Yeni Ikea serisi: Tom Dixon

rattan başlıklı tom dixon yatak odası tasarımı

Ikea her zaman haberlerle gelir ve şaşılacak bir şey yoktur, merkezleri herkesin ziyaret etmeyi sevdiği dekorasyon müzeleri gibidir. Aslında, Ikea’ya giderseniz, eli boş bırakmanız pek olası değildir. İngiliz tasarımcı Tom Dixon, ikonik S Sandalyeleri ve Londra’daki etkileyici Mondrian Hotel’in iç mekanı ile tanınmaktadır. Londra Kraliçesi onu resmen İngiliz İmparatorluğu Düzenine atadı. Ve şimdi, ikonik parçalarını oldukça mütevazı fiyatlarla alabilir ve evinize dahil edebilirsiniz.

Tom Dixon’ın elinden bir yatak odası dekorasyonuna sahip olabilirsiniz! Dünyaca ünlü bir tasarımcının size sunabileceği tüm zarafete sahip bir yatak odası.

DELAKTIG Koleksiyonu

Dixon’ın DELAKTIG koleksiyonu döşemeli koltuklardan ve% 50 geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmış çerçeveli bir yataktan oluşur. Aksesuar seçimini ekleyerek küçük parça seçimini özelleştirebilirsiniz. IKEA Yaratıcı Lider James Futcher şunları söyledi: “Buna yaşam için açık bir platform dedik ve Tom onu ​​bir yatak olarak adlandırdı, bu yüzden elbette DELAKTIG’in ilk sürümünden sonra duramadık. Yatak, herhangi bir evde önemli bir mobilya parçasıdır, yani herkesin iyi bir gece uykusuna ihtiyacı vardır. Bu yüzden ikinci bir sürümden geçmeye karar verdik: kişiselleştirilmek üzere tasarlanmış bir yatak çerçevesi. “

tom koleksiyonu dedi

İlk önce oturmak için bir destek oluşturarak başladı ama şimdi bir adım daha ileri gitti ve bu, uykuya, yani yatağa, desteğe odaklanıyor. Ancak en iyisi, kullanıcının beğenisine göre değiştirmesine olanak tanır, böylece bu şekilde, tamamen kişiselleştirilmiş, kişilikli bir yatak olun.

İlk önce bir kanepeydi

Yapı, önce onu kullanan kişiye uyacak şekilde modifiye edilebilen bir kanepe olarak başladı ve şimdi aynısını yatakla başardı. O kadar basit ki çok zarif olan basit, dört ayaklı bir alüminyum parça. Parça işlevsel olacak şekilde tasarlandı, bu nedenle bir yatak (tam tersi olmak yerine) bir kanepe, bir şasi ya da bir misafir yatak odasına koymak için bir mobilya parçası olabilen bir yatak yaratıldı.

Tasarım fikri basit tutulur, tarafsız kalır, böylece bu şekilde herhangi bir eve sığabilir, herhangi bir dekoratif stille veya kişisel tercihlerle. Koleksiyon, başlık olarak kullanmak için iki seçeneği tamamlayıcı olarak (biri siyah alüminyum diğeri rattan), bir LED lamba ve yan sehpalar içerir.

modern tom dixon yatak odası

Kendi tasarımcınız olun

Kullanıcı, onları benzersiz ve özel kılan öğeler ekleyebilir … bu nedenle ideal olan, en sevdiğiniz öğeleri seçerek ve bunları benzersiz bir şekilde birleştirerek kendi tasarımcınız olmanızdır. Bu şekilde yapabilirsin Öğeleri ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza göre kullanarak dahil olun, bu onu dayanıklı kılacaktır!

Lego parçalarıyla oynayan ve yaratan bir çocuk gibi hissedeceksiniz, ancak bu durumda eğlenceniz ve eviniz için bir mobilya parçası yaratmış olacaksınız. Mobilyayı size ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlamakla ilgilidir.

Sadece yatak olmak zorunda değil

İdeal tasarım bir yatak olmasına ve elbette yerden tasarruf etmek isteyen, zarif ve farklı bir tasarım isteyen bir yatak odasında harika geçecek olsa da, bu sadece sizin amacınız olmak zorunda değil. Bir yatağa ek olarak farklı olasılıkların artırılmasına ilgi duyulmaktadır. Mobilyanın esnekliği, onu bir ofis, dinlenmek için bir yer, çocuk odası, evinizdeki boş zaman yeri, giyinme odası, misafir odası vb. İçin de ideal kılar.

Mobilyayı uyumak için kullanmak istiyorsanız iyi bir dinlenme için gerekli olduğundan yastığı da dikkate almalısınız. Rahat değilseniz, mobilyalar ne kadar güzel olursa olsun felaket olur. Tasarım minimalist olsa da çarşaflar, yatak örtülerinin rengi, minderler, yastık gibi detaylara dikkat etmelisiniz … Yatak olarak kullanırsanız, her şeyi hesaba katmalısınız.

tom dixon yatak odası tasarımı

Öte yandan, başka bir şekilde kullanmak istiyorsanız, her bir seçenekte ihtiyacınız olan ayrıntıları da hesaba katmalısınız. İster kanepe, ister şezlong veya yatak olsun … onu belirli bir odaya nasıl dahil etmek istediğinizi düşünün ve bu şekilde ihtiyacınız olan detaylar aklınıza gelecektir.

Bu, bu tür mobilyaların yaratıcı zihinlere ihtiyaç duymasını gerektirir ve böylece farklı kombinasyonlara sahip olabilirsiniz ve bir gün birinden yürürseniz, aynı mobilya içinde başka bir tasarıma geçebilirsiniz. Depolama sistemli bir mobilyaya sahip olabileceğiniz gibi, ona kişisel bir dokunuş da verebilirsiniz. Tom Dixon bekliyor Tüketicilerin tasarımınızdaki mobilyalardan nasıl keyif alacaklarını öğrenmek. Buraya tüm koleksiyonu göreceksiniz.

 

Yeni Ikea serisi: Tom Dixon
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu