Yatak odanızın dolabını dekore etmenin kolay yolları

Yatak odanızın dolabını dekore etmenin kolay yolları nelerdir ve nasıl yapılır? Birçok güzel oda, pek de hoş olmayan küçük bir sırrı barındırır: Kapalı kapılar ardında gizlenmiş korkunç görünümlü bir dolap. Ama nihayetinde, genellikle sabahları, zaten baskı altındayken, bu kapılar açılmalıdır.

Kendinizi karanlık, yıpranmış bir mağara yerine odanızın geri kalanı kadar güzel görünen bir dolabın önünde hayal edin. Düşündüğünüzden daha kolay: Yatak odası dolabınızı aşağıdaki numaralardan biri veya tümü ile kolayca canlandırabilirsiniz … Unutmayın ki kapılarla sorunu kapatsanız bile, dağınıklık veya hoşlanmadığınız bir yön görürseniz onları açarsınız. baktığınız anda sizi büyük ölçüde etkileyecektir.

dolabı dekore et

İlki ilk

Geleceğini biliyordunuz … Eğer dolabınızı açmak, bir dizi giysi, ayakkabı ve tenis raketlerini serbest bırakmak anlamına geliyorsa, ilk adımınız onu kontrol altına almaktır. Yeniden dekore etmeden önce dolabınızı boşaltmanız gerekecek, bu yüzden artık giymediğiniz kıyafetlerden ve incinmiş veya zarar görmüş ayakkabılardan kurtulma fırsatını yakalayın. Ardından alanı iyice vakumlayın ve iyice temizleyin.

Bu nedenle, aşağıdaki adımları izlemeden önce, gardırobunuzun her gün iyi organize edilmesi gerekeceği konusunda çok net olmalısınız. Aşağıda bahsedeceğimiz diğer püf noktalarının doğru çalışması için ilk adımdır.

Boyayın

Bir doz renkle gardırobunuzun ne kadar güzel göründüğüne şaşıracaksınız. Ayrıca, yalnızca birkaç saat süren süper kolay bir DIY. Koyu boya renkleri küçük veya bastırılmış odalarda iyi bir seçim olsa da, dolapta vurgular, orta tonlar veya pastel tonlar yapıştırmak en iyisidir.

Odanızın başka bir yerinde zaten kullanılmış olan bir gölge seçin veya odanın geri kalanını tamamlayan ancak eşleşmeyen parlak bir gölgeyle bazı kıvılcımlar etkinleştirin.

… Veya duvar kağıdını deneyin

Renginizle birlikte bir desen istiyorsanız, duvar kağıdıyla eğlenin. Bugünün duvar kağıdını asmak ve çıkarmak geçmişin seçimlerinden çok daha kolaydır. Güçlü, renkli bir tasarıma sahip bir desen seçin – küçük veya düşük kontrastlı baskılar dolapta kalmaz. Geometrik bir tasarım, büyük bir çiçek, hayvan veya botanik baskı ile eğlenin.

Işık olsun

Her gardırop bir ışık kaynağını hak eder ve lacivert ile siyah pantolonu ayırt etmeye çalışırken bunu daha da çok takdir edeceksiniz. Büyük bir dolaba sahip olacak kadar şanslıysanız veya gömme dolabınız yoksa, biraz süslü olabilirsiniz: yarı gömme montaj armatürü, küçük bir avize veya bir dizi spot ışığı deneyin. Küçük bir dolapta veya kiracıysanız, basit ışıkları veya cam kaseli gömme armatürü deneyin.

dolabı dekore et

Eşleşen askılar

Dolabınızı canlandırmanın en kolay yolunu arıyorsanız, eksiksiz bir uyumlu askı setine yatırım yapın. Renkli plastik, ahşap veya en ipeksi giysilere yapışan floklu askıları seçin; Hangisini tercih ederseniz edin, bir gardırop, askılar şu durumlarda hemen daha iyi görünecektir:

  • Kıyafet alırken mağaza askısı değiller ve size veriyorlar
  • Hepsi eşleşiyor ve görünecek ve giysilerinizdeki kırışıklıkları önleyecek kadar kalın

Kilim sever misin?

Neden dolabınızın zeminine küçük bir halı veya koşucu eklemiyorsunuz? Renk ve tasarım eklemenin bir yolu daha ve dekorunuzda biraz risk alma şansı – bir hayvan baskısı, egzotik bir Hint tasarımı veya süper parlak bir geometri deneyin. Ancak, düz bir örgü ile yapıştırın: süpürmek daha kolaydır ve tüy gibi tozlanıp düzleşmez.

Kapıları aç

Dolap kapılarınızı süslemenin pek çok yolu varken, neden sade, beyaz ve sıkıcı olanlara razı olasınız ki? İşte bazı seçenekler:

  • Kapıları duvarlarınızla kontrast oluşturacak şekilde boyayın.
  • Kapıları duvar kağıdı, kumaş veya albüm kağıdı ile örtün.
  • Kapılarda çizgiler veya geometrik tasarımlar oluşturmak için washi bant kullanın.
  • Kapıya süslü bir çerçeve ile bir ayna asın.
  • Bir duvar resmi çizmek için şablonlar kullanın.
  • Kapıları dekoratif vinil ile dekore edin.

dolabı dekore et

Perdeleri kapatın!

Sürgülü dolap kapılarınız varsa, Diğer bir seçenek de kapı panellerini tamamen çıkarmak ve yerine güzel perdeler asmaktır. Dikkatlice ölçmeniz gerekecek: Perde çubuğunu dolabın içine, kapı çerçevesinin hemen üstüne asın ve perdelerin zemine ulaşacak kadar uzun olduğundan emin olun. Gardırobunuzu bir stil ifadesine dönüştüren göz alıcı bir desen seçin ve kıyafetlere ulaşmak için kumaşı her yana kaydırdığınızda bir gülümsemeye sahip olacaksınız …

Bundan böyle gardırobunuzu açmaya bayılacaksınız!

Yatak odanızın dolabını dekore etmenin kolay yolları konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu