2024 İçin 10 Yeni İç Tasarım Trendi

İç mekan-2024’ün önceliği, dairede optimum işlevsellik ve rahatlıktır. Dairelerde yeni bir alanı için tamamen yeniden düşünmek ve yaratmak için bir tetikleyici yeni yazı dizimiz.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

Minimal konfora sahip bir yatak ya da misafir kabul etmeye önem veren bir tasarım değil. 2024’te, iç trendlerini takip ederek, güvenlik hissi veren ve karşılama enerjisiyle dolu bir konut felsefesi oluşturuluyor. Uzay, daha fazla havaya değer verilir, rasyonel tüketim, aile bağları ve doğa sevgisi hakimdir. İç Tasarım Trendleri 2024: Sırada Ne Var?

İç tasarım trendleri 2024: “Duran masaüstü” ile konumu yakınlaştırın

Yeni binalardaki tek odalı dairelerde bile, alanın işlevsel olarak nasıl iş ve kişisel olarak bölüneceği sorusu ortaya çıkıyor.

Bu yılki yenilikler arasında sürekli bilgisayar başında çalışanlar için yükseltilmiş masalar ve örneğin gece Zoom toplantılarında aileyi rahatsız etmemek için gürültü izolasyonu organizasyonu yer alıyor.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

İç mekanda yüksek teknoloji ve yeni çözümler

Amerikalılar evde daha fazla zaman geçirdiklerinden, günlük yaşamın zorunlu özelliklerinden biri de temizlik ve sipariş için modern teknolojilerdir. İç mimar, bunun hem bir hava temizleyicisi hem de iç mekana entegre edilmesi gereken bir robot elektrikli süpürge olduğunu söyledi.

“Ailenin yeni “üyesi” için, şarj istasyonuna uygun bir yaklaşım olan alan düzenlemek gerekiyor. Sonunda, “akıllı” bir elektrikli süpürgenin varlığı, şimdi de trend olan yüksek ayaklı mobilya siparişlerine yol açtı” diye açıkladı uzman.

Son yıllarda, özellikle insanların sosyalleşmeye, akşamları dışarı çıkmaya veya masa oyunlarına daha fazla değer vermeye başladığı pandemi sırasında birçok aile televizyonu bırakıyor.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

Tam bir duvar projektörü, partilere veya aile sinemasına ev sahipliği yapmanızı sağlar

Tasarımcı, “Tasarım projesinde artık TV olup olmayacağını bile düşünmüyoruz” diyor. — Öte yandan, müşterilerden tam duvar projektör kurma talepleri daha sık hale geldi. Doğru atmosferi istiyorsanız film geceleri düzenleyebilirsiniz. Projektör kompakt ve daha estetik, kolayca katlanabilir veya odadan odaya taşınabilir.”

Evcil hayvanlar için duş odası

Karantina kısıtlamalarının bir sonucu olarak, Amerikalılar daha sık evcil hayvan beslemeye başladılar ve bu da tasarım değişikliklerini zorunlu kılıyor. Birisi vandalizme karşı duvarlar sipariş ediyor ve biri evcil hayvanların biraz yaramaz olmasına izin veriyor.

Kedilerden bahsediyorsak, asıl görev kedi yürüteçleri kurmak, beslenme ve tuvalet için yerler düzenlemek.

“Ancak köpekler için, sokakta yürüdükten sonra patilerini yıkamak için koridorda özel duşlar düzenleme seçenekleri var. Bir proje hazırlıyoruz: Girişte insan boyutunda bir duş odası yapıyoruz, ancak burada ana talep patileri yıkamak için tesisler” dedi.

İç stil 2024: retro, boho ve eko2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

Son iki yılda hem Avrupa’da hem de ABD’de ev sahipleri “soğuk” minimalist tarzdan uzaklaşıyor. Ev sıcaklığındaki atmosfer ve konfor, stresi azaltır ve güvenlik hissi verir, böylece insanlar retro, boho stiline geri döner.

Ayrıca bu yıl ana anlatı organiklere, doğaya daha yakın. Dekor ve dekorasyonda doğal malzemeler büyük talep görüyor. Özellikle mısır veya rattan sepetler gibi işlenmemiş kaba lifler.

“Önceleri baypas ediliyordu – çok pratik ve pahalı olmadıklarına inanılıyordu. Ve şimdi insanlar apartmanda çok zaman harcıyor ve göze hoş gelen çevre dostu malzemelerden yapılmış dekorlara ihtiyaç duyuyor ”diye açıkladı tasarımcı.

2024’te rattan veya mısır sepetleri gibi tüm ham ve organik malzemeler moda.

Üstelik ona göre yaşam felsefesi daha organik, doğaya saygılı hale geliyor. İnsanlar giderek gezegeni kirletmeyen sorumlu tüketime yöneliyor.

Yeni konut komplekslerinin tasarımı, kural olarak, çöpleri ayırma seçeneğini içerir – bunun için konteynerler için daha fazla alan tahsis edilir. Ucuz tek kullanımlık eserler trend değil – doğal, daha pahalı, ancak daha uzun sürecek bir şey satın almak veya büyükannemin kullandığı bir şeyi onarmak daha iyidir.

İç tasarımda duvarlar: kusurlu ve dokulu

Duvar tercihleri ​​de önemli ölçüde değişti. Evet, alanı daha hacimli, daha hafif yapmalılar, ancak aynı zamanda ofis veya hastane binalarına benzememelidirler.

“Bugün tamamen düz yüzeyleri reddetmek moda. Bazen sadece sıradan sıva boyarız – dokulu bir yüzey ve pürüzlülük verir. Ve sonunda, renk sıkılırsa, her zaman değiştirebilirsiniz. Bu tür “ofis dışı” iç mekanlar daha sıcak, daha rahat olarak kabul edilir.

Duvarların rengi ayrı ayrı seçilir. Ancak daha sık olarak, alanı vurgularla aşırı yüklememek için hala açık renkler sipariş ederler.

“Aydınlık bir odada, kumaşlar, vazolar, bir avize gibi parlak ayrıntılar sayesinde renk çok daha iyi oynayacaktır. Sonunda, gerekirse, kolayca değiştirilebilir ve dairenin havasını güncelleyebilirler. Haiti’nin renkleriyle parlak bir ortam isteyen müşteriler her zaman olacak olsa da, ”

Uzmana göre, çocuk odasındaki duvarlardaki son trendler çok sevindirici. Amerika’da yavaş yavaş parlak duvarlardan uzaklaşıyorlar. Hafif nötr monokrom mekanlar estetik zevki besler. Aynı zamanda, oda her zaman parlak puflarla, çocuk büyüdükçe değişecek oyuncaklarla doldurulabilir.

Amerikalıların iç mekanında, estetiği Zen Budizminin etkisi altında oluşturulmuş bir wabi-sabi tarzı var. Stil felsefesinin Japonya’nın estetik ilkelerini – yaşamın sadeliği ve antik çağın hayranlığını – ifade etmesine rağmen, wabi-sabi’nin duvarları bir Amerikalı kulübe kulübesini çok andırıyor. Ve sırayla, doğal malzemeler ve Trypillia testilerle kolayca birleştirilir. Stüdyosunun iç mekanları defalarca uluslararası yarışmalar kazandı.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

WABI SABI APARTMENT’in iç tasarımı, Americans IDA Awards’ın sahibi oldu.

İskandinav ev aydınlatması

Birçoğu spot aydınlatmayı reddediyor. Büyük ölçüde, bu İskandinavların geleneğidir – genellikle evde sadece spot değil, genel olarak tavan aydınlatması da yoktur. Sıcak zemin lambaları, aplikler, masa lambaları, aydınlatma ve mumlar sayesinde tüm ışık dizilir.

“Bu eğilim şimdi Amerika’da kendini gösteriyor. Tepegöz ışığını herkes reddetmez. Ancak çoğu zaman bu küçük bir avizedir – bir aksan ve birçok zemin lambası, aplik gibi. Temel olarak, ışık ya nötrdür ya da sıcaktır. Ana görev, ev atmosferini daha da sade hale getirmektir. Çalışma alanına gelince, elbette ayrı ayrı vurgulanmalıdır” dedi.

Etno tarzı da moda

Bunlar, süslemeli duvar kağıtları ve el yapımı dokuma halılar, çanak çömlek, seramik ve tabaklar, ahşap mobilyalar ve dekorlar ve hatta modern bir alana entegre edilmiş işlemeli avizelerdir.

Ahşap dekor genellikle Amerikalı üreticilerden sipariş edilir.

Dekordaki en üst renkler ekoya daha yakındır: yeşil (açık yeşil, bitkisel, zümrüt), mavi gökyüzü. Sarı ve sıcak kırmızı tonları da popülerdir: turuncu, pembe, pişmiş toprak.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

Amerikan motiflerinin iç mekanlarda, özellikle Trypillia süslemelerinde kullanılması popülerdir.

İç mekanda bağbozumu

Bugün artık bunun için “bit pazarlarına” gitmenize gerek yok. Bağbozumu Amerika’ya getiren ve satan ağda birçok hizmet ortaya çıktı. Sadece tarihi olan şeyler olabilir. Veya ünlü tasarımcıların stilize dekoru yüksek bir fiyata.

Örneğin Lviv’de, Replusbureau atölyesinin showroom’unda eski önemsiz şeyler satın alabilirsiniz. Eski şeyler burada satın alınır ve restore edilir, onlara yeni bir hayat verir: Eski Viyana kapıları, Avusturya döneminden 100 yıllık fayanslar veya şamdan olabilir. Tarihi olan bu şeyler iç mekanda özel bir çekicilik kazanıyor.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

İç kısımda yenilenmiş otantik halı.

Evde daha fazla bitki örtüsü: işte size bir dekor ve hobi

Yeşil bir köşe olmadan pandemi sonrası sade bir atmosfer hayal etmek imkansız. Bu nedenle, iç mekanı alakalı hale getirmek için tasarımcılar canlı bitkiler eklemenizi tavsiye ediyor. Mini seranın altında hem oturma odasında hem de balkonda yer ayırabilirsiniz. Sarmaşık benzeri bitkilerle raflar da önerilir. Hatta bazıları tüm duvarı sarmaşıkla süslemeyi bile tavsiye ediyor.

Bitkiler arasında canavarlar, kurgular, eğrelti otları, rafidoforlar, çeşitli orkide türleri popülerdir. Mikro yeşillikler mutfakta veya balkon alanında giderek artan bir şekilde yetiştiriliyor – akıllı tüketim fikrine de uyan bir hobi.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

Mini seranın altında oturma odasında veya balkonda bir köşe seçebilirsiniz.

Balkonlar da değişiyor. Sonunda, camlarının modası ayrılıyor. Birçok insan sabahları kahve içmek ve akşamları gün batımını izlemek için masa ve mini bahçe ile donatılmış açık bir alan ister.

Moda mobilyalar: ne kadar kaba olursa o kadar iyi

Yeni mekanın tasarımında artık büyük boyutlu mobilya uzmanları yok. Giyinme odaları tercih edilir – oturma odasında giysili gardırop yoktur. Bu, rekreasyon ve çalışma alanları için yaşam alanını boşaltır.

Pek çok uzman, bir köy atölyesinde yontulmuş gibi, kaba ahşaptan yapılmış mobilya ve dekor bulur. Ve ne kadar pürüzlü ve “daha doğal” olursa o kadar iyidir.

2024 İçin Yeni İç Tasarım Trendleri

Trendde, kaba ahşaptan yapılmış mobilya ve dekor – sanki rustik bir atölyede oyulmuş gibi.

Modern bir iç mekan restore edilmiş sandalyeye veya çocukluktan kitaplığa mükemmel uyum sağlar.

Belki de insanlar şimdi gerçekten daha büyük bir akrabalığa ihtiyaç duyuyorlardı: sıcaklık, hatıralar için. Belki de Avrupa’da uzun süredir gelenek haline gelen bir duruma geldik. Fransız, İtalyan evlerinde eski iç mekanlara bakarsanız, mükemmel alçıpan tavanlar ve duvarlar yoktur. Ancak iyi ahşaptan yapılmış eski parke restore edildi. Ve her şeyin kendi tarihi ve sıcaklığı vardır.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu