İç trendler: tropik

Defilelerden tropikal baskılar iç mekana “göç etti”. Uluslararası Sergi Salon bu yıl yeşil palmiye ağaçları, egzotik çiçekler, papağan resimleri ve diğer kuşlarla doluydu. Bu yazıda sizlere odanın tasarımındaki “tropikal tarzın” özelliklerini anlatacak, Avrupa’nın popüler mobilya ve aksesuar markalarının koleksiyonlarında ve kataloglarında nasıl uygulandığını göstereceğiz.

Her türden palmiyelerin geniş dalları, güçlü yeşil yapraklar ve egzotik kuşların inanılmaz tüyleri – tropikal trend hayat, güneş ve zengin renklerle doludur.

Fotoğrafta: doymuş renkli tropikal duvar kağıdı Duvar ve Dekor

Birçok tasarımcı tropikal flora ve faunadan ilham almıştır. Örneğin şaşırtıcı kıvrımlı sırtlığı, yuvarlak oturağı, en ince ayakları ve kol dayama tasarımının yanı sıra adı, sandalye modeli ile Moroso Banjooli banjooli çiftleşme dansı sırasında devekuşuna borçludur. Yazara ilham veren bu kuştu Sebastian Herkner bu sıradışı sandalyeyi yaratmak için.

Fotoğrafta: hasır sandalyeler Moroso Banjooli ve açık metal masalar Moroso Net

Orman çağırıyor

Orman baskıları bu sezon tasarımcıların favorisi. Bu tür mobilyalar sadece adalarda ve sıcak ülkelerde değil, bir şehir dairesinde bu eşyalar daha az ikna edici görünmüyor.

Fotoğrafta: yemek sandalyeleri Moroso Tv koltuğu tasarımcıdan Marc Newson ve bir masa Moroso Balık KılçığıBaşlıca ayırt edici özelliği şık, parlak işlenmiş bir masa üstü, elle monte edilmiş ve çok çeşitli şekil, malzeme ve renklerde mevcut.

Bakmak yeşil renkgözler gevşer ve onlardan sonra sinir sistemi sakinleşir. Doğada, bollukta ve büyümede bilinçaltında bizim için uyum anlamına gelen bir renktir.

Fotoğrafta: tasarımcı duvar kağıdı Duvar ve Dekor

Sulu renkler, zengin tonlar, parlak meyveler … Bütün bunlar bizi güneşin her zaman parladığı ülkelere götürüyor gibi görünüyor. Minyatür bir yemek masasının işlevi budur. Moroso BanjooliEgzotik özgünlüğü, bahçe mobilyalarının koleksiyonunu mükemmel bir şekilde tamamlayacak. Model, Afrika yerlilerinin balık ağlarını örmek için kullandıkları iplikten el yapımı! Özgün, cesur konseptiyle büyüleyen pratik bir ürün, birçok farklı renkte yapılabiliyor:

“Mavi ve yeşilin yumuşak ve yumuşak bir kombinasyonuydu; bazı yerlerde su mavi vitriole benziyordu ve bazı yerlerde ay ışığı koyulaşıyor gibiydi ve su yerine koyu doldurdu, ama genel olarak ne renk uyumu, ne huzurlu, sakin ve yüce bir zevk! “ Anton Çehov

Fotoğrafta: tropikal silüetlerle zümrüt duvar kağıdı Duvar ve Dekor

Tropikal ilham

Bu stile saf, doğal renkler hakimdir: yeşil, kum, bej, pişmiş toprak, kahverengi, açık mavi, mavi … Daha çok parlak ve doygun, ancak temayı tek renkli veya sessiz renklerde yenebilirsiniz:

Fotoğrafta: tropikal motifli hafif duvar kağıdı Duvar ve Dekor

Sıcak iklim ve ekvator renkleri, orta şeridin serinliğinde genellikle eksik olduğumuz şeylerdir. Egzotik notaları, yatak odasının huzuru, oturma odasının ferahlığı, mutfağın minimalizmi ile güvenle birleştirebilir ve hatta “tropikleri” küçük bir banyo alanına sığdırabilirsiniz. İskandinav tarzı bir dairede, bir muz yaprağı yastığı, mütevazı bir iç mekanın ihtiyaç duyduğu vurgu olacaktır.

Fotoğraf: İtalya’dan şık ahşap mobilyalar Accademia

Botanik, duvar dekoru için tükenmez ve ilham verici bir kaynaktır. Süslü bitkilerden oluşan duvar kağıdı harika bir ev dekorasyonu, stil oluşturan öğesi veya parlak bir vurgu olabilir. Büyük desenli bir baskının bir özelliği olduğunu unutmayın: Garip bir şekilde, küçülmez, ancak küçük alanı arttırır. Bu duvar kağıtlarıyla duvarları birbirinden ayırabilirsiniz:

Fotoğrafta: palmiye ağaçları ile şık duvar kağıdı Duvar ve Dekor

Cennet Çardakları

Tropikal tema aktif olarak sadece moderne değil, aynı zamanda klasik iç mekana da uyuyor. Şirketin standında Medea Bu yıl çiçek desenli kadife kumaştan yapılmış görkemli bir kanepe ve yemyeşil bir yağmur ormanını tasvir eden orijinal dekor yer aldı.

Fotoğrafta: klasik kanepeler Medea

Stantlarda Art Deco motiflerini mükemmel bir şekilde tamamlayan birçok canlı yeşillik görülüyordu.

Fotoğrafta: raflar Asmak

Heykeller, lambalar, kutular ve büyük sandıklar, vazolar, bitkiler ve çiçeklerle dolu saksılar – aksesuarlarla özel bir ruh hali yaratın!

Fotoğrafta: Danimarkalı bir markanın vazosu & Gelenek

Fotoğrafta: İtalyan markasının zarif bir vazo ve lambası SigmaL2

Fotoğrafta: şirketin seramiklerinden tasarımcı iç vazolar Bosa bir dizi “Primatlar”

Yüksek hız ve teknolojik ilerleme çağımızda, koşuşturmadan bir mola verebileceğiniz, doğa ile yeniden birleşebileceğiniz ve uyum bulabileceğiniz kendi “güç yerinizi” yaratmak önemlidir. Doğal elementler büyük şehirlerde cam ve betondan sıkılanların rahat ve kolay olacağı bir ortam yaratılmasına yardımcı olacaktır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu