Feng Shui dekorasyonunu anlamanın anahtarları

Feng Shui dekor nasıl yapılır?

Feng Shui dekorasyonu
Feng Shui felsefesi ve evde nasıl uygulanacağı hakkında her şeyi öğrenin.

Feng Shui, mekanların dekorasyonu ile kişinin enerjisini dengelemeye çalışan bir tekniktir. Evde nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Evlerimizin ve ofislerimizin dekorasyonunda Feng Shui uygulaması son yıllarda önem kazanmış ve birçok takipçiyi kendine çeken bir trend haline gelmiştir. Feng Shui’nin özelliklerini, güçlü yanlarını ve renklerini ev için bazı tavsiyeler ve ipuçları ile bilmek, hayatı sadece evimizde değil, aynı zamanda ofiste ve hatta ilişkilerimizde iyileştirmemize yardımcı olabilir.

Aşağıda bu tekniği anlamanın ve böylece favori mekanlarımızın dekorasyonundan en iyi şekilde yararlanmanın anahtarlarını açıklıyoruz.

Feng Shui, çevremizde uyum ve denge sağlayarak iyi şansı nasıl çekeceğimizi ele alan eski bir Çin tekniğidir. Bize dünyanın enerjileriyle uyum içinde yaşamayı ve ona canlı bir varlık gibi davranmayı öğretir.

Beş Element Teorisi

Çinliler tarafından uygulanan tüm kehanet uygulamalarında olduğu gibi, beş element teorisi Feng Shui’nin temelini oluşturur. İçinde, pozitif enerji yaratmak ve kanalize etmek için doğanın unsurlarını birbirleriyle nasıl ilişkilendireceklerini incelerler. Bu unsurlar şunlardır:

Ateş en güçlü elementlerden biridir, ancak kendi başına var olamaz, başka bir elementle bağlantılı olması gerekir. Ölümcül olabilecek bir enerji fazlasını elde etmemek için her zaman kontrol edilmelidir.

Su, ateş gibi, kontrolümüzden kaçabilen çok güçlü bir elementtir. Kuzey ile özdeşleşmiş ve iyi yönlendirilmiş bir unsur bize uyum ve refah getirecektir.

Dünya bir aile olarak mutluluğa ulaşmak için onunla temas halinde olmamız ve evde, onu tanımlayan bir sembolü ilgili sektörlerden birine (Güneybatı, Kuzeydoğu ve merkez) yerleştirmemiz gerekecek.

Doğu ve Güneydoğu rotaları olan ahşap. Malzemenin başarılı katkısına bağlı olarak, büyüyen ve genişleyen bir ağacın dalları gibi, enerjisi ebeveynlerden çocuklara aktarılmaya elverişlidir.

Batı ve Kuzeybatı’nın metal elementi. Enerjisini artırmak, güç elde etmemize yardımcı olacaktır.

Yin ve Yang

Elementler teorisine ek olarak, dengeyi bulmak esas olduğundan, Feng Shui doktrininin eksiksiz olması, Yin ve Yang güçlerinin senkronizasyonu için temeldir. Bunun sırrı, bu güçlerin her birinin diğerine karşı çıkmasıdır, ancak biri olmadan diğeri var olamaz.

Yin, soğuk, karanlık, gece ve ay ile ilgili dişil güce eşdeğerdir ve ayrıca Yang, ışıktır, güneştir, baskındır, erildir. Bir günün ardından gece gelir, sonra başka bir gün. Yaz yerini kışa bırakır, kıştan sonra başka bir yaz. Böylece, yin ve yang sürekli olarak etkileşime girerek gerekli değişikliğe neden olur.

Evde Feng Shui

Feng Shui’ye dayalı bir alanı dekore ederken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır: Tüm evlerde veya dairelerde bulunan bazı yapısal özellikleri (kirişler, sütunlar veya çıkıntılı köşeler gibi), renk kombinasyonlarını, dekoratif motif seçimini ve yatakların veya diğer mobilya türlerinin yönü. Bu nedenle, her bir özel durumu incelemek ve onu her birinin ihtiyaçlarına göre uyarlamak en iyisidir.

Yatak odasında Feng Shui

Feng Shui felsefesine göre, evlilik mutluluğu ve başarısı büyük ölçüde ebeveyn yatak odasına uygulandığında etkisinden kaynaklanmaktadır.

Bu kurallar, yatak odasına su elementleri, çok yoğun yang enerjisinin taşıyıcıları olan çiçekler ve bitkiler konulmasını yasaklar ve yatak odasına Feng Shui’nin büyük tabusu yatağın yansıdığı bir ayna yerleştirmek olacaktır, çünkü bunlar sadakatsizlikleri destekleyecektir. . çiftin her iki üyesi tarafından. Yatak odasında aşkı canlı tutmak için iki adet tek kişilik yataktan oluşan yataklarda uyumak da uygun olmayacaktır.

İş hayatında Feng Shui

Ofiste Feng Shui kullanmanın amacı, işimizde iyi şansı harekete geçirmektir. Bu inanca göre, ancak Feng Shui’nin bazı temel ilkelerini dikkate alarak ve uygulayarak gelirimizi artırabilir ve müreffeh bir iş elde etmemize yardımcı olabiliriz.

Tüm bu ipuçlarını dikkate aldıktan sonra işe başlayabiliriz. Her halükarda, hepsini harfi harfine yerine getirme konusunda takıntılı hale gelmemiz tamamen gereksizdir. İyi şanslar elde etmek için bunu bir yardım olarak almamız daha iyidir.

Feng Shui ile Ev Dekorasyonu

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu