Evimi harcama yapmadan nasıl dekore ederim

Geri dönüştürülmüş malzemelerle ev dekorasyonu için fikirler

Evinizi dekore etmek istiyorsanız, fazla para harcamadan yapabileceğiniz birçok yol vardır. Örneğin, evinizdeki mevcut eşyaları değiştirerek veya yeniden yerleştirerek evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Ayrıca, evinizdeki bazı mobilyaları geri dönüştürerek onları yeniden kullanabilirsiniz. Bunun için, mobilyaları boyayabilir, yeni kapakları takabilir veya değişik kaplamalar yaparak onları yeniden yapılandırabilirsiniz.

Ayrıca, evinizdeki mobilyaları taşıyarak da evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz. Örneğin, yatak odasındaki bazı mobilyaları oturma odasına taşıyarak mevcut düzeni değiştirebilirsiniz. Bu sayede, evinizdeki mevcut mobilyaları farklı şekillerde kullanarak evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz.

Bu ipuçları, evinizi dekore etmek için fazla para harcamadan yapabileceğiniz yöntemlerdir. Ancak, evinizi dekore etmek için her zaman profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz.

evinizi dekore etmek
Çok fazla para harcamadan evinizi dekore etmek

Evinizi dekore etmek istiyorsunuz ama buna paranız mı yetmiyor? Genellikle ev dekorasyonunun pahalı ve az parayla yapılması neredeyse imkansız bir şey olduğunu düşünürüz. Bu makalede size bunun tam tersini gösteriyoruz. Evinize yeni bir görünüm kazandırmak için birkaç basit ve orijinal fikir vardır.

Bütçeye uygun ev dekorasyon fikirleri: Küçük bir oturma odası az bütçeyle nasıl dekore edilir?

Fazla harcamadan evinizin salonunu dekore etmeniz mümkün, sadece biraz hayal gücünüze ihtiyacınız var. Aşağıdaki fikirleri bırakıyorum:

Mumları yak. Bu, ev dekorasyonu için en kolay ve en ucuz fikirlerden biridir. Mumlar sıcak ve rahat bir atmosfer yaratır. Onları orta süslere koyun ve yakın. Bu küçük detayla oturma odasının nasıl tamamen değiştiğini göreceksiniz.

Bitkiler veya doğal çiçeklerle süsleyin. Ev dekorasyonu için iyi bir fikir, doğal bitki veya çiçeklerin kullanılmasıdır. Cam kavanozlarınızı ve şişelerinizi geri dönüştürebilir ve bunları masanız için vazolara dönüştürebilir veya oturma odanıza yerleştirebilirsiniz. Haydi! Ayrıca bitkiler bize oksijen verir ve evimizi iyi bir enerjiyle doldurur.

Fotoğrafları değiş tokuş edin. Bu fikir çok basit ve etkilidir. Evinizdeki resim çerçevelerinin veya resimlerin fotoğraflarını değiştirerek atmosfer değişecektir. Bunu 2 veya 3 ayda bir yapabilirsiniz, böylece aynı fotoğrafları görmekten sıkılmazsınız ve aynı zamanda evle, çocukların nasıl büyüdüğüyle, evcil hayvanlarınızla veya yaptığınız seyahatlerle ilgili anılarınızı yenileyebilirsiniz. Her zaman güzeldir, o yüzden devam edin ve yapın!

Mobilyaların yerini değiştirin. Evi dekore etmek için ucuz fikirler mi arıyorsunuz? Basitçe başlayın. Kanepeyi, masayı taşıyın, sandalyeleri veya halıları değiştirin ve odalarınızın bir kuruş bile harcamadan nasıl farklı görüneceğini göreceksiniz. Hiçbir şey harcamadan dekorasyon yapmanın mükemmel bir yoludur.

Elinizdeki boyadan en iyi şekilde yararlanın. Duvarları tamamen boyamanıza gerek yok. Küçük bir oturma odası için tercihen nötr tonlarda olmak üzere, daha önce kullandığınız boyalardan arta kalanları kullanmanızı tavsiye ederiz; bu sayede sandalyelerinize, raflarınıza, resimlerinize, masa ortalarınıza vb. renk katabilirsiniz.

Raf olarak merdiven. Merdivenler süslemek için harika bir yoldur. Merdiveni istediğiniz odaya yerleştirebilir, havlu asmak için banyoda dikey olarak açabilir, raf olarak kullanmak için bir duvara dikey olarak asabilir veya hatta basamaklar arasına ahşap tahtalar aktararak en sevdiğiniz kitaplar için bir raf oluşturabilirsiniz.

Geri dönüşüm ile ev dekorasyonu için fikirler: Plastik şişelerle dekorasyon ve odanızı para harcamadan nasıl dekore edeceğiniz.

“Çok fazla harcama yapmadan evimi nasıl dekore edebilirim?” Muhtemelen bu soruyu kendinize çoktan sormuşsunuzdur. Yeni bir dekorasyon düşünmek ve evinizde bulunan nesneleri geri dönüştürmekten daha iyi bir şey yoktur. Aşağıdaki önerileri sizlerle paylaşıyoruz:

Her şeyden önce temizlik ve toparlanma. Evimizi dekore etmeye başlamadan önce, farklı odaları temizlemek ve düzenlemek ve ayrıca artık işe yaramayan nesneleri birikmemeleri için atmak önemlidir.

Çok fazla harcama yapmadan odamı dekore etmek için fikirler? Para harcamadan bir odayı nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin. Odanızı dekore etmek için birçok dekorasyon ipucu vardır. Bunlardan biri de ahşap paletleri yatak arkalığı olarak kullanmak ya da sehpa yapmak.

Odanızı para harcamadan dekore etmek için bir başka fikir de beton bloklar kullanmak, bunları istiflemek ve bir komodin ya da bir bank veya koltuk için bir taban oluşturmaktır. Duvarları süslemek için kağıt çiçekler veya farklı origami şekilleri de yapabilirsiniz. Artık çok para harcamadan odanızı nasıl dekore edeceğinizi biliyorsunuz.

Ev dekorasyonu için yılbaşı ışıkları. Yılbaşı ışıklarını saklamak yerine, odalarınıza sıcak bir dokunuş katmak için tüm yıl boyunca kullanabilirsiniz. Balkona, bahçeye ve hatta yatağın arkasına Noel ışıkları koyun. Bu tür ev dekorasyonu günümüzde özellikle daha samimi ortamlarda çok popülerdir.

Giysilerinizle minderler. Bazen bir gömleği ya da kazağı çok severiz ama sonra lekelenir ve onunla ne yapacağımızı bilemeyiz. Giysilerinizi eviniz için yastıklara dönüştürmeyi deneyin. Onları çıtçıtlarla, boncuklarla süsleyebilir, hatta işleyebilirsiniz ve en sevdiğiniz giysilerinizi en sevdiğiniz yerde görmeye devam edersiniz. Bu makalede eski kıyafetleri nasıl geri dönüştürebileceğinizi ve giysilerinizi nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenin.

Duvardaki tabaklar. Bir başka ucuz ev dekorasyonu fikri de tabak çanağı geri dönüştürmektir. Güzel motiflere sahip tamamlanmamış bir tabak çanak setiniz mi var? Farklı boyutlarda birkaç tabak toplayın ve bunları küçük tel desteklerle duvara yerleştirin. Bu tür bir dekorasyon mutfak veya yemek odası duvarları için idealdir.

Kitaplarınızı renklerine göre sıralayın Hiç kitaplarınızı renklerine göre sıralamayı denediniz mi? Oturma odanızda bir kütüphaneniz varsa, bunu yapma fırsatını değerlendirin. Tüm kitapları renklerine göre ayırmanıza gerek yok, bunu kütüphanenin sadece bir alanında yapabilirsiniz. Yaratılan etkinin çok orijinal olduğunu göreceksiniz.

Plastik şişelerle süsleyin. Bunları çok amaçlı kaplar olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir plastik şişeyi ikiye böldüğünüzde, evinizin farklı alanlarında düzenleyici olarak kullanmaya başlamanız için hazır olacaktır. Bunları vazo veya cam tutucu olarak da kullanabilirsiniz. Önemli olan, onları istediğiniz gibi dekore etmek için tüm yaratıcılığınızı kullanmanızdır. Düzensiz ve keskin görünmemeleri için kenarları hizalamaya çalışın.

Evi geri dönüşümle dekore etme fikirlerini beğendiniz mi? Ayrıca Az parayla oturma odasını dekore etmek ve yenilemek için aksesuarlar

Az para ve çok hayal gücü ile dekorasyon fikirleri: Çekmecelerle nasıl dekorasyon yapılır?

Karton kutulara hayat verin. Bu, evinizi dekore etmek için en kolay fikirlerden biridir. Karton kutuları genellikle bir işe yarayabileceklerini düşünmeden çöpe atarız. Ancak, bunları boyayabilir ve kitaplar, süs eşyaları veya fotoğraflar için bir raf oluşturmak üzere istifleyebiliriz.

Bir başka seçenek de meyve ve sebze kasaları kullanmaktır. Oldukça orijinal olmayan bir fikir gibi görünse de, mutfağımızda organik ve doğal bir tarzı korumak için mükemmel bir seçenektir. Onlara verebileceğiniz çeşitli kullanımlar hakkında bilgi edinin:

  • Çekmeceli dolap: Dağınık ev eşyalarını düzenlemek için meyve ve sebze çekmecelerini kullanın.
  • Yan sehpa: Çekmeceyi dikey olarak yerleştirin, tabana tekerlekler koyun ve içine kitap veya dergi ekleyin. Oturma odasında, koltuğun yanında veya evin herhangi bir yerinde yan sehpa olarak kullanın.
  • Raf: Meyve kasalarıyla raf yapmak istiyorsanız, bunları duvara asın ve çocuk odasında, verandada, garajda veya evin herhangi bir yerinde raf olarak kullanmaya başlayın.
  • Ayakkabı taburesi: Ahşap yeterince sağlamsa, tabana birkaç tekerlek ve karşı uca bir minder ekleyebilirsiniz. İç tarafa, daha fazla ayakkabı için bir raf ekleyin.
  • Dikey mobilya: Sebze kasalarını üst üste koyun ve içine farklı nesneler yerleştirin. Bu dikey mobilya parçasını oda bölücü olarak da kullanabilirsiniz.
  • Köpek yatağı: Çekmecenin bir tarafını çıkarın ve yumuşak, astarlı bir dolgu ekleyin ve evcil hayvanınız için ev yapımı bir köpek yatağınız olsun!
  • Fare masası: Birkaç çekmeceyi bir araya getirin ve verandanıza veya bahçenize koymak için rustik bir masa oluşturun.
  • Saksı kabı: İstediğiniz şekilde süsleyin ve içine bitki koyun, verandanızı, balkonunuzu veya evinizin girişini süslemek için bir saksı tutucuya dönüştürün!

BeyazYastik.Com olarak, az para ve çok hayal gücü ile evinizi dekore etmek için verdiğimiz bu ipuçlarının size yardımcı olmasını ve evinize yeni bir hayat vermek için bunları uygulamaya koymanızı umuyoruz. Evinizi az parayla yenilemek için daha fazla ipucu keşfetmek ister misiniz? Kitaplıklardan sehpalara kadar, bu yazıda sizin için hazırladığımız Klasik Mobilya Restorasyonu için birçok fikir keşfedeceksiniz.

Çok para harcamadan evinizi nasıl dekore edeceğiniz hakkında sıkça sorulan sorular

Az para ve çok hayal gücü ile küçük bir alanda bir oturma odası nasıl kurulur ve dekore edilir?

Bir oturma odası kurmak için alçak mobilyalar kullanın, nötr tonları tercih edin, dekorasyona yatay çizgiler ekleyin veya yan sehpaları sehpa olarak kullanın.

Hiç para harcamadan dekorasyonda kullanılabilecek geri dönüştürülmüş malzemelerden hangi nesneler yapılabilir?

Yapılabilecek nesnelerden bazıları şunlardır: raflar, lambalar, çiçek saksıları, masa süsleri vb.

Evimi çok para harcamadan minimalist bir tarzda nasıl dekore edebilirim?

Az parayla dekorasyon yapmak için mobilya miktarını azaltabilir, nötr renkler kullanabilir, perdeleri odadan kaldırabilir ve az sayıda dekoratif obje kullanabilirsiniz.

Evi çok para harcamadan dekore etmek ve zarif görünmesini sağlamak için en iyi fikirler nelerdir?

Evinizin şık görünmesi için aynalar kullanın, duvarlarda canlı renkler tercih edin, evi düzenli tutun ve koltukta büyük minderler kullanın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu