Mülkünüzün tadilatını planlamak için adım adım

Bir mülkün yenilenmesi, modern ve rahat bir ev hayal edenlerin birincil endişesidir. Aslında konu bu olduğunda, çalışmanın stres ve çok fazla baş ağrısı ile ilişkisini fark etmek yaygındır.

Ancak reformun büyük bir kabus olarak görülmesine gerek yok. Dönem günlük olarak bazı zorluklar getirse de, sonuç nihayet geldiğinde sadece mutluluktur, değil mi?

Mülkünüzün tadilatını planlamak için adım adım
Ancak çok önemli bir ayrıntıya sahibiz: Projeyi hazır görme zevki için her şeyi önceden ve dikkatli bir şekilde organize etmek gerekiyor.

Beklenmedik durumları minimumda tutmak ve mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için emekliliğinizi planlamak için adım adım göz atın!

1. Hedefinizi tanımlayın

Bir yenileme planlamanın birçok nedeni vardır: satış fiyatını artırmak, mülke değer katmak, alanları genişletmek, yapısal kusurları düzeltmek, mimariyi değiştirmek veya çevreye daha fazla konfor sağlamak ve hatta daha özel hedefler, örneğin Dekorasyon için. Bu nedenle, ilk adım bir reform projesi oluşturmaktır.

İkinci adım, projenizi dikkatlice takip etmektir. Emlak stresinin en büyük nedeni, konut sakininin öngörülemeyen koşullarla liderlik etmesi gerektiğidir. Planlamaya uyulduğunda, ortaya çıkan sorunların olasılığı neredeyse 0’dır.

2. Bir bütçe belirleyin

Gazeteleri her gün takip ediyorsan, pahalı işler hakkında konuşan bazı hikayeler görmüş olmalısın, değil mi? Yani, inşaat gerçekten olması gerekenden daha fazla maliyet oluşturduğunda.

Ancak, gereksiz harcamaların ana nedeni yolsuzluk değildir. Bazen işten sorumlu kişi kaynakları ılımlı bir şekilde dağıtmaz.

Yani planlıyor olsanız bile, Diğerlerinin yanı sıra, malzemelerin ve sözleşmeli işçiliğin fiyatlarını değerlendirdiğinizden emin olun.

3. Trendleri bilin

Bir yenileme hakkında düşünmek, yeni trendler hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur. Bu nedenle, çalışmanız eski bir mülk etrafında dönüyorsa, bir profesyonel aradığınızdan ve neyin modernize edilebileceğini belirlediğinizden emin olun.

Bununla birlikte, mülkünüzün görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilecek daha geleneksel modeller düşünebilirsiniz. Örneğin kapı ve pencere modelleri son yıllarda çok değişti. Öyleyse, bu seçeneği eviniz için değerlendirin.

4. Bir program oluşturun

Bu, inşaat planlamasını takip etmenin çok basit bir yoludur. Zaman çok hızlı geçiyor, bu yüzden faaliyetlerin ilerleyişini izlemediğimizde kaybolabiliriz.

Malzemelerin araştırılmasından tadilat süresine kadar tüm adımlar bir programa göre hazırlanmalıdır. Bu süreci kolaylaştırmanın iyi bir yolu, görevleri parçalara ayırmaktır. Örneğin:

  • Şehir kurma mağazalarını ziyaret edin;
  • Mahalle bina mağazalarını ziyaret edin ve fiyatları karşılaştırın;
  • Satıcıyla konuşun ve ödeme yöntemlerini kontrol edin;
  • Malzemelerin teslim tarihini kontrol edin. Bu şekilde, sorumlu kişi mümkün olan en iyi satın almayı garanti eder ve malzemeleri almak için işe geç gelmek gibi öngörülemeyen durumlardan kurtulur. 5. Altyapıya öncelik verin Yenileme sırasında bakım, değerleme gücünü artırmanın yanı sıra mülkün altyapısına yardımcı olur. Bu nedenle, bir konut tadilatında, elektrik ve hidrolik tesisatlara öncelik vermeli.

Ayrıca, bu önlem reform sürecinde kaynakların boşa harcanmasını önler. Mülkün su tesisatının kötü durumda olduğunu ancak işin sonunda fark ettiğinizi hayal edin?

Bu anlamda duvarların kırılması, boru ve bağlantıların incelenmesi gerekecektir. Bununla birlikte, boya ve dekorasyona harcanan tüm para atılır.

Ev tadilatınızı planlamaya başlama zamanı, değil mi? Planlama adımlarının önemini unutmayın ve her şeyin beklendiği gibi gitmesini sağlayın!

Mülkünüzün tadilatını planlamak için adım adım konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu