Evin ön kapısı | 30 Giriş Örnekleri

2025 Ev Kapısı Modelleri

Ev için en iyi ön kapı hangisidir? Ahşap kapılar, demir kapılar, döner kapılar, cam kapılar, metal kapılar, çift kapılar, uzun kapılar, pencereli kapılar.

ön kapı fikirleri
Evinizi inşa ediyor veya tadilat yapıyorsanız ve evinizi seçmeniz gereken noktaya geldiyseniz, ön kapı ama her ne sebeple olursa olsun, hala bir tasarıma karar vermediniz, merak etme! Peki, sizin için doğru makaleyi okuyorsunuz, çünkü bu kararı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli bilgileri tam olarak içeriyor, bu yüzden daha iyi buna bir bak! aşağıda sizinle paylaştığımız tüm fikirlere ve her ayrıntıya dikkat edin!

modern ön kapılar
modern ön kapılar

ana kapı tasarımları

bu ön kapı Evimizin tanıtım yazısıdır, çünkü cepheyi süsleyen, dış ve iç mekanı sınırlandıran anahtar parçadır; ama gerçeği söylemek gerekirse, ön kapı bir tasarım ve dekorasyon unsurundan çok daha fazlasıdır; Sırf evimizin girişi olmakla, misafiri ve kendimizi almaya mukadder alan olduğu için önemi artar ve sanki bu yetmezmiş gibi, hem havadan hem de havadan bizi koruma ve barınma görevini de yerine getirir. elemanlar. davetsiz misafirler.

ön kapılar
ön kapılar

Bu ana kapı tasarımları O kadar çeşitlidirler ki, sunulan birçok arasından sadece birini seçmek zordur, ancak bu sefer sadece estetikle ilgili olmadığını unutmayın, bu nedenle malzemelerin direnci ve sağladıkları güvenlik, bundan kaçınmak için her şeyden önce düşünülmelidir. kötü bir seçim. ve bu yüzden aldığıma pişmanım.

modern kapı tasarımları
modern kapı tasarımları

detaylandırılması için en çok kullanılan malzemeler arasında ön kapılar Ahşap, demir, cam ve metaller (alüminyum ve çelik gibi) öne çıkıyor. Daha sonra nedenini açıklayacağız? ve size ilham verecek bazı tasarımları da göstereceğiz.

modern ön kapı
modern ön kapı

Ön kapı bazı durumlarda, dış mekanda yer alır, bu nedenle montajı genellikle uzun yıllar, tabii ki bakımları da düşünülerek yapıldığından, uygun şekilde adapte olan ve uzun süre iyi çalışmayı garanti eden alternatifler aramak gerekir.

modern giriş kapıları

ahşap giriş kapıları
ahşap giriş kapıları

Ana kapılar için standart ölçü 203 santimetre yüksekliğinde ve 90 genişliğindedir, bu veriler bilinse bile, tasarım sorunları nedeniyle çoğu durumda bu oranlar dikkate alınmaz.

Ancak şu açıdan belirtmekte fayda var. modern giriş kapıları, eğilim genliğe işaret eder. Bu kadar geniş kapılar bir trend ve toptan satışta görülecek!

pencereli kapı
pencereli kapı

Sade ama zarif detaylar evin girişinde eksik olmayacak bir sınıf dokunuşu katıyor! Geometrik ve üç boyutlu şekiller, yatay çizgiler, dijital kilitler, uzun kulplar, hatta ışık girişleri bile fark yaratan ve aynı zamanda iç mekanın dekoratif tarzını biraz da gösteren bazı detaylar. ev.

modern kapı tasarımı
modern kapı tasarımı

ahşap ön kapı

Ahşap, ana kapıların imalatında en çok kullanılan malzemelerden biridir, çünkü çok yönlü olmasının yanı sıra dayanıklı ve ekolojiktir, bu da çekici ve faydalıdır.

ahşap kapılar

Ahşap bir ön kapı takmak en iyi alternatiflerden biridir!

Tahta kapı
Tahta kapı

Ahşap kapılar, minimalist bir ortamda olduğu kadar modern, rustik veya endüstriyel bir ortamda da kahraman olabilecek kadar çok yönlü oldukları için herhangi bir dekoratif stile kolayca uyum sağlar.

modern ön kapı tasarımları
modern ön kapı tasarımları

metal ön kapı

Metal tabanlı giriş kapıları giderek daha yaygın hale geliyor ve birçok yapı ve inşaat detayının şu anda ana malzeme olarak metalleri kullandığı iyi bilindiği için özellikle modern binalarda bulabiliyoruz. Avantajları arasında sağladıkları güvenlik, dayanıklılık, düşük bakım maliyeti ve dayanıklılık sayılabilir.

giriş kapıları
giriş kapıları

Çelik ve alüminyum, bu tip kapıların imalatında en çok kullanılan metallerdir.

metal ön kapılar
metal ön kapılar

Bazı metal kapı tasarımları, pencere ve çatı pencereleri ile tamamlansa bile klasik ahşap kapı tasarımlarına çok benziyor ama doğruyu söylemek gerekirse metal, aynı olsa bile farklı hissettiren modern bir etki yaratmayı başarıyor.

modern kapılar
modern kapılar

cam kapılar

Cam kapıların güzel olduğunu kimse inkar edemez ama az ışık alan evler için ideal olduğunu belirtmekte fayda var çünkü bu sayede kapı işlevini yerine getirmenin yanı sıra ışığı içeri alarak bir pencere görevi de görüyor. ışık.

camlı ön kapı
camlı ön kapı

Ancak, karanlık evler için idealdirler, ancak bu, çok aydınlık evlere kurulmamaları gerektiği anlamına gelmez, tam tersine, ışık girişinin yanı sıra, ortama uyum sağlayacak dekoratif bir unsur olacağından. Bu da yetmezmiş gibi doğal ışıktan yararlanmak önemli faydaları da beraberinde getiriyor; elektrik faturasında ve dolayısıyla cebimizde bir düşüşe dönüşen sağlık ve enerji tasarrufu iyileştirmeleri gibi.

camlı ön kapı
camlı ön kapı

Doğal aydınlatmanın inşa ederken göz önünde bulundurulması gereken ana faktörlerden biri olduğunu ve bundan yararlanmanın verebileceğimiz en iyi karar olduğunu unutmayın!

pencereli ana kapı
pencereli ana kapı

Demircilik ile ana kapı – Dövme kapılar

Demir işlemeli bir ana kapı, şıklığı ve korumayı aynı parçada birleştiren bir seçenektir. Bu kapı tasarımı, genellikle ahşap ve cam olmak üzere farklı malzemelerin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilir, üzeri ferforje koruma ile tamamlanır, bu arada benzersiz bir dokunuş katan detay da budur.

ana kapı tasarımları
ana kapı tasarımları

Demirci kapılar dayanıklı olma avantajına sahiptir (ebedidir demiyorum), bakımları minimumdur, genellikle zımparalamak ve boyamak için yeterlidir, ayrıca daha fazla güvenlik sağlarlar ve el yapımıdır.

demirci ana kapı
demirci ana kapı

Ferforje tekniği, demirin maksimum sıcaklıkta kalıplanması anlamına gelir ve uzun zaman önce yapılmasına rağmen, koloni döneminde kullanımı yaygınlaşmıştır, bu nedenle kolonyal üslubun hakim olduğu binalarda bu tip süslemelere çok sık rastlanmaktadır.

Bu tür çalışmalar asla gözden kaçmaz!

İlginizi çekebilir: Şık ve Sağlam İç Kapı Modelleri

pencereli ana kapılar
pencereli ana kapılar

pencereli ana kapı

Pencereli kapılar, cam kapılar gibi, ışığın eve girmesine izin verir, ancak farkları, pencerelerin kapıdan bağımsız olması nedeniyle birincisinin daha geniş olması; ikincisinde ise kristaller ekstra alana ihtiyaç duymadan aynı kapı içinde tutulur.

modern kapı
modern kapı

Geniş girişler için mükemmeldirler ve pencere sayısı her kişinin zevkine göre değişebilir ve şunlar olabilir: kapının sağ tarafında bir pencere, sol tarafta bir pencere, her iki tarafta bir pencere ve hatta üst.

modern giriş kapıları
modern giriş kapıları

Bu tasarım, kapıyı açmadan dışarıyı görebileceğiniz gibi kullanışlıdır!

giriş kapısı tasarımları
giriş kapısı tasarımları

çift ​​kapı

Çift kanatlı kapılar veya Fransız kapılar olarak da bilinen çift kapılar görsel olarak güzeldir; Adından da anlaşılacağı gibi, aynı çerçeveye birleştirilmiş, aynı tarafta açılan ve birbirleriyle karşılaştıklarında bağlanarak erişimi kapatan iki yapraktan oluşur.

cam kapı
cam kapı

Tamamen açılabilmesi için geniş bir alana ihtiyaç duyarlar, bu nedenle sürekli temizlik ve bakım için menteşelerinde değişiklik yapılmasına ek olarak yakınlarına (açıldıkları tarafa doğru) nesneler yerleştirmemeniz önerilir.

Çelik Kapı
Çelik Kapı

Ahşap, cam, metaller (alüminyum, çelik) vb. dahil olmak üzere çift kapıların yapıldığı farklı malzemeler vardır. ve tasarımların sonsuzluğundan bahsetmiyorum bile.

çift ​​kapı
çift ​​kapı

uzun kapılar

Mimari ve tasarım trendleri durmuyor ve her zaman mükemmel mekanlar ve dekoratif unsurlar arıyor, yüksek kapıların benzersiz bir şekilde öne çıktığı aşağıdaki görsellerde de göreceğiniz gibi kapılar bunun dışında kalmıyor.

uzun ön kapı
uzun ön kapı

Evinizin kapısına yüksek veya çift yükseklikte kapı takmak, estetiğine büyük bir değişiklik katarak aynı zamanda modern ve zarif hale getirir.

yüksek ön kapı
yüksek ön kapı

İster zeminden döşemeye açılan bir parça olsun, isterse aksesuarlarının ve malzemelerinin montaj şekli nedeniyle çift yüksekliği simüle eden bir parça olsun.

çift ​​yükseklik ön kapı
çift ​​yükseklik ön kapı

döner kapılar

Kapılardaki trendler içinde sadece uzun kapılar Tabii ki değil!, biz de var döner kapılar. Bu tür kapılar geleneksel olanlardan farklıdır, ancak tartışmasız güzeldirler.

pivot tarzı ön kapı
pivot tarzı ön kapı

Döner kapı durumunda, menteşeler kapının altına ve üstüne yerleştirilir. Bu mekanizma, kapı çerçeveden neredeyse tamamen ayrıldığından, açılmanın yaygın olmayan bir eksen üzerinden gerçekleştirilmesine izin verir, ancak inanılmaz görünüyor.

döner giriş kapısı
döner giriş kapısı

Geniş, aydınlık, modern ve zarif girişler pivot kapıların karakteristik özelliğidir.

döner kapı
döner kapı

Umarım bu tasarımlardan birini o kadar çok beğenmişsinizdir ki, onu evde bulundurmaya karar vermişsinizdir!

Birbirinden güzel dekorasyonlarımız içerisinde ev dekorasyonu ile ilgili daha birçok fikir bulabilirsiniz.

Sona ulaştığınız için teşekkürler!

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu