Bordo Rengi: Evinizde kullanmanın 5 yolu

Eviniz için renk paletlerini düşünürken, bordo kesinlikle listeye eklenecek bir renk. Muhteşem kestane rengi, evde kullanıldığı her yere sıcaklık katmak için kırmızının mükemmel yoğunluğudur.

İlginç bir şekilde, kestane için Fransızca kelime, rengin adını aldığı “marron” kelimesidir. Kahverengi ve mor unsurları ile zengin bir kırmızı. Gelin bu lüks rengi evinizde nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım.

Bordo Rengi: Evinizde kullanmanın 5 yolu

Evinizde bordo rengini kullanmanın 5 yolu

1. Vurgulayın

Bordo koyu bir renktir, bu nedenle evinizin içindeki her duvarı boyamak yerine bordo vurgulu bir duvar boyamayı tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde nötr bir alana harika bir renk patlaması ekleyerek bir odanın görünüşünü tamamen değiştirecektir. Bir dekor veya mobilya öğesinde başka bir kestane ölçüsü ile bile takip edebilirsiniz. Bordo bir duvar boyamak sizin için çok kalıcıysa, bir veya iki uyumlu dekor veya mobilya parçasıyla bordo perdeleri de tercih edebilirsiniz. Vurgu rengi olarak kullanıldığında bordo, herhangi bir alana sıcaklık ve rahatlık katacaktır.

2. Romantikleştirin

Bordo, düzgün tırnakların ve tatlı dudakların romantik görüntülerini çağrıştırıyor mu? Kırmızı genellikle hepimizin aşk ve romantizmle ilişkilendirdiği renktir ve bordo kırmızısı da bir istisna değildir. Bu nedenle, alanı lüks ve sevgiyle doldurduğu için ana yatak odası duvarları için mükemmel bir renktir. Ya da yatak odasına biraz “kalp” eklemek için rengi daha küçük dozlarda kullanabilirsiniz.

3. Karıştırın

Bir salonda veya oturma odasında rahat bir atmosfer yaratan pembeler ve morlar da dahil olmak üzere bordonun iyi karıştığı birçok renk vardır. Sanki lavanta ve güllerle dolu güzel, çiçekli bir bahçedesiniz.

4. Bordo Rengi Vurgula

Bordo için kızgınsanız, neden evinizin dışını bordoya boyayarak renge olan sevginizi vurgulamıyorsunuz? Bordo bir dış cephe kesinlikle evinizi (iyi bir şekilde) öne çıkaracak ve herhangi bir kir göstermeyecektir.

5. Dağıtın

Dış duvarlarınızı bordoya boyamak size biraz fazla geliyorsa, neden bu zarif rengi evinizin etrafına dağıtmıyorsunuz? Hemen hemen her odada ne kadar iyi eşleştiğine ve çalıştığına şaşıracaksınız.

Bu rengi evinizde nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz?

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu