Mimari tasarım ve ev planlarının detaylandırılması hakkında

Mimarlar, inşaatı içeren birkaç farklı faaliyeti idare edebilirler. Günlük yaşamlarında mikrodan makroya çeşitli ölçeklerde çalışmaları gerekir.

Böylelikle yeşil alanları ve binaları da dahil olmak üzere tüm şehirleri planlayabilirler. Ve bahsetmişken ev bitkileri sadece hacmin yapısını değil, mutfaklar gibi iç mekanlarını ve bahçe gibi dış mekanları detaylandırıyorlar. Aşağıda daha fazla bilgi edinin.

mimari tasarım planı
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Mimari tasarım nasıl çalışır?

İnsanların mimarların fikirlerini anlaması ve uygulayabilmesi için, profesyonelin her şeyi kağıda yazması gerekir.

Açıkçası, bugün, bunun için bilgisayara güvenebilir ve güvenmelidir. Yazılım, daha sonra sadece müşterinin değil, ortakların da teklifi daha iyi yorumlamasını kolaylaştıracaktır. Ancak bunun ancak cephe tasarımları ve stratejik alanların detayları dahil olmak üzere birkaç planın geliştirilmesinden sonra mümkün olacağı açıktır.

Mimar, mimari projesini tamamlamadan önce birçok adım atacaktır.

Ancak sorunsuz, çünkü bu onun için eğitildiği ve yerine getirme yetkisine sahip olduğu görevlerden biri – Brezilya’da da federal yasalarla garanti altına alındı.

Sonunda, başka ellere gidecek, farklı amaçlara sahip olan eksiksiz bir çizimler setine ulaşıyoruz – bazıları uygulama, diğerleri tanıtım ve anma.

basitleştirilmiş ev tasarımı
Fotoğraf: Viva Decora Pro
mimari tasarım kat planı

Mimari projede çizimler (ölçekli ve ölçülü olarak) teslim edilir: durum planı (şehir bloğundaki evin arazisinin belirlenmesi); yerleştirme planı (arazi üzerindeki evin hacmini belirleyen); bina kat planı; kibar; cepheler; yükselmeler; ve detaylar.

Mimari proje ile birlikte gelebilecek diğer belgeler şunlardır: malzemelerin listesi; bütçe; tanımlayıcı anma; vaziyet planı; kat çağrı planı; astar tesisi; insanlaştırılmış bitki; ve 3B görünümler.

3d ev cephe tasarımı
Fotoğraf: Joice Bortoline
yüzme havuzu 3d tasarım
Fotoğraf: Jorge Rech

Mimari tasarımın aşamaları nelerdir?

Mimari projeyi gerçekleştirmeden önce, mimar kendisinden önce gelen adımlara uymalıdır.

Önce müşterilerinizle konuşun. Sonra birlikte bir ihtiyaç planı oluşturun. Sonraki aşamada siteyi ziyaret edin ve ölçüm, veri toplama ve fotoğraf kaydı yapın.

Ve son olarak, – seçilen referanslara dayanarak – bazı fikirler çizin; bazı partiler oluşturun; ve – müşteriyle birlikte – mimari projenin geliştirilmesi için bunlardan birini seçin.

insanlaştırılmış apartman planı
Fotoğraf: Viva Decora Dergisi

Ev planlarından ne anlaşılabilir?

Mimari proje diğer birçok projeden önce gelir ve aynı zamanda tüm bina projesinin geliştirilmesinde onlarla birlikte “yürüyecektir”.

İnşa edilecek bir yapının en büyük özellikleri bu sayede belirlenir. Bu, alt sistemlerle ilgili olası ve şaft noktaları ve ana mobilyanın konumu gibi dekorasyon gibi bazı önemli notları içerir.

Spesifik olarak, bir evin mimari tasarımı, işle ilgili diğer profesyoneller tarafından sorulacak soruların çoğuna cevap vermelidir.

Örneğin, duvarların yaklaşık kalınlığı ne olacak; çatı döşemesi nasıl olmalı; düz olmayan zeminler olacaksa; odaların entegre edilip edilmeyeceği; ve daha fazlası.

Aslında, mimari projenin detaylandırılması ile el ele gitmesi gerekiyor.

Ve bu verilerin aynı bilgi modelleme sistemine entegre edilmesi daha da iyidir.

Yukarıdan görülen 3 boyutlu tasarım
Fotoğraf: Viva Decora Pro

Bu nedenle, tasarımcıların geleneksel olarak Yapı Bilgi Modellemesi adını verdiği bir platform aracılığıyla her şey yeni oranlara sahip olacaktır.

Son olarak, mimari proje, diğer alanlardaki uzmanlar tarafından, çizimlerin iyileştirilmesini ve işin yürütülmesinde kullanılan yürütme projesinin geliştirilmesini amaçlayarak analiz edilebilir. Bu liste yapı, elektrik, hidrolik, yangın, ses ve otomasyon planlarını içerir.

İşte ev planlarının ne kadar basit gidebileceği. Sonuçta mimariden en güzel binalar. Teoriden pratiğe. Güzel fikirlerin gerçekleşmesine giden yol.

mimari tasarımlı coreldraw ekran
Fotoğraf: Viva Decora Pro

Mimari tasarım ve ev planlarının detaylandırılması hakkında konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu