğunu yeniden yeniliyor.

İsveçli firma, evimizi sıcacık dolduracak şekilde tasarladığı ürünlerle harekete geçerek sonbahara hazırlandı. Onlarla tanışmak ister misin?

Zamansız doğa ve mutluluk dolu tasarımlar

IKEA’da ister aile ister arkadaşlarla paylaşma zamanının geldiğini söylüyorlar. Bu nedenle, sanattan ilham alan tekstillerde olduğu gibi, herkesin bir ömür geçirmek isteyeceği klasik tekstillere sarıldılar. Her ne olursa olsun, her zaman rahat hissetmek amacıyla sıcak, büyülü ve sosyal bir atmosfer yaratmak için yenilikçi dokunuşlar ekliyorlar.

Toprak tonlarında bir sonbahar paleti, birçok yeniliğin baş kahramanı. Doğadan ilham alan baskılar ve iyi bir nostalji dozu ile. Yeni çerçeveli desenler veya dönen desenli perdeler sayesinde çiçekli bir köşeyle tamamlanabilen zamansız bir oturma odası için kanepeler, koltuklar veya minderler.

IKEA haberleri

Mutfak için de yenilikler var. Bir akşam göze çarpan küçük ayrıntılar olarak kağıt tabaklar, tepsiler ve peçeteler var, ancak aynı zamanda şeffaf emaye ile lekeli masif akasyadan yapılmış yeni bir masa ve sandalye seti de var.

En komik, en azından en renkli yanı, bir kilim, bir sepet, bir paspas veya bir minderin renk patlaması sayesinde bize ilham verebilmesidir.

Tavsiye: Yeni Duvar Kağıdı Trendleri

IKEA, küresel bir mobilya, ev eşyaları ve mobilya perakende mağazaları zinciridir. Ad, İsveççe ‘IK-KLIMA-ARCHITECTURE’ ifadesinin kısaltmasıdır ve ‘üç K vardır: Çocuklar, Mutfak ve Temizlik’ anlamına gelir. 1943’te Ingvar Kamprad, çocuklarının evi için bir ürün ve hizmet kataloğu oluşturdu. Katalog pratik ev eşyaları içermekle birlikte sevimli hayvanlar, çiçekler ve çocuk çizimleri de içeriyordu. Bu yaratıcı konsept, bir şirketin ve bugün tüm dünyada satılan bir ürün serisinin kurulmasına yol açtı.

Ikea, ucuz ama işlevsel ev eşyalarına odaklanarak başladı. Başlangıçta, müşteriler IKEA’dan mobilya satın almak için Kopenhag’a gitmek zorunda kaldılar. Ancak 1946’da ilk IKEA mağazası İsveç’in Stockholm kentinde açıldı. Orası başkent olduğundan, oradan başlamak mantıklıydı. Başlangıçta IKEA çok fazla satmadı çünkü o zamanlar mobilyada çok para yoktu. Ancak insanlar yine de ucuz ve kullanışlı olduğu için IKEA’dan satın aldı. Zaman geçtikçe ve daha fazla insan IKEA’dan alışveriş yapmaya başladıkça, İsveç çevresinde daha fazla mağaza açıldı. Bugün dünya çapında yaklaşık 500 IKEA lokasyonu var.

IKEA, ürün ve hizmetleriyle daha yenilikçi olmaya devam etti. Örneğin, 1951’de mağazalarında yatak takımı satmaya başladılar. Bu, yalnızca çevrimiçi yatak satan, ancak müşterilerin mağazalarına hiç gelmelerini gerektirmeyen diğer perakendecilerle rekabet etmelerini sağladı. 1969’da mağazalarında kitap satmaya da başladılar; bu şekilde müşteriler kitapçılar ve IKEA’daki fiyatları karşılaştırabilirler. Sunmaya başladıkları bir diğer hizmet ise, kanepeler veya masa lambaları gibi büyük eşyaların ücretsiz teslim alınması ve teslim edilmesidir. Tüm bu yenilikler, hem mağaza müşterileri hem de şahsen yapamayanlar için IKEA’da alışveriş yapmayı kolaylaştırıyor.

Küreselleşme, IKEA ürünlerini dünyanın her yerindeki müşteriler için yaygın olarak kullanılabilir hale getirdi. Avrupa dışındaki ilk IKEA mağazası 1977’de Florida, Clearwater’da açıldı. Bugün Kuzey Amerika ve Meksika’da 500’den fazla IKEA lokasyonu var. 1996 yılında Çin’de ilk IKEA mağazası açıldı; bugün Çin genelinde 60’tan fazla yer var. Perakende satış noktalarına ek olarak, IKEA ürünlerini doğrudan satışlar ve dünya çapındaki fabrika satış noktaları aracılığıyla satmaktadır. Hatta müşterilerin yurt dışında iş seyahatlerinde veya tatildeyken bir IKEA mağazasını kolayca bulabilmeleri için yerel ticaret bölgeleriyle bile ortaklık kurdular.

Ikea, zaman içinde dünyanın en ünlü mobilya markalarından biri haline geldi. benzersiz ürün yelpazesi ve uygun perakende hizmeti. Yenilikçi fikirleri, müşterilerin Ikea’da nerede ve nasıl alışveriş yaptıkları önemli değil, küresel olarak genişlemelerine ve müşteri deneyimlerini iyileştirmelerine olanak sağladı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu