Alanı görsel olarak genişletmek için küçük bir yatak odası nasıl dekore edilir –


Küçük bir yatak odanız varsa, yalnız değilsiniz, 2021’deki en yaygın oda dekorasyon sorunlarından biridir. Gerçek kare görüntüleri eklemek için yeniden modellemeniz gerekir, ama neyse ki, gözü aldatmak için dekorasyon hileleri var. Yatak odanızı olduğundan daha büyük göstermek için. Bugün kendimize sorduğumuz soru, küçük bir yatak odasını nasıl dekore edeceğimizdir.

Yatak odanızı olduğundan daha büyük göstermek için.  Bugün kendimize sorduğumuz soru, küçük bir yatak odasının nasıl dekore edileceğidir. - fikirler


İşte size odanızı nasıl daha büyük göstereceğinizi gösteren bazı yatak odası fotoğrafları. Küçük bir yatak odası, dünyadaki tipik dairelerde nadir değildir. Bugün size küçük bir odayı basit teknikler kullanarak görsel olarak nasıl büyüteceğiniz konusunda bazı fikirler veriyoruz.

küçük bir yatak odası nasıl dekore edilir john-lum-architecture


Açık renkleri tercih ederek küçük bir yatak odası nasıl dekore edilir

Alanı genişleten açık tonlardır. Bu nedenle küçük bir yatak odasının hem duvarları hem de zemini karanlık olmamalıdır. Duvarlarda hafif duvar kağıdı, boya veya dekoratif sıva – seçim sizin.

küçük tarz bir yatak odası nasıl dekore edilir

Küçük Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir – Açık Bir Renk Paleti Deneyin

Muhtemelen beyazın bir odayı açtığını duymuşsunuzdur ve bu genellikle doğrudur ama bu, yatak odanızın bir ameliyathane gibi görünmesi gerektiği anlamına gelmez.Her şeyi beyazla dekore etmenize gerek yok. Ancak yumuşak, hafif bir palete sadık kalırsanız yardımcı olur .. Pasteller, fısıltı açık gri tonları gibi küçük odalarda harika bir şekilde çalışır.

küçük bir yatak odası paleti-renkler-beyaz nasıl dekore edilir

Mavi gibi parlak veya orta tonlu bir renkle karıştırılmış beyazı deneyin. En fazla etki için, soğuk renklere sadık kalın – yumuşak mavi, yeşil ve mor tonları bir alanı büyütmeye yardımcı olur. Daha sıcak tonlar ters etkiye sahiptir.

küçük bir yatak odası-açık renk-paleti nasıl dekore edilir

Küçük Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir – Mobilyaları Ölçekli Tutun

Küçük bir yatak odası, küçük mobilyalar anlamına gelmek zorunda değildir, ancak bu, ölçeğe uygun ve alanınız için tam olarak doğru boyutta parçalar bulmanız gerektiği anlamına gelir.İki küçük komodinin yanında bir kral yatak saçma görünüyor.

küçük bir yatak odası koyu renkler yatak odası fikirleri nasıl dekore edilir

Bunun yerine, en az bir komodin sığdırmanıza izin veren bir yatak boyutu seçin. Yatağın yanına yerleştirilebilecek kadar büyük. Burada gösterilen bazı yatak odalarında olduğu gibi. Şifonyeriniz, komodin ile uyumlu olmalıdır. Çoğu zaman, uzun, dar bir şifonyer, küçük bir odadaki geniş ve kısa bir parçadan daha iyi çalışır.

yatak odası-küçük-büyük-dolap-nasıl-dekore

Küçük Bir Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir – Alternatif Depo Yeri

Herhangi bir küçük yatak odasında, depolama sorunu özellikle önemlidir. Burada herhangi bir serbest yüzeyden en iyi şekilde yararlanmalısınız. Duvarlara kancalar, raflar kompakt bir askı – tüm bunlar küçük alanlarda açığız.

küçük moda yatak odası nasıl dekore edilir

Küçük bir yatak odası mobilya fikirleri nasıl dekore edilir

Pratik bir çözüm, raflı bir mobilyadır. Minimum yer kaplar ve aynı zamanda tavan yüksekliğinin çoğunu yapar. Hem portmanto hem de iç mekanınız için harika bir dekorasyon görevi görebilir. Siz de aydınlık bir odada güzel görünecek ve grafik vurgu görevi gören koyu renkli bir kitap rafı kullanabilirsiniz. Küçük nesneleri saklamak için kancalar ve asma kaplarla tamamlanabilir.

bir yatak odası-küçük beyaz-duvarları nasıl dekore edilir

Elbise askıları olan bir asma çubuğu, küçük bir oda için iyi bir seçenek olabilir. Odaya güzel bir portmanto kolayca yerleştirilebilir ve iç mekanınız için şık bir dekorasyon haline gelecektir.

İpuçları-dekore-küçük-yatak odası

Küçük bir yatak odası nasıl dekore edilir – Gri tonları

Açık tonlar, odanın kendisi çok büyük olmasa bile, hava ve boşluk yanılsaması yaratır. Ama büyük bir beyaz hayranı değilseniz cesaretiniz kırılmasın. Açık griler de kullanabilirsiniz. Önemli olan, gün ışığını daha iyi yansıtan mat boyaları seçmektir. İç mekanı gri vurgular ve küçük renk vurgularıyla tamamlayın. Bu sayede zaman geçirmenin ve dinlenmenin keyifli olacağı muhteşem bir yatak odasına sahip olacaksınız.

seçenekler-tasarım-küçük-alanlar

Hiçbir şey bir yatak odasını dağınıklık kadar küçük ve sıkışık göstermez. Yerinizi açmanın en kolay yollarından biri iyi bir düzen. Fazla nesnelerden, evinizdeki diğer odalara ait eşyalardan ve gereksiz veya hoş olmayan her şeyden kurtulun. Boş, steril bir oda istemezsiniz. Ama sen de genel gider istemezsin. Bunun yerine, sadece birkaç sanat eseri, fotoğraf, koleksiyon veya diğer aksesuarlarla sipariş bulun.

renk-duvarlar-yeşil-fikirler

Küçük bir yatak odası nasıl dekore edilir – İmar

Geniş odalı dairelerde yatak odası genellikle oturma odası ile birleştirilir. Ancak alanı bulmanıza ve gözlerden uzak bir yatak odası oluşturmanıza yardımcı olabilecek birkaç numara var. Büyük bir tadilata başvurmak zorunda kalmadan.

yatak odası-küçük tarzı-moda

Duvarlara en iyi alternatif, montajı kolay ve ışığın geçmesine izin veren bir cam bölmedir. Odada samimi bir atmosfer yaratmak için perdeleri tavandan zemine asabilir ve gerekirse açarak dünyanın geri kalanını tamamen kapatabilirsiniz.

duvar-cam-küçük-yatak odası

Küçük bir yatak odası nasıl dekore edilir – Çok işlevli mobilyalar

Katlanabilir bir çekyat, küçük bir odadaki normal yatağa iyi bir alternatif olabilir. Ancak sıradan bir yataktan bile bir çeşit kanepe olarak kullanılabilir. Uzun kenarı duvara gelecek şekilde basitçe koyarsanız ve güzel vurgulu yastıklarla dekore ederseniz. Elbette bu seçenek dar bir tek kişilik yatak için daha uygundur, ancak çift kişilik yatak seçeneği de o kadar kötü değil mi?

feminen-yatak odası-fikirler-tasarım-küçük-alan

Küçük dairelerde alanları ayırma fikirleri

fikirler-yatak odası-renk-kırmızı-stil

Beyaz küçük yatak odası

dekorasyon-yatak odası-küçük-beyaz

Klasik tarzda tasarıma sahip küçük yatak odası

dekorasyon-yatak odası-küçük-klasik-tasarım

Küçük alanlar için dekoratif eleman fikirleri

dekorasyon-yatak odası-küçük-moda-fikirleri-evi

Modern tasarımlı dar alanlar

tasarım-yatak odası-tarzı-küçük-alanlar

Tavana kadar mobilyalı küçük yatak odası

yatak odası fikirleri yapma yolları

Küçük yatak odasında açık gri renk

küçük gri yatak odası nasıl dekore edilir

Küçük alanları görsel olarak genişletmek için fikirler

küçük bir yatak odası-duvar-dekorasyonu-nasıl-dekore

Koyu renklerde küçük yatak odası

küçük yatak odası duvar fikirleri nasıl dekore edilir

Küçük yatak odaları için dolap fikirleri

küçük yatak odası duvar mobilyası nasıl dekore edilir


Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu