2024’ün İç Mekanındaki 7 Mikro Trend

Ekoloji, teknoloji, kültür ve toplumdaki değişiklikleri gösteren küresel eğilimler vardır. Bunlar, örneğin, insan faaliyetinin tüm alanlarını kapsamaya çalışan bir eğilim olan sorumlu tüketimi içerir. Daha düşük bir sıradaki trendler var, şartlı olarak makro trendler olarak adlandırılabilirler, çok kapsamlı değiller ama etkililer.

2024'ün İç Mekanındaki Mikro TrendlerMakro trendler, boya markalarının doğal tonlara olan sevgisini veya 70’lerin iç tasarımı süpüren moda dalgasını içerir. Makro trendler uzun yaşar, gelişir ve uyum sağlar. Ve genellikle mikro trendler olarak adlandırılan çok küçük trendler vardır. Hayatlarının zamanlamasını tahmin etmek zordur, ancak onları fark etmemek de zordur. En dikkat çekici mikro trendler 2024 için bir moda rehberi derledik.

Renkli cam2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Tabaklar, vazolar, heykeller, abajurlar, sehpa ayakları, oda bölücüler – bunların hepsi 2024’te renkli camdan yapılabilir. Trend esas olarak dekorla ilgili olduğu için, onu iç mekana entegre etmek çok kolaydır.  Bir Evi Dekore Etmek için En Çok Talep Edilen Malzeme Olan Mikro Betona Aşık Olun

Trendleri anlamak savaşın sadece yarısıdır, ayrıca onları nerede bulacağınızı da bilmeniz gerekir.

Yeni stilin adı, kelimenin tam anlamıyla “çakıl taşı” veya “taş parçası” olarak çevrilebilen Fransızca “rocaille” kelimesinden geliyor. Başlangıçta, bu, Fransız saray parklarının pavyonları olan “mağaraların” duvarlarında görülebilen çakıl taşları ve deniz kabukları kullanılarak yapılan tuhaf sıva süslemelerine verilen isimdi. Serin pavyonların içleri, hanımların ve beylerin yaz akşamları sıcaktan saklandıkları mağaralar olarak stilize edildi. Daha sonra rocaille, deniz kabuğu kıvrımı şeklini andıran bir sıva süsü olarak adlandırılmaya başlandı. Bu unsur, Rokoko’nun ana özelliği haline geldi.

Sadece moda markalarının koleksiyonlarından renk yenilikleri değil, aynı zamanda eski eserler de alakalı görünüyor. Bu yüzden büyükannenizin renkli cam bardaklarını masaya koymaktan çekinmeyin.

Trendin ne kadar süreceğini söylemek zor, örneğin, renkli aynaların modası uçup gitti ve Rus iç mekanlarında hiç kök salmadı.

Mimari motifler2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Sanat, moda, mimari ve iç tasarım arasındaki sınırlar her zaman bulanık olmuştur. Bu yıl yükselen mimari motifler trendi, bunun bir başka teyidi.

Kemerler, sıvalar, sütunlar, heykeller, karyatitler ve şehir binalarının cepheleri halılarda, dokumalarda ve duvar kağıtlarında görülür. Hem hipergerçekçi hem de koşullu görüntüler önemlidir.

Parlak renklerde mutfak2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Mutfak makro trendleri arasında en dikkat çekici olanı, mutfağı oturma odasının bir devamı haline getirme, geleneksel mutfak unsurlarını ondan “alma” eğilimiydi: paneller, kulplar, önlükler ve vitrinler.

Mutfağın yaşam alanı ile taklidi hala geçerlidir. Ancak kulaklık, duvarlarla birleşerek görünmezlik için mutlaka çaba göstermez. Renk engellemenin popülaritesinin ardından, tasarımcılar zengin, karmaşık tonlarda mutfak modülleri deniyorlar.

Önemli bir nokta: parlak bir mutfak modadır, ancak yalnızca parlak değilse.

Metalleri karıştırma2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Daha önce armatür, lamba, musluk ve diğer metal unsurların tek bir tonda sunulmasını sağlamaya çalıştık. Pirinç ise, o zaman sadece pirinç. Bronz ise, tüm apartmanda bronz çağı. Tasarımcılar diğer yöne gitmeye karar verdiler ve farklı metalleri bir alanda karıştırmanın sadece mümkün değil, aynı zamanda moda olduğunu varsaydılar. Katılıyorum, bu tür mikro trendler hayatı kolaylaştırıyor.

Dikey döşeme2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Böylece modaya uygun dar bir karo veya geleneksel bir şekilde döşeyebilirsiniz. Tasarımcılar, bu tekniğin tavanı görsel olarak yükseltmenize ve duvarları germenize izin verdiğini iddia ediyor. Ya da belki de klasik yatay stilden biraz sıkıldılar.

Banyoda duvar kağıdı2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Banyolar, mutfaklar gibi, teknik odalara daha az ve daha çok oturma odalarına benzemektedir. Banyolarda modern tasarım projelerinde avizeler, yemek sandalyeleri, şifonyerler, halılar, iç mekan bitkileri, tablolar ve duvar kağıtları bulabilirsiniz. En azından, Rus müşterisi ikincisi tarafından güvenilmektedir. Bir kerede ve herkes için onarım yapmak istiyorsunuz ve ıslak bir alanda duvar kağıdı kesinlikle dayanıklı bir seçim gibi görünmüyor.

Aslında, duvar doğrudan suyla etkileşime girmezse, küçük sıçramalar ve yoğunlaşma ile çarpışmadan kurtulabilen su geçirmez duvar kağıdını güvenle yapıştırabilirsiniz.

Banyoda klasik duvar kağıdına zihinsel olarak hazır değilseniz, ekstra yıkanabilir fiberglas duvar kağıdını deneyin. Kesinlikle güvenilebilirler.

Alçak kanepeler2024'ün İç Mekanındaki Mikro Trendler

Makalenin başında, geçen yüzyılın 70’leri için uzun süredir modern tasarımcılardan vazgeçemeyen nostaljiden bahsetmiştik. Bu eğilim birçok mikro trendi doğurdu. En ilginç olanlardan biri alçak modüler kanepelerdir.

İÇ MEKANDA OYNAYAN BİR STİL

Eğilim eklektizm, mekanın bireyselleştirilmesi ve cesur deneylerdir. Her şey Memphis stiliyle ilgili. Modern iç mekanlarda nereden geldiğini, nasıl göründüğünü ve neyle “yediğini” öğreneceğiz.

Bazı mikro trendler birkaç mevsim yaşar, diğerleri tüketicilerin kalbine yerleşir ve uzun süre bizimle kalır (duvar kağıdındaki palmiye yapraklarını hatırlayın) ve hatta bazıları makro trendlerin başlangıç ​​noktası haline gelir. Kim kim – zaman gösterecek. Ancak dayanıklılık modadaki ana şey değildir. Ana şey, trendlerin sizi neşelendirmesidir.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu