Ahşap Zemin Nasıl Temizlenir?

Parke zeminler kaygan ve şık görünür. Ancak bir süre kullandıktan sonra güzel yüzeyin üzerinde mat bir kir tabakası oluşur. Süpürge, paspas ve sıvı temizleyici gibi birkaç anahtar ürün sayesinde lekeleri yok edebilir ve parke zemine ilk günkü parlaklığını kazandırabilirsiniz.

Parke Zemin Temizlik Malzemeleri

Farklı türde parke zemin çeşitleri vardır ancak birkaç temel temizlik malzemesiyle her parkeye ışıltı kazandırılabilir. Yumuşak, mikrofiber bir paspasla toz, kir ve hayvan tüylerini kolayca silebilirsiniz. Elektrik süpürgesi ile süpürgelikleri pratik bir şekilde tozdan arındırabilirsiniz. Ayrıca özellikle ahşap yüzeyler için üretilmiş bir temizleyiciye ve bir sprey şişeye ihtiyacınız olacak. İkinci bir mikrofiber toz bezi ise ahşap temizleyicisi ile yüzeyi silmek için gerekecek.

İlk Aşama Etrafı Toplamak

Parke zemini gereksiz eşyalardan arındırmadan iyi bir temizlik yapmanız mümkün olamaz. Etrafa yayılmış olan ayakkabı, terlik, dergi, oyuncak benzeri zeminde gereksiz yer işgal eden her şeyi toparlayıp kaldırın.

NOT: Burada önemli bir ipucundan söz edelim. Parke zeminizin temizliğini uzun süre koruması için kesinlikle ayakkabı ile basılmamasına özen göstermelisiniz.

Parkeyi Tozdan Arındırmak

Yumuşak, mikrofiber paspasın saçaklı olması daha iyi olur. Parkenin tozunu alırken paspası zeminde ileri geri hareketlerle ilerletin. Paspası yerden kaldırmayın çünkü bu şekilde yerinden kalkacak ve paspasın altına yapışacak olan kıymık, talaş benzeri parçalar paspasa devam ettiğinizde zemini çizecektir.

Ahşap Zemin Nasıl Temizlenir? konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu