▷ Bu küçük numaralarla ofisinizi evden çalışmaya hazırlayın

Şüphesiz son aylarda internette oturma odasına kurulmuş binlerce ofis gördünüz, değil mi? Ülkenin çoğu evden çalışmaya zorlandığında, mutlu Covid bize biraz mola verene kadar bazılarımızın ev ofisi kurmaktan başka seçeneği yok.

Rahatlatıcı bir çalışma alanı, konfor ve estetiğin çok ötesine geçer. Sizi daha üretken ve verimli hale getirmenin yanı sıra daha iyi bir ruh haline sokar. Ev ofisinizi nasıl tasarlayacağınızı bilmiyorsanız, burada ev ofisinizi tele çalışma için ayarlamak için bazı ipuçları verilmiştir. Başlayalım!

Ev ofisinizi tele çalışma için kurmaya yönelik ipuçları

Yerleşmek için evin bir köşesini bulun

ev-ofis-tele-çalışma

Kaynak: yandex

Evinizdeki alana bağlı olarak, ofisinizi belirli bir odaya kurmak veya doğrudan oturma odasında yapmak arasında seçim yapma seçeneğine sahip olacaksınız. Öyleyse, anahtar küçük bir köşe bulmak yeni bir hayat vermek için.

Boşluklardan yararlanın merdivenler, raflar & radyatörlerin parçası. Daha önce çok az yararlanabileceğiniz, ancak bu zamanlarda çok faydalı olabilir.

Bazı rafları dikey olarak yerleştirmeyi planladığınız bir sütun ile duvar arasındaki boşluktan faydalanabilir ve bir özel tablo o deliğe mükemmel uyuyor.

Bu şekilde ihtiyacınız olan tüm malzemelerin sırasını koruyabilirsiniz. Günlük kullanmak zorunda olmadıklarınızı raflara koyun ve ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulundurun.

Doğal ışıktan yararlanın

doğal-ışık-ofis-tele-çalışması

Kaynak: thespacemaker

Çalışabilmek için evde doğal ışığa ihtiyacınız olacak. Doğal ışık teknik olarak dekorasyonun bir parçası olmasa da, çalışma ofisinizi yerleştirmeye karar verdiğiniz yerde bulundurmanız çok önemli olacaktır.

Doğal ışığın, aşağıdakiler gibi herhangi bir çalışan için bir dizi fayda sağladığı kanıtlanmıştır:

  • Baş ağrısını en aza indirin.
  • Göz yorgunluğunu önemli ölçüde azaltın.
  • Üretkenliği artırın.
  • Hata yapma olasılığını azaltın.

Bunları da toplarsak, ev ofisi evin bodrum katı yerine bazı pencerelerin yanına koymak zahmetsiz hale gelir.

Ofisinizi pencerelerin yanına yerleştirmek, olabildiğince fazla doğal ışık almak için idealdir. Eğer dikkati kolayca dağılanlardan biriyseniz, masanızı arkanızı cama yaslayarak yerleştirmeyi deneyin.

Doğru masayı seçin

tele-ofis-masası

Ofisinizi kurmak istediğiniz alana karar verdikten sonra, sonraki fikir iyi bir tane bulmaktır. Masa evinizin geri kalan dekorasyonuna uyum sağlar.

Bu kişisel bir tercih seçimidir. Bazıları ahşabın şıklığını tercih ederken, diğerleri daha modern tasarımları tercih ediyor.

Bu seçimle ilgili en önemli şey, bir rahat masa  mekanın düzenine ve dekorasyonuna uyan Kurmaya karar verdiğiniz yer, çünkü haftanın çoğunu geçireceğiniz yer olacak ve içinde rahat olmanız gerekecek.

Küçük bir alanda yaşıyorsanız ve ofisinizi oturma odanıza kurmaktan başka seçeneğiniz yoksa, yemek masası geçici bir çalışma alanı olarak.

Bu seçenekle ilgili en kötü şey, sessiz bir öğle yemeği yiyebilmek için iş aletlerinizin bir kısmını çıkarmanız gerekecek olmasıdır.

Aşırı büyük masalardan kaçının. Bunlar, odanızın daha küçük görünmesini sağlayabilir ve uzaktan çalışma ofisinizin rahatlığını azaltabilir.

Rahat bir sandalye seçin

sandalye-ofis-danışma-ofis-tele-çalışma

Kaynak: EsLaModa

Çalışmak için kullandığınız sandalye, rahat bir ortam elde etmenin bir diğer önemli parçasıdır.

Rahat bir sandalye bulmak için çok para harcamanıza gerek yok. Çalışma günü boyunca oturmanız için ihtiyacınız olan her şeye sahip rahat ve ergonomik ofis koltukları vardır.

Dekorunuza uyan bir sandalye bulun, ancak konforun bir öncelik olduğunu unutmayın.

Sandalyeler Ayarlanabilir bağlantı parçaları sizi masanızın üzerinde mükemmel bir şekilde konumlandırabilir. İdeal olarak, bilgisayarı göz hizasında tutun ve eğilmeden çalışın. Ayrıca, ayarlanabilir bel desteği olanlar, tüm gün süren bir projeyi tamamlamaya elverişlidir.

Biraz bitki koy

1615459186 302 ▷ Bu kucuk numaralarla ofisinizi evden calismaya hazirlayin

Kaynak: deardesigner

Çalışma alanınızın yakınındaki bazı bitkiler size rahatlatıcı bir his verebilir. Tabii ki, kurumasını önlemek için minimum özen ve dikkat göstermeniz gerekecektir. Bahçecilik konusunda uzman değilseniz endişelenmeyin, çok sayıda ultra dayanıklı bitki türü vardır.

Biraz doğrudan güneş ışığı ve ihtiyacınız olan günlük sulama ile bu bitkiler, ev ofisinizin dekorunu büyük ölçüde aydınlatabilir:

  • Kurdele çiçeği.
  • Yeşim bitkisi.
  • Bambu.
  • Sansevieria.
  • Aloe Vera.
  • Dracena.

Bitkilerle ilgilenmekte gerçekten kötüyseniz, ancak ofis dekorasyonunuzu neşelendirecek bir tanesine sahip olmak istiyorsanız, kaktüs veya bir sulu.

Çok fazla suya ihtiyaç duymayan bitkiler olmasının yanı sıra, muhtemelen en az dikkat gerektiren bitkilerden ikisidir. Yine de, odaya güzel çiçekler ve oldukça hoş ve rahat bir atmosfer sağlayabilirler.

Boya renkleri

renkler-ofis-telework

Ev ofis duvar renklerinin önemini küçümsemeyin.

Psikologlara göre, Renk, genel ruh hali, üretkenlik ve esenlik duyguları üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir.. Yani boya seçimi zevk ve estetikten daha fazlasıdır.

Verimliliği artırmak ve göz kamaştırmak için en iyi boya rengi seçeneklerinden bazıları şunlardır:

Gösterildi ki sarı yaratıcılığı artırır. Bu nedenle, kendinizi dünyanın dünyasına adarsanız reklâm, Sanat o la yazısarı tonlar gitmenin yoludur. Ayrıca bunları beyazlar ve kahverengilerle kolayca birleştirebilirsiniz.

Kirli beyaz şaşırtıcı derecede sıcakve tarafsızlığı dekorasyonu kolaylaştırır.

Açık mavi, rahat bir atmosfer sağlar, bir ev ofisi dekore etmek için ideal seçimdir.

Diğer boya renkleri, ev ofis tasarımınızın geri kalanını kişisel zevklerinize uyacak şekilde oluşturmak için size harika bir estetik ve palet sağlayabilir. Yine de, siyah boyadan kaçının, gibi odanın boyutunu küçültme eğilimindedir Y üretkenlik için ideal değil.

Ev ofisinizi dekore etmek için herhangi bir ipucu veya fikriniz var mı? İpuçlarınızı yorum bölümünde bizimle paylaşın. Ne düşündüğünüzü duymak isteriz!

▷ Bu küçük numaralarla ofisinizi evden çalışmaya hazırlayın
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu