Simli Boya Nasıl Yapılır?

Yeni Trend Duvara Simli Boya Nasıl Yapılır? 2021 ve 2022 Simli duvar boyası yorumları ve detaylarını bu konumuzda bulabilirsiniz.

Simli Boya Nasıl Yapılır?

Ev Modası Duvar dekorasyonu sınır tanımayan seçeneklere sahip, binlerce farklı desen ve renge sahip duvar kağıtlarının yanında, bir ton farklıduvar boyası seçeneği var… Yorucu bir iş olmasa her yıl duvarlarınıza farklı bir uygulama yapabilirsiniz.. İşte simli boya hakkında bilmedikleriniz…

Hazırlamak

Küçük bir oda için simli boya nasıl hazırlanır

Hobi malzemeleri satan yerlerden veya kırtasiyelerden ince toz simleri su bazlı boyanıza karıştırarak kendi simli boyanızı hazırlayabilirsiniz.
Duvarınızdaki boya çok eski veya plastik boya ise önce sadece 1 kat binder astar ile boyayın.
Bir oda için simli boya hazırlanacaksa 2,5 litre boyanıza küçük 2-3 kutu 45ml. lik ambalajda ince toz sim karıştırın. (resimde)
Simin boyanın içinde topaklanmaması ve eşit dağılması için boyanızı su ile inceltirken yavaşça karıştırarak siminizi dökün. (Çok iyi karıştırılması gerekir.)
Boyanızı duvara iki kat yapacaksanız ilk katı simi karıştırmadan yapın. 2-3 saat sonra simi karıştırdığınız duvar boyanızı uygulayın.
Bu ince toz simlerini hobi malzemeleri satan yerlerde, bazı yapı marketlerde veya internetten bulabilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz hususlar..
Boyanıza karıştırabileceğiniz en iyi simler ince toz simlerdir. Bazı toz sim çeşitleri: Hologram sim (en çok tercih edilen resimdeki sim), altın sim, gümüş sim, yeşil sim, mavi sim, karışık renkte simler (altın-gümüş, altın-bakır, yeşil-mor v.b
Not:Temizlik yapılan duvarlarda simler zamanla azalabilir.

Simli duvar boyası yorumları

şöylede olabiliyor. duvarınızı ne renk boyamak istiyorsanız onun içine beyaz simli ya da gümüş simli boyadan karıştırıyorsunuz. biz böyle yaptırıcaz. her iki boyadan yarı yarıya katıyorlar

Ilk boyadığında güzel oldu varsayalım peki ikinci sefer boyadığında ve simsiz tek renk olacaksa duvar yuzeyı putur putur olacak. Dümdüz bi duvar için zımpara gerekecekbosuna masraf -ki boyamaktan daha masraflı- bence bı heves için duvarlarını mahvetme tabi tercih senin gene

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.