Makyaj Masası Nasıl Düzenlenir – [14 Fikir]

Her makyaj yapmaya gittiğinizde ürünlerinizin karmaşasından umutsuzluğa kapılıyorsanız bu makale tam size göre. Dağınıklık, makyaj sürecini sıkıcı hale getirir ve muhtemelen neye sahip olduğunuzu tam olarak bilmiyorsunuz ve birçok öğeyi kullanılmadan bırakıyorsunuz.

İster kendi tuvalet masanız olsun, ister banyoda makyaj yapın, mutlaka bu fikirler arasında mekanınıza ve sahip olduğunuz makyaj miktarına uygun bir fikir bulabilirsiniz. Makyajınızı bir kez ve tamamen organize etmek ve stil ve rahatlık kazanmak için bu harika fikirlere göz atın.

Akrilik organizatörleri seçin

1-Akrilik organizatörleri seçin
.

Bu, her alanda iyi görünecek çok estetik bir seçenektir. Akrilik düzenleyiciler ile her şey sırayla ve aynı zamanda görünürde, böylece her bir ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Bu düzenleyicilerin birçok boyutta, şekilde ve stilde geldiğini, farklı ürünlere ve mevcut alana uyum sağladığını görebilirsiniz. Diğerlerine göre daha pahalı bir çözüm olmasına rağmen oldukça estetik ve fonksiyonel bir seçenektir.

Ofis düzenleyicilerini yeniden kullanın

2-Yeniden kullanım ofis düzenleyicileri
.

Elbette birçok dekorasyon evinde çok güzel masa düzenleyicileri görmüşsünüzdür, çünkü iyi haberlerimiz var, bunları makyajınızı düzenlemek için de kullanabilirsiniz. Sahip oldukları çekmeceler ve kaplar, koleksiyonunuzu düzenli ve elinizin altında tutmak için idealdir.

Cam kavanozlar kullanın

3-Cam kavanozları kullanın
.

Makyajınızı düzenlemenin ekolojik ve aynı zamanda ekonomik bir fikri, mum veya yemek için cam kavanozlar kullanmaktır, bunları mekânınızın tarzına entegre etmek için DIY yöntemiyle bile dekore edebilirsiniz. Her bir kavanozu farklı bir ürün için kullanabilir ve çok güzel ve düzenli bir sofra elde edebilirsiniz.

Farklı dekoratif objeler arayın

4-Farklı dekoratif objeler ara
.

Bu fikirde kavanozları mum, kalem, tepsi ve mağazalarda ve hatta yerel halkta gördüğünüz diğer dekoratif objeler için kullanabilirsiniz. nostaljik. Bu şekilde öğeleri çok sayıda tasarımla bütünleştirebilir ve bunlara işlevsellik katabilirsiniz.

Aynı tarzdaki fincanları seçin

5-Aynı tarzda bardak seçin
.

Kupa toplamayı seviyorsanız veya mutfakta çok şeyiniz varsa, makyajınızı ve fırçalarınızı düzenlemek için birkaçını kullanabilirsiniz. Aynı tarzdaki kupalarsa, çok daha iyi, çünkü birleşik bir görünüm verecekler.

Kutularla organize edin

6-Kutularla organize edin
.

Tüm makyajınızı saklamak için farklı boyutlarda akrilik veya karton kutular satın alabilir veya evde bulundurduğunuz kutuları yeniden kullanabilirsiniz. Bu, her bir kutuyu belirli bir ürüne atayabileceğiniz ve her bir ürünün nerede olduğunu bileceğiniz için çok basit bir düzenleme yoludur.

Makyajınızı düzenlemek için tepsileri kullanın

7-Makyajınızı düzenlemek için tepsileri kullanın
.

Tepsiler, bir yüzeyde desteklenen her şeyin bir şekilde organize edilmiş olduğu hissini vermek için dekorasyonda yaygın olarak kullanılır. Bu konsept, bir tepside saklanabilen ve düzgün görünebilen makyaj ürünleri için de faydalı olabilir.

Çekmeceden yararlanın

8-çekmeceyi ele geçir
.

Makyajınıza ayrılmış bir çekmeceniz varsa, en iyi şekilde yararlanın, akrilik düzenleyiciler kullanın veya biraz bulun düşük maliyetliher şeyi çekmece içinde yerinde tutmak için. Bu fikirle, artık o ruju aramak için tüm çekmeceyi incelemek zorunda kalmayacaksınız, ancak tam olarak hangi bölüme bakacağınızı bileceksiniz.

Makyajınızı raflarda sergileyin

9-Makyajınızı raflarda sergileyin
.

Yeriniz kalmadığında, organize etmek için duvarlara başvurmanız gerekir, ancak bu fikirle makyajınızı ve güzel ambalajını da ortaya çıkarırsınız. Ahşapla özel raflar oluşturabilir veya orijinal olarak emayeleri saklamak için olan bu akrilik elemanı kullanabilirsiniz.

Bu, tüm makyajın görünürde ve kolay erişimde olması, aynı zamanda çok az yer kaplayan organize ve güzel olması için iyi bir fikirdir.

Sepetlerdeki her şeyi gizle

10-Sepetteki her şeyi gizle
.

Minimalist ve tamamen sade bir alan elde etmek istiyorsanız, tüm makyajınızı saklayabileceğiniz bazı sepetlere başvurabilirsiniz. Ek olarak, sepetlerin içinde, örneğin bir çekmecede olduğu gibi, ürünleri kategorilere göre ayırmak için bir tür düzenleyici veya ayırıcı kullanabilirsiniz.

Alanı dikey olarak entegre edin

11-Uzay-dikey olarak-bütünleştir
.

Tuvalet masanızı veya banyonuzu işgal etmemek için depolama alanı eklemenin bir başka yolu da makyajınızı farklı düzenleyicilere yerleştirebileceğiniz raflar eklemektir. Bu sayede duvardaki boşluktan yararlanarak tüm makyajınızı aynı mobilyada yaptırmış olursunuz.

Fazladan bir şifonyer ekleyin

12-Ekstra çekmece ekle
.

Ancak makyaj miktarı mevcut saklama alanını aşarsa, bir çekmece eklemeyi seçebilir ve her çekmecede tüm makyajınızı öğeye göre düzenleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda tüm makyajınızı gözden uzak tutmanın harika bir yoludur.

En çok kullandığınız şeyi elinizin altında bırakın

13-Kullandığınız şeyi elinizin altında bırakın
.

Makyajınızı düzenlemenin yanı sıra, daha sık kullanmak için ulaşabileceğiniz mesafede bırakmanız, gerisini saklamanız önerilir. Böylece çok fazla ürün yer kaplamadan daha özgür bir alana sahip olabilirsiniz ve bu, makyaj yaptığınızda daha işlevsel olacaktır.

Tüm makyajınızı tek bir yerde tutun

14-Tüm makyajınızı tek bir yerde tutun
.

Çok fazla makyajınız olsa bile, hepsinin evin aynı alanında olması daha iyidir. Böylelikle sahip olduğunuz her şeyi aynı anda görebilir ve sık sık kullanmanız sizin için daha kolay olacaktır.

Tüm makyajınızı düzenlemenin en iyi yolunu bulun

Makyaj ürünlerinizi organize etmek için seçtiğiniz yöntem, ne kadarına sahip olduğunuza, ne sıklıkta kullandığınıza ve mevcut alana bağlı olacaktır. Çoğu zaman tüm ürünlerinizi sipariş etmek için birden fazla çözüme ihtiyacınız olacak ve bu nedenle size bu makalede sahip olduğunuz tüm olanakları gösteriyoruz.

Organizasyon sadece güzel bir şey değil, faaliyetlerimizi çok daha işlevsel ve basit hale getirmeyi amaçlıyor. İyi organize edilmiş makyajınız ile aradığınız ürünü hızlıca bulacak ve her makyaj yaptığınızda zamandan tasarruf ederek tekrar keyifli bir aktivite haline getireceksiniz.

Makyaj Nasıl Düzenlenir – [14 fikir] konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu