Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için 6 öneri

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için 6 öneri

Aradığınız şey kilo vermek ve kilo vermekseideal olan, bazı yönergeleri takip etmektir ve öneriler, böylece süreç boyunca hedeflerinize ulaşabilirsiniz en iyi şekilde.

Tamamen gerekli olmasa da alınan kalorileri takip etmek önemlidir, bunları uygun bir şekilde dağıtmalı, yemeğinizi iyi seçmeli ve egzersizi ihmal etmemelisiniz. Kilo vermek istiyorsanız uymanız gereken önceliklerden bazıları bunlardır.

Obezite sorunu, giderek daha fazla insanı etkilediği ve tüm dünyaya yayıldığı için önemli bir konudur. Şu anda bulabildiğimiz çalışmalara göre ve uzmanların tecrübesiyle, Sağlıklı bir şekilde kilo vermemize yardımcı olacak bazı temel beslenme kavramları çıkarılabilir.

Zamanla doktorlar, kilo verme yöntemlerine odaklanmaya karar vermiş ve diyetler değişmiştir. Pek çok faktörün devreye girdiği bir problem olduğu için multidisipliner bir şekilde ele alınması gerekmektedir.

Şu anda birçok insan, çok sayıda kilo vermeyi başaran insanların diyetlerini, tavsiyelerini, gerçek deneyimlerini bulmak için motivasyon arıyor. Ancak, İnternette bulduğumuz her şey güvenilir ve kaliteli değildirBu nedenle diyete başlarken ve onu sağlıklı takip ederken dikkat edilmesi gereken her şeyi bu yazıda toplamak istedik.

plajda spor yapan kadınlar

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bunu aklınızda bulundurun

Her türden bir diyetin anahtarı, onu her bireyin ihtiyaçlarına göre uyarlamaktır, herkes için yanılmaz bir yöntem yoktur, çünkü her vücut farklıdır.

Aşağıda tartışılan bazı yönler, hepsinde bir başlangıç ​​noktasıdır.Bu nedenle, herkes için değerli bir bilgidir.

Sağlık durumunu bilmelisin

Kilo vermek için diyete başlamadan önce, ilgili analizleri ve verebileceği önerileri belirlemek için, bunu hesaba katması için aile hekimiyle görüşmek tercih edilir.

Bununla önceki sağlık durumunu ve tüm koşulları bilmek mümkündür. kilo vermede devreye giren.

Bir diyetisyene veya beslenme uzmanına danışın Kendimiz için belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için kişiselleştirilmiş bir plan oluşturmak çok yardımcıdır, ilerlememizi sağlayan ekstra bir yardımdır.

Son olarak, diyetteki değişiklikleri kademeli bir şekilde uygulamak iyidir. Bu, diyetinizi değiştireceğiniz haberlerden duyduğunuz ıstıraptan kaçınabilir, Bu, işi zorlaştırır veya onu terk etmeyi yeniden düşünmemizi sağlar.

Kendimize belirlediğimiz amaçlar: kısa vadeli, gerçekçi ve kapsamlı olmalı ki, ulaşılması kolay olsun ve havluya atmayalım. Çıtayı başlangıçta düşük tutmalıyız, böylece her geçen hafta pozitivizmimizi artırabiliriz ve devam etmek için daha istekli oluruz.

Kalori açığı elde edin

Teori basittir, kilo vermek için günlük hareketimizle harcadığımızdan daha az kalori tüketmek gerekir. Kilo vermek için çok sayıda diyet ve rejim vardır, hepsinin kilit noktası kalori açığı oluşturmaktır.

Vücut kendi enerji rezervlerini kullanır ve vücut yağ yüzdesi azalır. Kalori, vücuttaki gıdanın enerjisini ölçtüğümüz ölçüdür. Kalori açığı, tüketilen enerji miktarının harcanandan daha az olduğu durum olarak anlaşılır.

Kalorileri olabildiğince azaltırsak, yapabileceğimiz şey vücudumuzu tehlikeye atmaktır. çünkü normal işleyişi etkileyecek temel besin eksikliğine neden oluruz.

Makro ve mikro besinleri hesaba katmalısınız

Yukarıdakilerle biraz bağlantılı olarak, kilo vermemizi sağlayacak önerilen bir kalori alımına sahip olmalısınız. Gıdalardan elde edilen enerji doğru dağıtılmalıdır arasında makro besinler yani, proteinler, karbonhidratlar ve yağlar.

Kilo vermek istediğimizde, diyette protein varlığı çeşitli nedenlerle önemli bir rol oynar. Proteinler tokluk sağlar ve kalori açığının korunmasına yardımcı olurayrıca kas kaybını önler ve termojenezi artırır.

Tavsiye edilen günlük protein miktarı vücut ağırlığının her kilogramı için 1.5 ila 2 gram protein arasındadır. Ek olarak, yiyeceğimiz protein türlerini iyi seçmek gerekir: beyaz et, balık, yumurta, baklagiller veya tofu.

Kalorilerin geri kalanı, yağa bölünür ve Kilogram ağırlık başına 0.7 ve 1.2 gram ve karbonhidratlar. Düşük karbonhidrat veya ketojenik diyetler gibi bazı durumlarda, karbonhidrat oranı değişebilir.

İlişkin mikro besinler Bunları örtmenin en iyi yolu, daha fazla miktarda tüketmektir. meyve ve sebzeler, bunlar mineraller, vitaminler ve lifler sağlar.

Öğün atlamamalısın

Yapılması gereken şey gün boyunca küçük öğünlerdir ve kendimizi doyurmak için bir tabak dolusu yemek yemeyi beklememek. Öğün sayısı ve ne zaman yenildiği de başka bir faktördür. sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi hesaba katmak.

İdeal olan, bir an önce iyi bir kahvaltı, öğlen öğle yemeği ve akşam yemeği yemektir. Yemekler arasında, acıkırsak sağlıklı bir atıştırmalık yiyebiliriz, ancak yağ ve karbonhidratlardan uzak durabilir, meyveleri, sebzeleri ve proteinleri ödüllendirebiliriz.

Nasıl diyet yapılır.

Yemek yeme şekline dikkat et

Hedeflerinize ulaşılması için sağlıklı günlük uygulamalara sahip olmalısınız:

  • Daha küçük tabaklardan yiyin: Bu, tabağın daha dolgun görünmesine yardımcı olur ve daha küçük porsiyonlara alışırız.
  • Yemek için minimum zaman ayırın: acele etmeden yapmalı ve yemeğinizi iyi çiğnemelisiniz. Bu, vücudun tokluk hissini algılamasına yardımcı olur, ancak aynı zamanda yemekten zevk almamızı da sağlar.
  • Aynı anda başka işler yapmamalısınGıdaya odaklanmalı, çoklu görevlere değil.
  • Yemekleri planlayın: Doğaçlama kötü seçimlere yol açabilir ve diyetimizi bir kenara atabilir.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için 6 öneri
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu