İşe Yarayan 8 Tuhaf Tuvalet Temizleme Hilesi

Tuvaletin güvenliğini ve size iyi geleceğini bildiğiniz için tuvaleti temizlemek için kimyasallar kullanabilirsiniz. Bu şekilde tuvaletinizi gün boyu temiz ve ferah kokulu bırakabilirsiniz. Ancak bir adım daha ileri gitmek ve sizi eşit ölçüde şaşırtacak ve büyüleyecek garip numaralarla tuvaleti temizlemek istiyoruz. Bu yüzden işe yarayan bu tuhaf tuvalet temizleme hilelerini kaçırmayın.

Sizin için işe yarayabilecek numaralardan çok küçük bir şaka gibi görünecek malzemelerin bir listesi var. Ama onu kullandığınızda ve nasıl çalıştıklarını görünce şaşıracaksınız. Paradan tasarruf edeceksiniz çünkü bunlar muhtemelen evde sahip olduğunuz şeylerdir ve ayrıca agresif temizlik ürünlerinin kullanımını da azaltacaksınız. Sağlığınıza, ailenize ve çevrenize zararlı olabilirler.

Ise Yarayan 8 Tuhaf Tuvalet Temizleme Hilesi

Bunların garip malzemeler olduğunu düşünüyorsanız korkmayın, çünkü denemeye değer! Tuvaletinizi temiz tutmak için kimyasallar veya agresif ürünler kullanmak zorunda olmadığınızı öğrenin. Size en uygun seçeneği seçin!

1. Coca-cola

Bir şehir efsanesi gibi görünse de, Coca-Cola tuvaletten pası çıkarmak için iyi bir müttefik olabilir. Temizletmek için: Her şeyi örtünceye kadar tuvaletin kenarlarına dolu bir teneke kutu dökün ve ardından bir saat bekletin, böylece içecekteki asitler lekeleri temizlesin. Sonra ovun bir banyo temizleme fırçası ve durulayın … ağzınız açık kalacak!

2. Ponza taşı

Bir süngertaşı, tuvaletin içinde kalan halkadan kurtulmanın beklenmedik ama etkili bir yoludur. Her zaman süngertaşı ılık suya batırarak başlayın; Çizilmeleri önlemek için taş ve tuvalet yüzeyi daima nemli olmalıdır. Lekeyi kaybolana kadar nazikçe ovalayın ve sonra durulamak için sifonu çekin.

3. Beyaz sirke

Çoğu insan mikropları ve tuvalet lekelerini çıkarmak için çamaşır suyu kullanır. Bununla birlikte, saf beyaz sirke etkili bir temizleyicidir ve aynı zamanda tuvaletinizi de ağartır. En zor lekeleri çıkarmak için, Tuvalet kağıdını sirkeye batırın ve doğrudan lekenin üzerine koyun.

Bir gecede oturmasına izin verin ve ertesi sabah, suyla durulayın ve lekeler kaybolacak, sihir gibi görünecek!

1615452160 431 Ise Yarayan 8 Tuhaf Tuvalet Temizleme Hilesi

4. Hidrojen peroksit

Hidrojen peroksit, güvenli ve etkili bir mikrop savaşçısıdır. Tuvaleti dezenfekte etmek için, tuvalete yarım bardak hidrojen peroksit dökün, 30 dakika bekletin ve sonra durulayın.

5. Oje

Oje paslanmayı önler. Cıvataları ve vidaları şeffaf oje ile örtmeniz yeterlidir. Bu ayrıca, vidaların gevşeme olasılığı daha düşük olacağı için koltuğun hareket etmesini de önleyecektir.

6. Kaynar su

Tıkanmaya devam eden borularınız varsa, kaynar su sizin için en iyi çözüm olabilir. Bu şekilde tıkanmış bir tuvaleti kimyasallar olmadan onarabilirsiniz. Bunu yapmak için bir tencereyi suyla doldurun ve kaynatın. Kaynar suyu dikkatlice dökün tıkanıklığı gidermek için doğrudan klozetin içine koyun.

7. Kabarcıklı ambalaj

Bir kabarcık sargısı tabakası tuvalet tankının terlemesini önlemeye yardımcı olabilir. Önce klozet üzerindeki su vanasını kapatın ve ardından depo kapağını çıkarın. Depodan su çıkana kadar durulayın ve bekleyin. Su boşaltıldıktan sonra, tankın içini bir baloncuklu sargı tabakası ile kaplayın; Bu ekstra yalıtım katmanı, tankın dışının aşırı soğumasını önler.

Bu yöntem, yapmanın ne kadar zahmetli olduğu ve sonuçların diğer hileler kadar anlık olmadığı için en az kullanılan yöntemdir.

1615452160 83 Ise Yarayan 8 Tuhaf Tuvalet Temizleme Hilesi

8. Plastik bir soda şişesi

Plastik bir soda şişesi, evinizde tuvalet yoluyla su tasarrufu sağlar. Tuvaletiniz su tasarrufu sağlayan yeni bir model değilse, paradan tasarruf etmenin ve su israfını azaltmanın kolay bir yolu vardır.

Boş bir 1 litrelik plastik şişeyi bir veya iki inç kumla doldurun, ardından üstüne su ekleyin. Kapağı vidalayın ve şişeyi tuvalet tankının içine, çalıştırma mekanizmalarından uzağa yerleştirin. Şişe, her yıkamada su kullanımını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bu 8 numara ile artık tuvaletinizi farklı göreceksiniz çünkü temizlik kimyasallarına çok fazla para harcamanıza gerek kalmayacak. Şüpheciyseniz, ihtiyacınız varsa en yeni numarayı deneyin, sadece işe yarayıp yaramadığını görün ve sonuçlara şaşıracaksınız. Bazen sadece tuvalette değil, genel olarak evde de en iyi sonuçları almak biraz ustalık gerektirir. Bu numaralardan hangisi sizi en çok şaşırttı?

İşe Yarayan 8 Tuhaf Tuvalet Temizleme Hilesi konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu