Evinizi daha güvenli tutmak için 5 ipucu

Ev, yaşamın başladığı ve ölümün de bazen gerçekleştiği yerdir. Çoğu insan evlerini dışarıdaki dünyanın kaosundan uzakta bir sığınak olarak görür. Bu anlamda ev, huzur ve rahatlık yeridir. Ancak ev aynı zamanda insanların güvenlik önlemlerini ciddiye alması gereken bir yerdir. Bunu göz önünde bulundurarak, evinizde yaşamak için bazı yararlı güvenlik ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

ev

Özellikle tatil dönemlerinde güvenlik, her aile için bir önceliktir. Ancak, güvenliği sağlamak için güvenlik önlemleri almak ve ev güvenlik sistemleri veya cihazları kullanmaya başlamak biraz göz korkutucu olabilir.

İyi haber şu ki, artık kullanıcı izlemeden akıllı kilitlere kadar birçok ucuz ev güvenlik seçeneği var.

Ev güvenlik kontrol listenizde size yardımcı olmak için basit bir kılavuz hazırladık. ilk 5 önlem evinizi güvence altına almak ve potansiyel davetsiz misafirleri girmekten caydırmak için kullanabileceğiniz en kolay ve en uygun fiyatlı yollar.

1. Kapıları ve pencereleri emniyete alın

Kapıları ve pencereleri kapatmak, evdeki davetsiz misafirlere karşı ilk ve en kolay savunmadır, ancak kaçımız bunu sürekli olarak yapıyoruz? Hırsızlar genellikle kolay hedefler ararlar ve kilidi açılmış bir kapı veya pencere tam da budur. Evdeyken bile, onları kapalı tutmak iyi bir uygulamadır. Ve evden çıkarken, kilitli olduklarından emin olmak için birinci kattaki kapı ve pencereleri iki kez kontrol edin.

Bazı cihazlar, girişleri kontrol etmenize de yardımcı olabilir. Kapı ve pencere sensörleri bir kapı veya pencerenin aralık bırakılıp bırakılmadığını algılayabilirler ve akıllı kilitler belirli zamanlarda otomatik olarak kilitlenecek şekilde programlanabilir. Bu da bizi bir sonraki ipucumuza getiriyor.

ev

2. Kapı kilitlerini güncelleyin

Kaliteli kilitleriniz yoksa kapı ve pencerelerinizi kapatmanız yeterli olmayabilir. Her şeyden önce, tüm dış kapılarda, davetsiz misafirlerin girmesini zorlaştıran bir sürgü olduğundan emin olun.

Tavsiye: Şık ve Sağlam İç Kapı Modelleri

Bu arada, kapı çerçevelerinin ve menteşeler yeterince güçlü zorla girme girişimine dayanacak kadar: eski kapılar veya açıkta kalan menteşeler gereksiz bir risk oluşturabilir. Son olarak, daha önce de belirtildiği gibi, akıllı kilitler uzaktan etkinleştirilebilir geçiş yapabilirsiniz.

3. Bir ev güvenlik sistemi satın alın

Ev güvenlik sistemi kurmak, davetsiz misafirlerin girişini engellemenin ve bir hırsızlık meydana geldiğinde size haber vermenin en etkili yollarından biridir. Veriler, güvenlik sistemi olmayan bir evin soyulma olasılığının yaklaşık üç kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Bir davetsiz misafir bir güvenlik kamerası veya güvenlik sisteminiz olduğunu gösteren bir işaret görürse, muhtemelen yoluna devam edecektir.

Güvenlik kameraları, bahçenizde veya verandanızda bir hareket olduğunda sizi uyarabilir ve kapı ve pencere sensörleri, evinize biri girmiş veya girmeye çalışırsa sizi uyaracaktır. İşe alınan güvenlik şirketine bağlı olarak polise de haber verebilirler.

Güvenlik sistemleri pahalı olmak zorunda değildir. Çok sayıda uygun fiyatlı güvenlik kamerası ve harika kendin yap güvenlik sistemlerinin yanı sıra, kendi bütçenize göre kurabileceğiniz bağımsız cihazlar da var.

4. Değerli eşyalarınızı gizli tutun

Bazı hırsızlar, değerli eşyaları alabilecekleri evleri vurduğundan emin olarak potansiyel hedefleri önceden araştırabilir. Bu nedenle, en iyisidir davetsiz misafirlerin görebileceği yerlerde pahalı nesneler bırakmaktan kaçının.

Garaj kapısını kapatın ve pahalı elektronik eşyaları, cüzdanları, mücevherleri, nakit paraları ve diğer yüksek değerli eşyaları açık pencerelerin önünde bırakmayın. Meraklı gözleri dışarıda tutmak için perde veya panjur gibi pencere kaplamaları takmayı da düşünebilirsiniz.

ev

5. Dış aydınlatmayı kurun

Hırsızlar bir eve girdiklerinde açıkta hissetmek istemezler ve dış aydınlatma yardımcı olabilir. Bu suçlar genellikle fırsat suçları olduğundan, dış ışıklar davetsiz misafiri ilerlemeye teşvik edebilir. Dışarıdaki ışığı her zaman açık tutmak yerine, yatırım yapmayı düşünün. Hareket sensörlü ışıklar hareket algıladıklarında verandayı aydınlatırlar. Işık, davetsiz misafiri hazırlıksız yakalar ve onu korkutup kaçırabilir.

Üst düzey cihazlardan uygun fiyatlı seçeneklere kadar, video gözetim sisteminizi güçlendirmek, sevdiklerinizi ve mülkünüzü mümkün olduğunca güvende tutabilir.

Yazlık aydınlatma
Yazlık aydınlatma

Bu listedeki ipuçlarını uygulamaya koymak, hırsızları caydırmanıza ve önlemenize, ailenizi ve eşyalarınızı güvende tutmanıza yardımcı olacaktır.

Güvenlik amacıyla her evin güvenli sayıda kilit olması gerekir. Pek çok evde ayrıca güvenlik amacıyla ekstra kilitler bulunur. Ayrıca düzenli kontroller, tüm kilitlerin düzgün çalışmasını sağlar. Bu sizi ve sevdiklerinizi tehlikeli davetsiz misafirlerden korur.

Ev bir sığınaktır ama aynı zamanda insanların güvenlik önlemlerini ciddiye alması gereken bir yerdir. Düzenli güvenlik kontrolleri, evinizi her zaman güvende tutarken, acil durumlara nasıl yanıt verileceğini bilmek, sorun zamanlarında hızlı yanıt süreleri sağlar. Ve son olarak, bir acil durum telefon numarasına sahip olmak, tüm harici bağlantılar kesildikten sonra bile yardımın size ulaşmasını sağlar.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu