Size en uygun yatağı satın almak için 7 ipucu

Yeni bir yatak almayı düşünüyorsanız, hafife almamanız gereken bir karardır. Aslında bunu çok iyi düşünmelisiniz çünkü dinlenmeniz, fiziksel ve zihinsel sağlığınız tehlikede. Yani, Size en uygun yatağı satın almak için bu ipuçlarını kaçırmayın.

Kaliteli bir yatak çok paraya mal olur, ancak bilmelisiniz ki size uyum sağlayan rahat bir yatağın sizi ve Size harika saatler boyunca dinlenmenizi sağlayacaktır.

1. Bedeninizi bilin

Alıştığınız büyüklükte bir yatak olmak zorunda değil, sizin için daha rahatsa daha büyük olabilir. Size uygun bedeni bulun, ihtiyaçlarınıza ve odanızdaki boş alana göre.

Daha büyük olması daha iyi anlamına gelmese de, iyi özelliklere sahip daha küçük olanı tercih edebilirsiniz. Satın almak için dışarı çıkmadan önce yaşam tarzınızı düşünün.

2. Satın almadan önce deneyin

Bir yatak satın almadan önce onu fiziksel bir mağazada denemeniz daha iyidir. Üzerine uzanın ve nasıl hissettiğinizi ve nasıl bir vücut gibi hissettiğinizi düşünün. Her gece tamamen esnemeniz ve uyumayı tercih ettiğiniz pozisyona girmeniz gerekecektir.

Nasıl hissettiğinizi ve o yatağın sizin için iyi olup olmadığını öğrenmek için 10 dakikanızı ayırın. Yatağı internetten satın almak istiyorsanız, sizi ilgilendiren aynı modele sahip fiziksel bir mağazaya gidip denemenizi tavsiye ederiz.

3. İade politikasını sorun

Deneme süresi olan ve memnun kalmazsanız kolayca ve ek ücret ödemeden iade edebileceğiniz bir yatak alın. Belki mağazada rahat buldun ama bir haftalık kullanımdan sonra bunun size göre olmadığını anlıyorsunuz.

Olağan olan şey, denemeniz için size 30 gün vermeleridir. İlgilendiğiniz kişi size bu imkanları vermiyorsa, bu şartlarda daha esnek başka bir şirketle başka bir seçenek aramanız daha iyidir.

4. Doğru sertliği bulun

Esas olarak nasıl üretildiğine bağlı olarak şiltede farklı sertlik türleri vardır. Yaylı bir yatak tamamen viskoelastik ile aynı değildir ve bu akılda tutulmalıdır.

Yani, satın almadan önce neyden yapıldığına iyice bakın. Bazı üreticiler yataklarını basit bir sözlü tanım kullanarak sertliğe göre sınıflandırırlar: yumuşak, orta, sert; diğerleri sayısal puanlama yoluyla daha ayrıntılı bir derecelendirme sistemi sunar. Bu nedenle, her üretici kendi sertlik ölçeğine sahip olabileceğinden, denemelisiniz.

5. Yastığı düşünün

Yastık, yatağın önemli bir parçasıdır ve onu bir kenara bırakmamalısınız, boyunlarınızı göz önünde bulundurarak hangisinin dinlenmeniz için en uygun olduğunu seçmelisiniz. Yatak gibi, denemek iyi bir fikirdir.

Çok yumuşak veya çok ince yastıklar genellikle iyi bir seçenek değildir. Başınıza ve ağırlığına uyum sağlayan hafızalı köpük olanlar en iyisi olabilir. Size ergonomi sunanları seçin.

6. Hangi seçeneklere sahipsiniz

Birkaç çeşit şilte vardır, ancak en yaygın olanları şunlardır:

  • İç yaylı olanlar
  • Hafızalı köpük olanlar
  • Lateks köpük
  • Melezler (yukarıdakileri birleştirin)
  • Alan

Her yatak türünün artıları ve eksileri vardır, bu nedenle mağazaya gitmeden önce bunlara aşina olmanız iyi bir fikirdir. Daha iyi anlamanız için:

  • Yaylar: daha ucuzdurlar ve iyi bir destek ve sertliğe sahiptirler. Yine de uzun sürmezler.
  • Viskoelastik köpük: daha pahalıdırlar ama vücudunuza uyum sağlarlar.
  • Lateks köpük. Hafızalı köpük gibi görünürler ancak daha esnektirler. Sıçrıyorlar ve oldukça rahatlar.
  • Melezler: yayları vardır ve dış tabakaları köpüktür.
  • Bölgeden: Hava yatakları özelleştirilebilir ancak o kadar rahat değildir ve çok daha pahalıdır.

7. Bütçenizi düşünün

Şiltelerin ucuz olmadığını zaten biliyor olsanız da, şu anda bu tür ürünlere harcayabilmeniz için gereken bütçeyi düşünmeniz önemlidir. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlığınız için bir yatırım olduğunu unutmamalısınız. Taksitle ödeyebiliyorsanız ilginç bir seçenek, ama asla karşılayabileceğinizden fazlasını ödemeyin.

Yatırım yapmaya değer ama iflas etmiyor. Hayatınızın üçte birini yatakta geçireceğinizi düşünün, bu nedenle size gerçekten uygun olanı seçmeniz önemlidir. Hayatınızdaki diğer gereksiz şeylerden tasarruf edin ve dinlenmenizin sağlığına daha fazla yatırım yapın.

Artık iyi bir yatak seçebilmek için en önemli ipuçlarından bazılarını bildiğinize göre, sadece dışarı çıkıp onu aramalısın. Fiziksel bir mağazaya gidin ve gözünüze en çok çarpanı deneyin. Sağlığınızla oynamamanız gerektiğini unutmayın, dinlenmeniz hayatınız için çok önemlidir!

Size en uygun yatağı satın almak için 7 ipucu konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu