Çatlak veya hasarlı bir duvar nasıl boyanır

Çatlak veya hasarlı bir duvar nasıl boyanır hep birlikte bakalım. Evinizin içini veya dışını tazelemenin en kolay yolu yeni bir kat boyadır, ancak duvarınız çatlarsa veya hasar görürse ne yaparsınız? Çatlak veya hasarlı bir duvar nasıl boyanır hakkında ipuçları;

Hasarı onarmak

Yapmanız gereken onarım, hasarın boyutuna bağlıdır. Boyanın kendisinde alt tabakaya inmemiş ince çatlaklar varsa, rutubetli duvar nasıl boyanır gevşek boyayı çıkarmanız ve kenarları zımparalayarak yumuşatmanız yeterlidir. Çatlaklar derinleşirse, duvarı yeniden boyamaya hazırlamadan önce tüm boyayı çıkarmanız gerekir.

bir duvar nasıl boyanır

Ancak duvarın kendisi çatlamış veya hasar görmüşse, duvarınızı astarlayıp boyamadan önce biraz DIY yapmanız gerekir. Kılcal çatlaklar, sıvalı duvar boyama nasıl  yapılması en kolay onarımdır ve yalnızca birkaç basit alete

İhtiyacınız olacaklar

İlk olarak, çatlağı genişletmeniz gerekecek, aksi takdirde alçı yamanın yapışacak hiçbir şeyi olmayacaktır. Profesyoneller, büyük, alçıpan duvar nasıl boyanır düz uçlu bir macun bıçağı veya macun bıçağı kullanırlar, ancak çatlağın etrafındaki sıvanın bir kısmını çıkarmak için düz uçlu bir tornavida veya hatta bir kredi kartı kullanabilirsiniz.

Herhangi bir tozu veya gevşek sıvayı bir bezle temizleyin – eski bir havlu yapacaktır. Şimdi bir macun bıçağı veya herhangi bir düz, duvar boyası nasıl boyanır esnek bıçak kullanarak çatlağı hazır sıva ile doldurun. Gerekirse düz bir yüzeye zımparalamadan önce en az 24 saat kurumaya bırakın.

Çatlak Onarmak

Daha büyük çatlaklar veya delikler gibi daha ciddi hasarlar için süreç biraz daha karmaşıktır. Toz ve gevşek sıvayı temizlemek için önce bir boya fırçası kullanın. Şimdi 5 kısım PVA yapıştırıcısını 1 kısım su ile karıştırarak bir bağlayıcı bileşik oluşturun ve deliğin her tarafını ve çevreleyen duvarın bir kısmını boyayın.

Çatlak veya hasarlı bir duvar nasıl boyanır

Şimdi hazır harcınızı, boyası kalkmış duvar nasıl boyanır bir seferde çok fazla kullanmamaya dikkat ederek, iç cephe duvar nasıl boyanır bir sıva bıçağı kullanarak deliğe sıkıca bastırın. Şimdi sıvayı kabaca düzleştirin ve yaklaşık otuz dakika sönmesi için bırakın. Şimdi sıvayı olabildiğince düz bir şekilde düzeltin ve pürüzsüz bir şekilde zımparalamadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

Daha büyük veya daha karmaşık onarımlar için bir uzmana danışın.

Boyama için astarlama

Dış duvarların tamamen kuru olduğundan ve herhangi bir çiçeklenmenin durduğundan emin olun. 4:1 su ile ağartma solüsyonuyla yıkayarak yosunları ve yosunları temizleyin, desenli rulo ile duvar nasıl boyamalı ardından kalıntıları çıkarmak için kazıyın. Kötü yüzeylerin tel fırça ile kaplanması ve yapıştırma sıvısı ile kaplanması gerekecektir. Duvarlarınız artık uygun bir astar ile astarlanmaya hazır.

İç duvarlar için tüm tozu ve kiri temizleyin ve duvarların kuru olduğundan emin olun. Alkid/yağ bazlı boya yüzeyleri zımpara ile boyanır. Kötü yüzeyleri soyun iz bırakmadan duvar nasıl boyanır. Uygun bir astar ile astarlayın.

Bir son kat ekleme

Duvarlarınıza boya uygulamak için ahşap işleri için iki inçlik köşeli bir fırçaya, kesme gibi ekstra kontrole ihtiyaç duyduğunuz alanlar için iki inçlik bir trim fırçasına ve duvarlar ve tavanlar için uzatma saplı bir boya silindirine ihtiyacınız olacak. Doğru uygulama araçlarını seçmek ve doğru uygulama tekniğini kullanmak, boya işinizin sonucunun ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu