Ev için mobilya satın almak için 4 ipucu

2021 için pek çok sürpriz hala beklemede. Yıl henüz bitmedi ve önümüzdeki aylarda planlarınızdan birkaçını hayata geçirebilirsiniz. Evinizin dekorunu değiştirmek için zaman ayırmaya ne dersiniz?

Belki mutfak için yeni cihazlar, yatak odası için bir yatak ve belki oturma odası için bir raf satın alın. Kara Cuma’nın tadını çıkarmak için ipuçlarımızı kullanın.

Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

# 1 İyi dekore etmek istediğiniz alanı bilin

Ev için alışverişe çıkmadan önce, iyi dekore etmek istediğiniz alanı değerlendirin. Örneğin bir oturma odası rafı satın almak istiyorsanız önce odadaki boş alanı ölçün.

Böylelikle satın alabileceğiniz mobilyaların genişliğini ve derinliğini tanımlamanız mümkün olacaktır. Bu durumda, bu mobilya parçasına yerleştirilecek TV’nin maksimum boyutunu ve ona bir panel eşlik edip etmeyeceğini de değerlendirmek önemli olacaktır.

Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

# 2 Tarz, bütçe ve ödeme yöntemleri belirleyin

Mağazalarda aramanıza başladığınızda, satışa hazır birkaç farklı mobilya modeli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, bir üreticiden özel parçalar sipariş etmenin her zaman mümkün olduğunu da unutmamalıyız.

Birçok konu, belirli bir ürünün satın alınmasını veya reddedilmesini tanımlayacaktır. Ancak öncelikle piyasada görülen parçaların evinize en uygun stile sahip olup olmadığını değerlendirmeniz gerekecektir.

Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

# 3 Mağazalarda kapsamlı araştırma yapın

Üreticilerin kataloglarında minimalist çizgilere sahip mobilyalar, ayrıca rustik görünümlü mobilyalar ve çok daha fazlasını göreceksiniz.

Evinize hangi tarzın uygun olduğunu zaten biliyorsanız, ikinci adım bir bütçe tavanı, yani yeni dekorunuz için satın almak için harcamak istediğiniz maksimum tutarı belirlemektir. Kullanacağınız ödeme yöntemi de piyasada bulunan seçenekleri sınırlayabilir. Bizi izlemeye devam edin.

Fotoğraf: Eduarda Corrêa ve Viva Decora Dergisi

Türkiye’de veya yurtdışında alışveriş yapmak farklı. Burada ülkemizde taksitli birçok satış teklifi bulunmaktadır.

Özellikle ay sonlarına doğru birçok fırsat var. Örneğin, toplam satın alma fiyatını düşürmek için ücretsiz kargo veya toplu satın alma. Mağazalardan indirimli kartlar veya uygulamalarda yapılan ödemeler arasında da fark vardır. Her alternatifin sunduğu avantajları inceleyin.

Elbette, yeni eşyalarınızı ev için sadece fiziksel mağazalardan değil, çevrimiçi mağazalardan da satın alabileceğinizi zaten bilmelisiniz. 2021’de çevrimiçi alışveriş hızla yükseldi.

İnternet üzerinden pazar araştırması yapmanın birçok avantajı vardır. Tek bir tıklama ile sonsuz sayıda ürün ve mağazaya hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Black Friday’de bu olasılıklardan hiçbirini atmayın.

Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

# 4 Parçaların hammadde, üretim, teslimat ve montajını inceleyin

Fiziksel mağazalarda araştırma yapmanın iyi yanı, satın alabileceğiniz ürün örneklerini görebilmeniz, yaşayabilmenizdir. Bu durumda hata yapmak daha zordur.

Çevrimiçi mağazalarda, “ürün bilgileri” alanında açıklanan her şeyi dikkatlice inceleyin. İlk olarak, mobilyaların ölçüleri – bunları oturma odanızda yaptıklarınızla karşılaştırın. Ayrıca üretileceği hammaddeye gelince.

Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Şu anda piyasada en çok satılan mobilyalar ahşap suntadan imal edilenlerdir. MDF, aralarında en dayanıklı olanıdır. MDP‘nin vidalanması daha kolaydır.

Her bir malzemenin diğer özelliklerini daha fazla değerlendirin çünkü bu, satın alacağınız ürünlerin görünümünde ve montajında ​​fark yaratacaktır. Satın alma ile birlikte montaj için özel iş gücü kiralamak gerekli olabilir.

Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

İnternet üzerinden satılan mobilyaların çoğu çıkarılabilir parçalarla birlikte gelir. Birçok üretici, her şeyi kit ile birlikte sabitlemek için el kitabı, yapıştırıcı, vida, çivi ve özel bir anahtar içeren bir kit koyar.

Bu nedenle, genellikle ücretsiz gönderim bedelini yatırıma değer yaparlar. Çevrimiçi alışverişin teslim edilmesinin genellikle daha uzun sürdüğünü hatırlamak.

Fotoğraf: Viva Decora dergisi ve KZ mimarisi ve iç mekanları

Ev için mobilya satın almak için 4 ipucu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu