Mobilya Bonusu: Eksiksiz Gereksinimler Kılavuzu

2021 Mobilya İkramiyesi, tadilat sonrası mobilya ve ev eşyalarının satın alınması için yapılan harcamaların% 50’sinin kişisel gelir vergisi kesintisinden oluşur. Nasıl elde edilir? Hangi masraflar düşülebilir?

decoracion de hogar tradicional y moderno

Mobilya Bonusu 2021 için de onaylandı. En geç bir önceki takvim yılından, yani 1 Ocak 2019’dan itibaren başlayan yenileme çalışmaları ile ilgili mobilya unsurlarının (sıhhi tesisat, gardıroplar, raflar, yataklar …) satın alınmasını içeriyor.

Mobilya ve ev eşyası satın almak için yapılan harcamalar üzerinden yapılan% 50 kişisel gelir vergisi indirimi, bu giderlerin 2020 yılı vergi beyannamesinde (730 formunda) raporlanmasıyla elde edilmektedir.

Mobilya Bonusundan kimler faydalanır?

Mobilya İkramiyesinden yararlanmak sadece mülklerin sahipleri değil, mülkler üzerinde gerçek haklara sahip olan herkes, dolayısıyla kiracılar ve borçlular. Bir liste ile netleştirmek için:

 • Mülk sahipleri
 • Kiracılar veya ödünç alanlar
 • Kooperatif üyeleri
 • Basit şirketlerin üyeleri
 • Sermaye malları veya emtia kapsamına girmeyen bireysel gayrimenkul girişimcileri

Ev sahibi ile yaşayan herhangi birinin kesinti hakkı var mı?

Evet, mahsup edilecek masrafları kendisi üstlendiği, havale ve faturalar kendisine kesildiği sürece.

Casaarredostudio'dan Milord hattı

Mobilya Bonusları ve Yenileme Bonusları: bunlar nelerdir ve nasıl elde edilir

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren tadilata başlayan tüm gayrimenkul hakları sahipleri, mobilya ve büyük ev eşyası alımlarında% 50 kesinti talep edebilir. Bu tür mobilyaların satın alınmasının, tadilat çalışmalarının başlamasından sonra olması gerekli bir şarttır.

Satın alınan mobilya miktarı ne olursa olsun, kesinti bir maksimum toplam tutar 10.000 Euro. Kesinti on eşit yıllık taksite bölünür.

İndirim talebi vergi beyannamesinde yapılmalıdır (730 formu veya kişisel gelir formu). Mülkün tadilatı ile mobilya satın alma masraflarının aynı kişi tarafından karşılanması esastır.. Aslında, örneğin, eşlerden biri yenileme için, diğeri ise mobilya satın almak için ödenmişse, kesinti ikisine de bağlı değildir.

Birkaç konut biriminde tadilat yapanlar, her birim için ödenek alma hakkına sahiptir.. Bu durumda, tadil edilen her eve en fazla 10.000 € havale edilmelidir.

Casaarredostudio tarafından Ede line

2020 Mobilya Bonusundan hangi masraflar için yararlanabilirsiniz?

Yenileme çalışmalarından sonra mobilyaları etkileyen bonus aşağıdakilerin satın alınmasını içerir:

 • yeni mobilya
 • A + ‘dan düşük olmayan enerji sınıfına sahip büyük ev aletleri (fırınlar ve yıkayıcı kurutucular için A)
 • Satın alınan mallar için yapılan nakliye ve montaj masrafları

Bu nedenle şu kategorilere ayrılırlar: yataklar, şilteler, gardıroplar, kitaplıklar, şifonyerler ve başucu masaları, masalar, masalar, masalar, sandalyeler, kanepeler ve koltuklar, dolaplar ve büfeler.

Uygun giderlere dahil değildirler: kapılar, zeminler, perdeler ve perdeler ve küçük mobilya aksesuarları.

Size Mobilya Bonusu hakkı veren tadilatlar nelerdir?

Mobilya Bonusu sadece tadilattan sonra talep edilebilir, ancak bu kategoriye hangi tür işler giriyor?

 • İklim felaketlerinden zarar gören bir binanın yeniden inşasıolağanüstü hal ilan edildiğinde;
 • Olağanüstü bakım işleriasansörlerin ve güvenlik merdivenlerinin montajı, tuvaletlerin yapımı, dış armatürlerin malzeme veya armatür türünün modifikasyonu ile değiştirilmesi, merdivenlerin ve rampaların yeniden inşası, çitlerin, sınır duvarlarının ve kapıların inşası, iç merdivenlerin inşası gibi;
 • Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik müdahalelerörneğin bir pelet sobası veya biyokütle yakıtları ile çalışan ısı jeneratörleri ile donatılmış sistemler, bir ısı pompası kış ve yaz klima sisteminin kurulması veya entegrasyonu, kazanın değiştirilmesi gibi;
 • Bina yenileme, örneğin, bir tavan arası veya balkonun inşası, tavanın tavan arasına veya balkonun verandaya dönüştürülmesi, yeni kapı ve pencerelerin açılması;
 • Restorasyon ve konservatif rehabilitasyonkat yüksekliklerinin mevcut hacimlere göre ayarlanması ve bir yapının tarihi-mimari yönünün restorasyonu gibi.

Mobilya Bonusu hakkı vermeyen tadilatlar nelerdir?

Kişinin evinde yapılan olağan bakım çalışması, vergi indirimi alma hakkı vermez. Örneğin boyama, zeminlerin değiştirilmesi, dış armatürlerin değiştirilmesi, iç sıvaların yeniden inşası.

Kat mülkiyeti binalarındaki hangi tadilatlar mobilya için vergi indirimi hakkı verir?

Mobilya Bonusu, kapıcı kulübesi gibi ortak alanlarla ilgili olarak apartman dairelerinde de talep edilebilir. Her kat mülkiyeti, bininci hissesine göre indirim hakkına sahip olacaktır.

Kat mülkiyeti mülkleri için kesinti hakkı veren bazı bakım çalışmaları örnekleri:

 • duvarların ve tavanların boyanması
 • zeminlerin değiştirilmesi
 • pencere çerçevelerinin değiştirilmesi
 • fayansların değiştirilmesi
 • çatı su yalıtımı
 • kapıların veya kapıların değiştirilmesi

mobil bonuslar, nasıl çalışır

Ev aletleri alımında yapılan kesintiler nelerdir?

Bonus Mobilya indirimi, A + (fırınlar ve bulaşık makineleri için A) sınıfı oldukları sürece büyük cihazlar için de geçerlidir. Bu kategori şunları içerir: buzdolapları, derin dondurucular, çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri, bulaşık makineleri, elektrikli sobalar, fırınlar, sobalar, mikrodalgalar, klima cihazları.

2021 Mobilya Bonusu almak için ödeme nasıl yapılır

Yapılan harcamaların vergi indirimi talep edilebilmesi için ödeme yöntemi olarak banka havalesi veya kredi / banka kartı kullanılması gerekmektedir. Nakit ve çekler izlenemez, bu nedenle kesinti hakkı vermezler.

Ödemenin nüshalarının saklanması şartıyla taksitle satın almak da mümkündür.

Aslında, hem alıcının vergi kodunu içermesi gereken satın alma faturasını hem de ödeme kanıtını (banka havalesinin makbuzu, kredi / banka kartı işleminin dekontu) saklamak önemlidir.

Bu belgeler eksik olmadığı sürece mobilyalar yurtdışından da satın alınabilir.

Mobilya alımında kesinti ile ilgili şüphelerinizi açıklığa kavuşturduk mu? Talep etme ve nasıl elde edeceğiniz konusunda daha anlaşılır mısınız?

Benzer konular hakkında bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, sorularda bize sorularınızı sorun. Diğer gönderiler için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Mobilya Bonusu: Eksiksiz Gereksinimler Kılavuzu
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu