Banyonuzu dekore etmek için 6 fikir

Orası senin evin değil, ama senin evin. Ve bu nedenle, onu gerektiren herhangi bir odayı dekore ederek, içinde rahat hissetmelisiniz; banyo veya mutfak gibi kiralarken kişiselleştirilmesi en zor alanlar bile.

Ve bir apartman dairesinin veya kiralık evin banyosunu dekore etme sınırlamalarımız olmasına rağmen, zevklerimize uyarlaması için kişisel bir dokunuş vermek imkansız değildir. Ve işte tam da bundan sonra göreceğimiz şey bu: Ev sahibini rahatsız etmeden banyonuzu tamamen dekore etmek ve döşemek için kendinize yapabileceğiniz 6 Kendin Yap ve dekoratif fikirler. Onları görelim.

Daha fazla depolama alanı ekleyin. Tüm istediğin

DIY banyo rafları

Kiralık dairenizdeki banyo, organizasyonel taleplerinizi karşılayacak kadar mobilya veya raf içermiyorsa, tamir etmeniz gerekir. Bu küçük değişiklik, size uyarlanmış fonksiyonel bir banyoda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kendinize özel raflar ve mobilyalar yapabilir ve hazır olduktan sonra, ev sahibi karoları delmenize izin vermiyorsa bunları delik açmadan monte edebilirsiniz. Bu sayede daireden çıktığınızda eşyalarınızı sorunsuz bir şekilde yanınızda götürebileceğiniz avantajına da sahip olursunuz.

Bugün piyasada, çivi kullanmadan yapmanıza izin veren süper güçlü yapıştırıcılar gibi mobilya oluşturmak veya yerleştirmek için çok çeşitli etkili ürünler bulacaksınız. Bu dayanıklı ürün, size ihtiyacınız olan tüm depolama kapasitesini sağlayan bir alan oluşturmak için raflar, mobilyalar, havlu askıları, portmantolar ve ihtiyacınız olan her şeyi kurmanıza olanak tanır.

Ek olarak, bu tür bir yapıştırıcıyla ilgili iyi olan şey, yalnızca mobilya veya diğer pratik aksesuarları ekleyebilmeniz değil, aynı zamanda dayanıklılığı da onları küvetinize yeni bir görünüm kazandırmak için mükemmel hale getirmesidir:

Küveti dekore et

Sahte taş panellerle süslenmiş küvet

Lovely Crafty Home’dan fotoğraf ve çalışma

Cumartesi sabahı sizi meşgul edecek küçük bir DIY işi yaparak, küveti kişiselleştirmek için en çok sevdiğiniz sahte bir taş, ahşap veya malzeme takabilirsiniz.

Yerden ayrıldığınızda tek yapmanız gereken onu kaldırmaktır. Sadece yüzeye yapışmış olabilecek tutkal kalıntılarını temizleyin ve hepsi bu.

İnşaat malzemeleri kullanmanıza veya herhangi bir reform yapmanıza gerek yoktur, böylece daireden çıktığınızda olduğu gibi bırakabilirsiniz. Bu, banyoyu istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak tanıyan büyük dönüştürme gücüne sahip basit, ucuz bir DIY işidir. Hepimiz çoğu kiralık dairedeki banyoların nasıl olma eğiliminde olduğunu biliyoruz: cansız, karaktersiz, karaktersiz.

Banyoyu kişiselleştirmek için daha fazla DIY ve dekoratif fikirlere bakalım.

Vinil zemin döşeyin

Vinil döşeme montajı

Banyonuz nispeten küçükse ve zemini yenisiyle değiştirebilmek için gerekli malzeme ve araçlara sahipseniz, bu DIY işi sizi bir hafta sonundan daha kısa sürecek; o alana yenilenmiş bir atmosfer kazandırabilirsiniz.

Zemin, dekoratif düzeyde en önemli unsurlardan biridir. İçerisindeki bir değişiklik, tüm banyoda büyük bir fark yaratacaktır. Ek olarak, vinil zemin döşemek sadece çok basit değil, aynı zamanda ucuzdur. Elbette, onu yerleştirmeye cesaret ederseniz, zemini terk edeceğiniz zaman, onu çıkarmak için güce ve biraz sabra ihtiyacınız olacağını aklınızda bulundurmalısınız. Ve gerçek şu ki, bu zemin, eğer iyi bir yapıştırıcı kullanılırsa, yüzeye çok iyi yapışır ve sonra onu çıkarmak zordur.

Ek olarak, sadece banyo zemini su geçirmez karolara sahipse koymanızı tavsiye ederim, çünkü bunlar gözenekli ise yapıştırıcı gözenekler arasına girecek ve daha sonra çıkaramayacaksınız. Bu nedenle, zeminin tamamen su geçirmez olduğundan emin olun; parlak olup olmaması önemli değil, önemli olan kapalı bir gözeneğe sahip olmasıdır.

Bununla birlikte, vinil zemin döşemeye uygun bir zemine sahipseniz, bunu yapmanızı tavsiye ederim çünkü tamamen yeni bir banyo yaratıyorsunuz. Ayrılırken, onu çıkarırsın, eski zemini temizlersin ve sanki hiçbir şey olmamış gibi.

Dekoratif viniller koyun

Dekoratif vinil ile duş perdesi

Dekoratif vinil çıkartmalar ucuzdur, kurulumu basittir ve çıkarması kolaydır, böylece sevmediğiniz eski karo duvarını dekore edebilir veya eski bir duş ekranına yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dahası, onlarla duvarlardan banyo ekranına, mobilyalardan ve hatta tuvaletlerden dekorasyon yapabilirsiniz.

Sadece vinili yapıştıracağınız yüzeyin iyi durumda olduğundan emin olmalısınız. İyi durumda olduğu sürece eski olması önemli değildir, böylece zeminden ayrılırken vinili çıkarmaya gittiğinizde söz konusu yüzeye zarar vermezsiniz.

Küçük unsurları değiştirin

Mat siyah musluklu banyo

Siyah musluklu bir banyoya sahip olmak istemez miydin? Bu bir DIY işi değildir, ancak bu küçük aksesuarların değiştirilmesi, kiralık dairenizin bu alanını yeniden dekore etmek için kesin olacaktır.

Küçük banyo aksesuarlarından bahsederken şu unsurları kastediyorum:

  • Lavabo bataryası
  • Bide musluk
  • Duş başlığı
  • Havlu askısı
  • Rulo tutucu

Çoğu durumda tüm bu aksesuarlar herhangi bir zorluk yaşamadan değiştirilebilir ve banyonuzun tamamen yeni görünmesini ve size uyarlanmasını sağlayacak olan bu küçük detaylardır.

Elbette, bu parçalardan birini daha çok beğendiğiniz bir başkasıyla değiştirdiğinizde, diğer parçalarla birlikte bir kutuya koyduğunuzdan ve etiketlediğinizden emin olun, böylece yerden çıktığınızda her şeyi olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Aydınlatmayı değiştir

Bu noktayı hayata geçirmek her zaman mümkün değildir çünkü çoğu durumda banyolardaki aydınlatma gömülüdür, ancak banyonuzda lambalar veya duvar lambaları varsa, bunları yaptığınız gibi beğendiklerinizle değiştirebilirsiniz. musluklar, havlu askısı ve diğer unsurlarla.

Önceki durumda olduğu gibi, bir şeyi her çıkardığınızda, bir kutuda iyice saklayın ve etiketleyin, böylece o evden çıkarken sorunsuz bir şekilde geri koyabilirsiniz.

Tüm bu noktaları takiben ev sahibini rahatsız etmeden dairenin birçok detayını ve unsurunu değiştirebileceksiniz. Paylaşmak istediğiniz DIY ipuçlarınız veya püf noktalarınız var mı?

Ve bu makalenin bir arkadaşınızı veya aile üyenizi beğenebileceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkürler!

Kiralık banyonuzu dekore etmek ve döşemek için 6 DIY fikri
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu