▷ Gerçek bir iç mimar gibi dekore etmek için 5 ipucu

▷ Gerçek bir iç mimar gibi dekore etmek için 5 ipucu nelerdir? Kabul et, dekorasyon mağazalarında dolaşmayı ve aşık olduğun o mobilyayı koyacağın evin içindeki yeri düşünmeyi seviyorsun. Onu nereye yerleştirirsin? Onu neyle birleştirirdiniz? Odanızı, çalışma odanızı veya oturma odanızı tamamen değiştirebilecek bir mobilya olduğunu düşünüyorsunuz ve şüphesiz dilek listenize koyuyorsunuz. Kolay değil mi?

Gerçek bir iç mimar gibi dekore etmek için 5 ipucuGerçek şu ki, evlerimiz için dekorasyon satın alma konusunda oldukça iyi olduğumuzu düşündüğümüz kadar, en iyi tasarımcılardan ve iç mimarlardan biraz öğrenmek asla zarar vermez. Bunlar ev dekorasyonu uzmanlarıdır ve her alanda harikalar yaratma yeteneğine sahiptir. Küçük bir alanın çok daha büyük görünmesinden bir evin mimari özelliklerini vurgulamaya kadar.

Bu nedenle bir sonraki alışverişinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız ideal yere geldiniz. İçinde Fiaka vardır iç tasarım uzmanları bu yüzden en iyi korunan alışveriş sırlarımızı derledik. Dikkat edin ve kafanıza iyice kazın.

Bu 5 ipucu ile bir iç mimar gibi dekore edin

Bir satın alma planı oluşturun ve ona uymaya odaklanın

Boş bir odayı dekore etmenin çok zor olduğu kadar zor olduğunu da biliyoruz.

Sıfırdan başlayan herkes gibi, nereden başlayacağını bilmemekten dolayı boşluk biraz yüktür.

iç-dekorasyon-oturma odası

Nereden başlayacağınızı bilmemeyi unutun.

İlk adım şüphesiz bir satın alma planı oluştur. Duygulara kapılmak kolaydır ve mobilya satın al ihtiyaçlarınıza tam olarak uymuyor.

Bu nedenle, bir satın alma planı oluşturmanız ve ona bağlı kalmanız gerekecektir. Bir hedefe sahip olmak ve gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu anlamak, nihayetinde akıllı bir satın alma işlemine yol açacaktır.

Belirli bir oda çeşitli amaçlar için döşenebilir ve dekore edilebilir. Örneğin oturma odası dinlenebileceğiniz bir alan, misafir ağırlayabileceğiniz bir alan veya kendinizi eğlendirebileceğiniz bir alan olabilir. Vizyonunuz ne olursa olsun, kesin olan bir şey var: alanınızın olabildiğince işlevsel olmasını istiyorsunuz.

Eviniz için satın aldığınız ürünler ne olursa olsun, güzel olmadıklarından daha fazlası olduğundan emin olun – çeşitli amaçlara hizmet ettiklerinden emin olun.

Bir hedefe sahip olmak ve ne istediğinizi ve neye ihtiyaç duyduğunuzu anlamak, sonuçta akıllı bir satın almaya yol açacaktır.

Bir spot ışığı oluşturun

Yeni bir görünüm yaratmaya çalışırken, odaya ilham verecek bir parça arayın. Aşağıdakiler gibi büyük bir mobilya parçası olabilir: kanepeler, kilimler, aşık olduğunuz bir lamba veya düşünmeden edemeyeceğiniz bir aksesuar.

renkli duvarlar

Bu orta parçayı bulduğunuzda, hafif vurgular eklemenizi öneririz. Bunun amacı, gözünüzü odanın içinde hareket ettirmek ve ilgi noktalarını dengelemektir.

Mobilyanız veya yıldız parçanız mekanınıza biraz kişilik katabilir, ancak bu vurgu unsurları gözünüzün dinlenmesine izin verecektir.

Eğlenceli ve renkli bir dokunuş katacak bir fikir, bir puf odanın herhangi bir yerinde. Bin çeşit ve boyut var: yuvarlak, kareler devler, depolama pufu Dahildir puf infantiles Evin en küçüğü için.

Tasarım stillerini karıştırın ve eşleştirin

Zıtların çektiğini söylüyorlar. Bu popüler deyimi, farklı tarzdaki parçaları karıştırarak çekici bir alan yaratmak için kullanabilirsiniz.

Bir ipucu kullanmak olabilir eski mobilyalar ve bunları modern mobilyalarla net çizgilerle birleştirin. Farklı stilleri veya tonları karıştırmaktan korkmanıza gerek yok. Ev dekorasyonunuzda kişiliğinizi göstermek için güzel bir fırsat.

Hatta bu tavsiyeyi duvarlarınızın renk paletine uygulayarak da kullanabilirsiniz.

Nötr renklerle dolu bir odaya renk patlamaları eklemek güçlü bir açıklama yapar. Etki yaratması için çok fazla renge ihtiyacınız yok. Yüksek kontrast elde etmek için tek bir duvarı boyamayı seçebilirsiniz.

Daha fazla kontrast sağlamak için dokuları karıştırmayı da seçebilirsiniz.

Hepsi çok kişisel bir şey yaratmak için rengi doku ile birleştirmek meselesidir.

Nötr renklerle dolu bir odaya renk patlamaları eklemek güçlü bir açıklama yapar. Etki yaratması için çok fazla renge ihtiyacınız yok. Yüksek kontrast elde etmek için tek bir duvarı boyamayı seçebilirsiniz.

Alanınızı ölçün

Her şeyi ölçmek, geride bırakamayacağınız adımlardan bir diğeridir.

Mobilya ve ev aksesuarlarını yerleştirmeye gelince, boyut önemlidir. Ve çok.

iç-dekorasyon-oturma odası

Yeni bir mobilya almaya başlamadan önce odanızın boyutlarını ölçmeniz önemlidir.

Hafifçe bir şey satın almak için kendinizi başlatmadan önce odanın tüm köşelerini ölçmek çok önemlidir. Önce düşünün ve sonra harekete geçin.

Kanepe gibi daha büyük parçalar satın almak istiyorsanız, kahve masası veya bir kitaplık, doğru ölçmenizi ve alanınızın bir planını yapmanızı öneririz.

Bu şekilde tüm parçalarınızın doğru bir şekilde oturduğundan ve çalıştığından emin olursunuz.

Genel bir kural olarak, odanıza sığabilecek, ancak onları duvara doğru itmek zorunda kalmayacak kadar sıkı olmayan parçalara yatırım yapmalısınız.

Bütçe dahilinde tasarım

Alışverişe başlamadan önce ne kadar harcamak istediğinizi bilmeniz önemlidir.

İdeal olarak, satın almak istediğiniz her şeyin bir listesini yapın. Bu liste bittiğinde, tüm mağazalara göz atabilir ve mobilya fabrikaları her parçanın fiyatları hakkında fikir edinmek ve bütçenizin gerçekçi olduğundan emin olmak için.

oda-iç-dekorasyon

Elinizde bir plan varken, ne harcayacağınız konusunda her zaman akıllıca kararlar verebilirsiniz.

Cebinizi etkilememesi için bütçeniz hakkında gerçek bir bilgiye sahip olmak daha iyidir.

Bu şekilde, ne zaman harcayacağınızı ve savuracağınızı bilebilirsiniz.

▷ Gerçek bir iç mimar gibi dekore etmek için 5 ipucu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu