Bir sonraki tadilatınıza ilham verecek küçük çatı katı dekoru –


Küçük çatı katı dekorunun harika fotoğraflarını görmekten hoşlansak da, çoğu çatı katı çok fazla sevilmiyor. Çatı katını çoğu zaman çöplerle ve yıllardır gün ışığını görmemiş şeylerle dolu bir alan olarak düşünürüz. Ancak tadilata hazır bir alan ise size yardımcı olabilecek küçük çatı katı dekorasyon fikirleri sunuyoruz. Kendinizi dağınıklıktan arındırın ve güzel bir çok amaçlı veya yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.


Proje seçimlerimizden ilham alarak bir sonraki projenize iyi bir başlangıç ​​yapın. Bir çatı katı tasarımı veya çatı katı uzantısı, ister başka bir yatak odası, banyo, ofis veya oyun odası isteyin, ek alan eklemenin harika bir yoludur. Ancak kesintiden bahsetmek yerine yatırıma değeceğinden emin olmalısınız.


İdeal olarak, çatı katınız daha uzun olmalıdır. Sizinki daha düşükse, yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflara bir göz atın ve tavsiyelerimizi dikkate alın. Birincisi, çatınızı kontrol edin. Odanın etrafındaki yüksekliği sınırlayan ve yeniden tasarım gerektirebilecek dik bir eğim var mı? Çatı ayrıca hava şartlarına dayanıklı ve yalıtılmış olmalıdır. Küçük çatı katı dekoru ve dekoru için daha pratik ipuçları ve fikirler için aşağı kaydırın.

Sessiz bir oturma odası tasarlayın veya çatı katında biraz ekstra alanla evinizde mükemmel bir sığınak yaratın. Hepimiz aile veya arkadaşlarla sosyalleşmek için zaman geçirmeyi sevsek de, kendi başımıza yeniden şarj etmek için zaman paha biçilemez. Nötr renklerde uyumsuz klasik bir kanepe ve koltukla işleri rahat tutun ve kişiselleştirmek için kabarıklık ve halı gibi birkaç süper havalı aksesuarı alın.

Bir çatı katı dönüşümü, bir evin düzenini tamamen yeniden yapılandırma olanağını açar. Mevcut evinizin odalarında kendi kendine yeten bir daire oluşturun, gençler için harika bir fikir veya sık sık misafirlerinizi evlerinde hissettirin. Çatı katındaki bir mutfak, tüm konfora sahip gerçek bir ev ofisi yaratanlar için de ideal olabilir.

Açık plan alanı alanı

Çatı katına uzanmanın güzelliği, geniş odalar yaratmak için alanın ayak izidir. Eğimli tavanlar nedeniyle yerleşim planını açık tutmak genellikle faydalıdır. Ancak akıllı bölgelendirme ile alan içinde çok işlevli amaçlar yaratabilirsiniz. Bırakın mimari yatak odası, ev ofis, oyun odası ve daha fazlası için farklı bölgeler belirlesin.

Rüya gibi bir alan yaratmak için büyük çaba sarf ettiğinizde, neden hoşgörülü özellikleri geri alasınız? Bu çatı katı benzeri alan, bir butik otele layık hissediyor. Yatak odası alanı içinde etkileyici bağımsız bir banyonun konumu sayesinde imajınızı iyileştirecektir. Tavan arası yatak odanızı ortalamadan şaşırtıcı hale getirebilecek ayrıntılara gösterilen ilgiyi gözden kaçırmayın.

Tavan arasında kullanılmayan dolap alanından en iyi şekilde yararlanın. Eğimli tavanların altındaki alanların rahatsız edici ve alan israfı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak dikkatli planlama ve biraz ustalıkla, alan bir olasılıklar diyarı açabilir. Buradaki anahtar özelliğe gitmektir.

Çatı katınız benzersiz bir alandır, bu nedenle ortak mobilyalar çalışmayacaktır. Loft tarzı dolaplar, odanın kıvrımlarına mükemmel şekilde uyacak şekilde tasarlanmalıdır. Mevcut tüm alanları doldurun. Loft tarzı dolaplar, özel olarak yapıldığında ve saklama kitleriyle donatıldığında en iyi şekilde çalışır. Tüm gereksinimlerinizi karşılayacak her şey. Evde daha seyrek kullandığınız eşyaları saklamak için fazladan giysi veya raf depolayabileceğiniz bir yer olun.

Çatı katının ana banyo haline gelmesi yaygındır. Ancak dar bir alan söz konusu olduğunda, tavan aranızı bir veya iki küçük çocuk odasına çevirmek daha pratik olabilir. Daha sonra, anne ve babanız için o rüya alanını elde etmek için zemin katı yeniden yapılandırabilirsiniz.

Genelde banyolarımıza gelince büyük hayaller kurma şansımız olmuyor, ama belki de çatı katınız bunu değiştirebilir. Tüm alanı spa benzeri bir sığınağa ayırarak, duşakabin ve iki kişilik lavabo gibi özelliklerin gerçekten tadını çıkarabilirsiniz.

Sahip olduğunuz alanı dikkatlice düşünün. Bazen, büyük pencereler ekleyemeyeceğiniz yerleri telafi etmek için açık planlı bir tavan arası bırakmak daha iyidir. Ayrıca, bir kısmındaki etkileyici asma kat hissinden yararlanacak çift yükseklikte bir odanız da olabilir. Çok fazla çekiciliğe sahip arzu edilen bir görünüm.

Bazen çatı eğimi ile zemin arasındaki rahatsız edici alçak boşlukla ne yapılacağını bilmek zordur. Ancak, evrak işleri için çekmeceler ve yazıcılar gibi ara sıra ortaya çıkan öğeler için sepetler içeren özel bir çözüm kullanabilirsiniz.

Tavan arası gençler için mükemmel bir yatak odası olabilir. Bu geniş alan ayrı bir yaşam alanı barındırır. Bir “giyinme odası” ve tavan yüksekliğini en iyi şekilde kullanan bir asma sandalye. Gençler kendi alanlarına sahip olmayı severler. Ebeveynlerin işitme mesafesinden arkadaşlarıyla alanı paylaştıkları bir yer.

Garip şekilli tavanların ve küçük boşlukların sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. İster küçük bir paneli ister bütün bir odayı boyayın veya duvar kağıdını boyayın. Benzersiz bir görünüm oluşturmak için renkleri veya desenleri kullanın. Arka plan rengi, bir odanın genel hissi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Rahatlatıcı bir his için yatak odasında daha derin, yumuşak renkler seçin. Veya uyanmak için mükemmel bir alan için parlak ve şımarık olun.

Orijinal mobilya fikirleri ve küçük çatı katı dekorasyonu

İskandinav tarzında küçük çatı katı dekorasyonu

Merdiven fikirleri –Küçük çatı dekoru

Ahşap unsurlarla küçük çatı dekorasyonu

Geniş bir çatı katını dekore etmek için fikirler


hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir