Günümüzün en popüler 10 dekorasyon stilinin renkleri

Her stilin bir evde uygulamak için kendi normları veya kuralları vardır ve ayrıca renkleri de vardır. Kumaşların rengi ve detayların her biri gibi kullanılabilecek farklı boya tonları.

İskandinav tarzı

İskandinav veya İskandinav, parlak, sade ve işlevsel ortamlarla karakterize edilen bir stildir. Tasarım mobilyalardan yararlanma, ancak ahşabı ve ara sıra rustik unsurları ihmal etmeden. Dekoratif aksesuarlar akıllıca kullanılır, yalnızca uygun olanlar seçilir ve çevreye iyi entegre edilir.

İskandinav yemek odası

İskandinav tarzı renkler

Uzun İskandinav kışları ve karanlık günleri tarzı belirledi. Duvarlarda ve tavanlarda beyazın kötüye kullanılması, iç mekan aydınlatmasını iyileştirmek için yapılır. Orta ve açık tonlarda ahşabın kullanılması bir diğer dayanak noktasıdır. Ayrıca renk paletine daha az oranda griler, siyahlar ve pastel renkler eklerler.

Endüstriyel Tarz

Hiçbir lüks ve iddiasız bir tarz olarak başlayan şey, artık evlerde, mağazalarda, barlarda ve daha birçok yerde bir trend haline geldi. Çelik kirişler, tuğla veya beton gibi açıkta kalan yapısal elemanlara sahip geniş ortamları ile karakterizedir. Ahşap ve metalden yapılmış sade, rustik çizgilere sahip büyük mobilyalar. Perdesiz pencereler ve görünür kurulumlar.

Büyük endüstriyel tarz oda

Endüstriyel tarzda renkler

Sanayide renk, malzemelerinkiyle sınırlıdır. Rustik ahşabın rengi, çeliğin grisi, açık tuğladan pişmiş toprak, çimentonun grisi. Kontrast için genellikle onlara biraz beyaz eklenir.

Estilo Shabby Chic

Sade ortamlarda ancak çok daha ayrıntılı bir dekorasyona sahip romantik bir tarz olarak kabul edilir. Dekore edilmiş mekanlarda beyaz ve pastel renkler, yenilenen klasik tarzda mobilyalar, patine, süslemeler, karışım ve tekstil bolluğu öne çıkıyor. Shabby Chic hakkında daha fazlasını görün.

Eski püskü şık yatak odası

Shabby Chic tarzı renkler

Bu durumda, inceliği yansıtması amaçlanmıştır ve bunun için en iyisi pastel renklerdir. Beyaz, ortamları sular altında bırakıyor ve tekstil ve patenlerdeki gölgeler gerisini hallediyor.

Rustik Tarz

Rustik tarzın modası geçmeyecek, aksine … bazı kır binalarında her zamankinden daha güncel ve çok fazla değil. Taş, ahşap veya tuğla gibi doğal malzemeler rustik, klasik, Provencal ve hatta modern mobilyaların kullanımıyla sıcak ve konforlu mekanlar yaratmak için bir araya geliyor.

Rustik başlık

Rustik tarz renkler

Endüstriyel ortamda olduğu gibi, rustik ortamlarda, açıkta kalan malzemeler yıldızdır. Doğal ahşap renkleri odalara sıcaklık ve renk katmaktadır. Ayrıca genellikle çeşitli nötr tonlar ve özellikle toprak tonları kullanılır.

Minimalist tarz

Düzen ve uyum, saf minimalist bir stile sahip her evi öne çıkarır. “Az daha çoktur” sözünü takip ederek, mobilyaları ve temel unsurları kullanarak, ortamlarda yeterli boş alan bırakmaya çalışır. Duvar karolarında ve mobilyalarda mükemmel şekilde işlenmiş yüzeyler tercih edilirken, sonuncusu düz ve sade çizgilere sahip.

Minimalist oda

Minimalist stil renkleri

Mekanların açık ve ferah görünmesi için beyaz, ayrıca yumuşak ve hatta koyu griler, hatta siyah kullanmak gerekir. Kırmızı gibi saf ve yoğun renklerin kullanımı daha az oranda sadece detaylar için kullanılır.

Deniz Tarzı

Deniz veya deniz dekorasyonu bir sahil evi için özeldir, ancak büyük bir şehirde bir apartman bile hoşunuza giderse iyi çalışır. Açılan, renk ve desenlerle deniz yaşamını çağrıştıran, ferah ve parlak bir görünüme sahip bir iklim yaratmaktır. Çizgiler, stilin karakteristik bir detayıdır.

Deniz tarzı yatak odası

Denizcilik tarzı renkler

Tüm ortamlarda renklerin net bir şekilde ayırt edilebildiği durumlardan biridir. Lacivert beyaz kombinasyon şarttır. Kırmızı, gök mavisi ve sarı ekleyebileceğiniz.

Modern Klasik Tarz

En saf klasik olan selefi, en iyi olarak kabul edilen süslemeler ve malzemelerle dolu, gösterişli ve zengin bir stil olmasıyla karakterizedir. Bu anlamda asil ahşaplar, ağır perdeler, büyük ve klasik tarzda mobilyalar, kapılarda, duvarlarda, tavanlarda, mobilyalarda pervazlar kullanılmıştır. Kısacası, son yüzyıllarda zevkle düşünülen her şeyin sonucu, hepsi tek bir alanda özetlendi. Şu anda Klasik, yenilenen bir hava ve yeni tasarımlar, renkler ve malzemelerle emprenye edilmektedir.

Yenilenmiş klasik yaşam

Modern klasik tarzın renkleri

Bu durumda, beyaz kraldır, esas olarak tavan ve duvarların boyanmasında neredeyse her yerde mevcuttur. Bir varyant olarak genellikle kirli beyaz kullanılır. Aynı zamanda inci, kemik, dişbudak ve diğer birçok gri gibi çok yumuşak nötr tonlardan oluşan geniş bir palet.

Çağdaş tarz

Burada tasarımın evrimini buluyoruz, farklı tarzlardan fikirler alıyor ve bunları yeni trendler ve yeni malzemelerle birleştiriyoruz. Çağdaş tarz, ortamların alanı paylaştığı geniş ve bölünmemiş alanlarıyla karakterizedir. Basit çizgilere, az süs eşyasına ve çok sayıda işlevselliğe ve aydınlatmaya sahip büyük mobilyalar.

Çağdaş tarzda mutfak

Çağdaş stil renkleri

Her zaman olduğu gibi modern tarzlarda, beyaz ve siyahın yanı sıra harika gri tonları paleti mevcuttur. Kum, kahve, tütün, açık renkli ağaçların tonlarını bulmak mümkün. Kısacası, küçük bir fırça darbesi vermek için genellikle canlı tonlarla birleştirilen nötr ve basit renkler.

Bohem veya Boho Chic Tarzı

Bohem moda, bohem veya hippi dekorasyonu bir zarafet dokunuşuyla onu öne çıkarıyor. Kurallarından bazıları eski mobilyalar, çiçek veya geometrik baskılar, parlak renkler kullanımına dayanmaktadır. Tarzına göre dekoratif unsurlarda eksiklik yapmaz.

Bohem veya hippi odası

Bohem tarzı renkler

Bohem dekor, çeşitli mobilyalar, çeşitli renklerde işlevsel ve dekoratif öğeler dahil olmak üzere zahmetsiz görünüyor. Bütün bunlar, yumuşak tonlarda veya nötr renklerde beyaz duvarların arka planıdır.

Retro tarzı

Retro bir dekorasyonun amacı geçmişi günümüze taşımaktır. Dönem mobilyaları ve birkaç kaynak kullanımı ile yirminci yüzyıl dekorasyonunu monte etmek mümkündür. Her biri kendi özelliklerine sahip çeşitli retro alt stillerin veya varyantların olduğu unutulmamalıdır. Bunların arasında, günümüzün en popülerlerinden biri olan American Retro, Vintage, Pop art ve Mid Century’yi bulabiliriz.

Retro dekor

Retro tarzı renkler

Renkler, hem duvarların boyanmasında hem de ortamı yaratan diğer unsurlarda çok çeşitlidir. Ayrıca belirli stile de bağlılar, bu yüzden yakında her birini incelemeyi umuyorum.

Günümüzün en popüler 10 dekorasyon stilinin renkleri konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu