Çok fazla harcamadan geleneksel bir evde dekor nasıl modernize edilir!

geleneksel ve modern ev dekorasyonu

2021’de modern mekanlar bir trend. Ve neden olmasın? Daha az dağınıklık ve zen hissi ile modern evler, rahatlamanıza ve evinizi sevmenize yardımcı olabilir. Elbette, modern, modern tasarımı yeni evlerde ve metropol alanlarda bulmak muhtemelen çok daha kolaydır.

Peki ya yeriniz kesinlikle daha gelenekselse? Modern tasarım estetiğini seviyorsanız ama eviniz daha gelenekselse trendin dışında kalmış hissedebilirsiniz. Endişelenmeyin, en geleneksel evler bile modern bir dokunuşa sahip olabilir. Modern mekanların bazı ilkelerini birleştirerek… eviniz tamamen yenilenecek.

Mobilyanızla kalıbı kırın

Hepimiz, özellikle mobilyalarınızı bir oyun olarak düşünmeye şartlandırılmışsanız, bir ayrılık yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Aslında, geleneksel tarz sayesinde eşleştirmek ve koordine etmek için tüm mobilya odalarını bile satın almış olabilirsiniz. Ancak modern evlere bakarsanız, her bir mobilya parçasının özenle seçildiğini fark edeceksiniz. alanı genişletmek için, ancak eşleşen bir setin parçası olması gerekmez.

modern ama geleneksel ev

Mobilya takımlarını bölerek, geleneksel bir evin ağırlığından kurtulmanıza yardımcı olabilir ve mekanınıza biraz baharat katabilirsiniz. Mobilyalarınızı bir arada tutmak ister misiniz? Grafik bir kumaşta bir veya iki parçayı yeniden örtmeyi deneyin veya takımların rengini ve dokusunu değiştirmek için minderler kullanın.

Ayrıca, uyumsuz mobilyaların ek bir bonusu var: mal satışlarını, ikinci el satışlarını takip edebilirsiniz, Gümrükleme alışverişi ve daha az fiyata en havalı görünüm için tek seferlik satış.

Temiz bir görünüm elde etmek için biraz boşluk bırakın

Muhtemelen bir vitrinde porselen gibi onurlu yerlerde “şeylerin” gururla sergilendiği bir evde büyüdünüz. İster duvarlarda ister hatıra raflarında fotoğraflar ve diplomalar olsun, mekanı eşyalarla doldurma fikri modernin tam tersi …

Bunun yerine, modern tasarım evinizdeki alanları yeniden düşünmenize yardımcı olur. Her duvarı eşyalarla doldurmak yerine, her raf veya dolabı boş bırakın, gözlerinizi dinlendirmek için yalnızca en sevdiğiniz şeyleri koyun. Bariz faydalara ek olarak (her gün güle güle temizleme tozu!), Ev dekorunuzu minimumda tutmak, mekanın düzenli ve temiz görünmesini sağlar.

modern dokunuşlarla geleneksel dekor

Mimariyi ve şekilleri vurgulayın

Modern tasarım genellikle dekorun bir parçası olarak ev mimarisine odaklanır. Ancak hepimiz orijinal pervazlara ve beton tarzı pencerelere sahip olacak kadar şanslı olmadığımız için, evinizin mimari cazibesini görmek daha zor olabilir. Ancak inşaat seviyesindeki evlerin bile daha fazla mimari etki için vurgulanabilecek bazı özellikleri vardır.

Evinizdeki ilginç şekilleri bulmak için bir mimarın gözünü kullanın. Mutfağınızın ilginç bir tavanla çerçevelenmesini seviyor musunuz? Dikkatleri yukarı çekmek için modern bir aydınlatma armatürü kullanın. Veya gözü kapıda en sevdiğiniz köşeye yönlendirmek için zengin bir renk kullanın. Aynaları bile kullanabilirsiniz En sevdiğiniz şekilleri evinize yansıtarak daha etkili hale getirin.

Renkle hassaslaştırın

Unutmayın: yüksek kontrast, birleşik palet. Modern tasarımı tek renkli bir hikayeye dönüştürmenin en kolay yolu. En sevdiğiniz modern mekanlara baktığınızda, tüm odaların uzaydan uzaya akarken birleşik bir palete sahip olduğunu fark edeceksiniz. Her odanın kendi teması veya özellikleri olabilir, ancak renkler evin her yerinde koordine edilmiştir. Bu, mimari “modern” görünmese bile eve modern bir his verir.

Aynı zamanda, yüksek kontrastlı renkler, mekanlara modern tasarımda ortak bir netlik ve temizlik hissi vermeye yardımcı olur. Yumuşak bej rengini unutun ve evinize daha belirgin kenarlar kazandırmaya yardımcı olması için siyah, krem, beyaz ve diğer koyu renkleri kullanın. Sade beyaz bir odaya bir pop eklemek için bazı cesur yeşil ev bitkileri de kullanabilirsiniz. Modern bir alanı renkle doldurmanıza gerek yok, ancak onu kullanırken harika bir görsel etkiye sahip olduğundan emin olmalısınız.

Dekorasyonda hafif tekstiller

Ağır perdeler bir zamanlar stilin özüydü, ancak modern pencere kaplamaları çok daha hafif hissediyor. Aslında modern alanlardaki tüm tekstiller genellikle hafif ve basittir. Modern dekorasyonlarda perdelerden tamamen vazgeçenler var! Ama onları seviyorsanız ve mahremiyet istiyorsanız, onlara sahip olmak daha iyidir …

modern dokunuşlarla geleneksel oturma odası

Ağır brokar veya çiçek yerine hafif keten ve pamuk, kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olur. Evinizdeki tekstil ve kumaşlara bakın ve bunun büyük bir fark yaratan kolay ve ucuz bir değişim olduğunu göreceksiniz. Keten perdeler veya panjurlar için ağır perdeler açın. Grafik baskılar içeren ve mobilya tasarımınızı sergileyen modern parçalarla doldurulmuş minderleri ve mobilyaları unutun. Veya kalın yün halınızı suni kürkten veya hatta hafif deniz yosunundan yapılmış bir kilim için atın.

Evinizin mimari tarzı tamamen geleneksel olabilir, ancak bu eski dekora bağlı kaldığınız anlamına gelmez. Daha modern bir zihniyet benimseyerek, mimarinin ötesinde düşünebilir ve daha basit, daha temel ve cesur bir estetiğe yönelebilirsiniz. Bazı eşyalarınızı düzenlerken ve mobilyalarınızı yeniden düşünürken, basit, etkili ve tamamen size ait bir alan yaratabilirsiniz.

 

Çok fazla harcamadan geleneksel bir evde dekor nasıl modernize edilir!
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu