Bir Banyo Endüstriyel Tarzı Nasıl Dekore Edilir

Ham maddelerin ve çıplak yapıların tüm güzelliği ile endüstriyel tarz, her malzemenin özelliklerini vurgulayarak modern ve davetkar mekanlar yaratır. Yıllardır etrafta dolaşan bu tarz, evdeki birçok farklı alanı dekore etmek için kullanılmış ve hatta banyo tasarımına bile ulaşmıştır.

Sade ve fonksiyonel tasarımlarıyla öne çıkan bu tarz, banyonuza modern ve oldukça özgün bir görünüm sağlar. Bu stilde ahşap gibi asil malzemelerin kullanımını, çimento gibi diğer kaba malzemeleri ve ona renk veren koyu renk paletlerinin baskınlığını vurgulayın. bak demir ve ahşap ile zarif.

Kuşkusuz bu, çok kişilikli bir ortam yaratmak için banyonuza uyarlanabilecek bir stildir. Burada size endüstriyel tarzı bu alana entegre edebileceğiniz tüm fikirleri gösteriyoruz.

Ham maddeleri tercih edin

1-Hammadde tercihi

Ham ve işlenmemiş malzemeler, aradığınız sadeliği ve bitmemiş estetiği ifade ettikleri için bu tarz için idealdir. Duvarlarda, zeminlerde, mobilyalarda ve diğer unsurlarda her ortamda öne çıkacak bu dokular kullanılır.

Endüstriyel tarzda, bu hammaddelerin bir kombinasyonu sıklıkla kullanılır ve daha ilginç bir tasarım oluşturmak için diğer modern malzemelerle de katmanlanır. Bu banyoda ahşabın pürüzlülüğünün ve tonunun duvarlardaki çimentonun daha yumuşak dokusuyla nasıl tezat oluşturduğunu görebilirsiniz.

Çıplak tuğla ile duvarlarınızı vurgulayın

2-Duvarlarınızı-açık-tuğla ile-vurgulayın

Açıkta kalan tuğla duvar, endüstriyel tarzın muhtemelen en tanınmış unsurudur. Aynı zamanda dekoratif bir unsur olan duvarın özgün yapısını ortaya çıkarır. Banyonuzun renk paletine uyum sağlamak için tuğlaları orijinal renginde bırakabilir veya boyayabilirsiniz.

Alanınız için ahşabı seçin

3-Alanınız için-ahşabı seçin

Bu tarzda yaygın olarak kullanılan bir malzeme, özellikle ahşabın orijinal damarları ve pürüzlülüğü görülebildiğinde. Ahşap uzun zamandır banyo ve mutfaklardaki tezgahlarda kullanılmaktadır, ancak fotoğrafta gördüğümüz gibi mobilyalarda, duvarlarda, zeminlerde ve hatta tavanda da kullanılabilir.

Ham maddelerle birlikte modern karoları kullanın

4-Hammadde ile birleştirilmiş modern fayans kullanın

Endüstriyel banyonuzu bir sonraki seviyeye taşımak için, ahşap ve beton gibi hammaddeleri, tuğla şekilli karolar veya tek renkli tasarımlara sahip fayanslar gibi daha modern malzemelerle birleştirebilirsiniz. Bu örtüşme, çok kişiliğe sahip endüstriyel bir banyo yaratır.

Küçültülmüş bir renk paleti

5-A-azaltılmış renk paleti

Endüstriyel tarz banyolarda ağırlıklı olarak dört tonun baskın olduğunu görebilirsiniz. Bir yandan ahşap, tuğla ve bakır ile ilgili olan toprak tonları bu tarzda çok kullanılıyor. Sonra beton, çimento, taş ve demirde bulunan gri ve siyah. Ve son olarak, tuvalet, lavabo, küvet, duş teknesi ve daha fazlası gibi banyo armatürlerinin bir parçası olan beyaz renk.

Seçebileceğiniz banyo renkleri arasında, bu tonları endüstriyel tarzda çok mevcut tutmak ve ortamın büyüklüğüne göre daha açık veya daha koyu renkleri tercih etmek daha iyidir.

Endüstriyel ve tek renkli

6-Endüstriyel ve monokrom

Endüstriyel bir banyo, tamamen karanlık bir banyo anlamına gelmez, ancak koyu renkli ahşap ve musluğun gümüş ve altın detayları gibi vurgularla monokrom gibi kombinasyonları tercih edebilirsiniz. Bu renk paleti seçimiyle hem endüstriyel hem de minimalist ve modern bir banyo yaratırsınız.

En iyi doğrusal ve basit tasarımlar

7-En iyi doğrusal ve basit tasarımlar

Endüstriyel tarz, dokuların ve renklerin kendileri için konuşmasına izin vermek için pek çok süslemesiz basit tasarımlarla öne çıkıyor. Endüstriyel tarzın estetiğiyle en iyi şekilde birleşen düz ve açık çizgilere sahip mobilyaları seçin.

Tesisleri görünürde bırakın

8-Tesisleri Görünürde Bırakın

Endüstriyel tarzı çok estetik bir şekilde birleştirmek için çok iyi bir fikir, su tesisatlarını duvarların dışına yerleştirmektir. Böylelikle hem duvarları dekore ediyor hem de bu fonksiyonel unsuru banyonuza farklı bir şekilde entegre ediyorsunuz. Renk için duvarda öne çıkan, burada bakırdan gördüğümüz renkli boruları bile seçebilirsiniz.

Tasarımcı musluklarını kullanın

9-Tasarım-muslukları kullanır

Banyoda musluk son derece önemli bir unsur olduğundan mekanın tarzına uygun olmalıdır. Endüstriyel bir banyo için, fotoğrafta siyah renkte gördüğümüz gibi daha modern tasarıma sahip bataryaları veya bakır ve altın renklerinde yaygın olarak kullanılan eski veya vintage tarzdaki bataryaları tercih edebilirsiniz.

Borularla süsleyin

10-Borularla süsleyin

Borular sadece işlevsel bir unsur değil, aynı zamanda endüstriyel tarzda, mekanın herhangi bir köşesini dekore etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Örnekte gördüğümüz gibi, lavabo için bir destek olarak, bir havlu askısı oluştururken veya ayrıca duvarlarda dekorasyon için olasılıklar çok fazladır.

Tasarımcı lambalarla aydınlatın

11-Tasarım lambalarıyla aydınlatın

Banyoda işlevsel ve güzel bir ortam yaratmak için aydınlatma çok önemlidir. Banyonuzu endüstriyel stille dekore etmek istediğinizde, mekanda öne çıkan tasarımcı lambaları tercih edebilirsiniz.

Bu tarz içinde bakır ve demir kandiller, renkli kablolu lamba tutucular ve görünür filamentli ampuller yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu unsurlar ile banyonuza kullanışlı ve özgün bir aydınlatma katabilirsiniz.

Dekorasyon parçaları ekleyin nostaljik

12-Vintage-dekorasyon-parçaları ekle

Endüstriyel tarz, dekorasyon gibi diğer türlerle çok uyumludur. nostaljik. Banyonuzda mekanınıza güzel ve eski bir detay katan bu tarz dekorasyon unsurlarını ekleyebilirsiniz. Metal, pirinç, demir ve bakır parçalar, çok kişiliğe sahip bir banyo oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Banyonuz için antika mobilyalar kullanın

13-Banyonuz için-antika-mobilya-kullanın

Sadece dekorasyon ekleyemezsiniz nostaljik banyonuzda, ancak mekana özel bir dokunuş katmak için antika bir mobilya parçası da kullanabilirsiniz. Bu örnekte, ekran ve döşeme tasarımı gibi aynı renkteki daha modern unsurlarla kaynaşan bir mobilya parçası ve aynı malzemeden bir aynanın entegre olduğunu görüyoruz.

Ayna ile öne çıkın

14-Aynayla Öne Çıkın

İyi bir tasarımı hak eden banyodaki en önemli parçalardan biri. Banyonuzun şık bir görünüm kazanması için endüstriyel tarza uygun özgün bir ayna tercih edebilirsiniz. Yuvarlak aynalar metal ve deri yapısı ile yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir tasarım ekranını entegre eder

15-Integra-a-tasarım-ekran

Evet, ekranda endüstriyel tasarımı da entegre edebilirsiniz. Siyah ve ızgara yapılı ekranlar, bu tür bir alanı dekore etmek için çok seçilmiştir. Bu fikirle duşu öne çıkarır ve onu öne çıkan bir unsur haline getirirsiniz.

Alanı aşırı yüklemeyin

16-Uzayı-aşırı yüklemeyin

Endüstriyel tasarımda sadelik ve azaltılmış bir renk paleti kullanımı ön plana çıkmaktadır, bu nedenle banyoda dokuların ve tonların öne çıktığı, ortamla uyumlu bir şekilde harmanlanan birkaç öğeye sahip olmak daha iyidir.

Koyu renkleri tercih etmek çok yaygın olsa da banyonuz küçükse ortamı ağırlaştırmamak için gri ve beyaz tonları seçebilir ve diğer detayların ön plana çıkmasına izin verebilirsiniz çünkü bu banyoda mobilyaların, muslukların olduğunu görüyoruz. ve lamba yapar.

Endüstriyel tarz, banyonuzda da

Bu tarzdaki mekanlarda mimari detaylar, dokular ve sade tasarımlar bir arada var olur ve çok şık bir banyo yaratır. Endüstriyel tarz ile sade bir banyo elde edebilirsiniz, ancak farklı malzemelerin kullanımı ve zarafet katan tek renkli bir renk paleti sayesinde harika bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Öte yandan, endüstriyel alanlar da çok yönlüdür, çünkü modern gibi diğer dekorasyon türleri ile birleştirilebilir. nostaljik ve rustik. Evdeki her alana ve hatta banyolara mükemmel bir şekilde uyum sağlayan, işlevsel ve güzel alanlarla sonuçlanan bir stildir. Tüm bu fikirleri alın ve banyonuzu endüstriyel stille dönüştürün.

Bir Banyo Endüstriyel Tarzı Nasıl Dekore Edilir konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu