Bir Evi Resimlerle Döşemek? İpuçlarımızı keşfedin

Ev dekorumuz için mükemmel tablolar nasıl seçilir? İster modern ister klasik olsun, doğru resimler, her şeyden önce kendimize bir şeyler anlatanlardır.

 Bir Evi Resimlerle Döşemek?  İpuçlarımızı keşfedin

Resimler, evimizde etkilemek istediğimiz stili tamamlamak için gerekli mobilya unsurlarıdır. Asla küçümsenmemelidir, çünkü bunu bahşedenler onlardır, artı bu fark yaratır.

Boyutlar, şekiller ve renkler odanın ve mobilyanın konformasyonuna bağlıdır, temsiller sonsuz olabilir ve zevkleriniz, ruh halleriniz ve uyarmak istediğiniz duygularınız ve resmin bulunduğu ortamın işlevi ile çok ilgili olabilir. yerleştirilmiş.

Ev dekorunuz için mükemmel resimleri odadan odaya nasıl seçeceğinizi öğrenelim.

Yaşam alanı için doğru tablolar nasıl seçilir

resimlerle süslemek

Oturma odası evin temsili alanıdır, bu yüzden duvarlar için resim seçerken başlamak için ilk yer burasıdır.

Geniş bir oturma odasında, odanın odak noktasına büyük bir tablonun yerleştirilmesini tercih edebilirsiniz: kanepenin arkasına, şöminenin üstüne, masanın arkasındaki duvara …

Yaşam alanında odanın içine birkaç resim yerleştirebilirsiniz. Tarz zevkinize göre değişir: klasik veya çağdaş konular, soyut baskılar, en sevdiğiniz tabloların reprodüksiyonu …

Son trendlerin hayranıysanız, şu anda en popüler tabloların çok rahatlatıcı doğal konuları ve motivasyonel ya da komik ifadeleri yeniden üretmesi sizden kaçmış olmayacak.

Fotoğrafçılığı seviyorsanız, odaya özel bir dokunuş katmak için siyah beyaz bile olsa ünlü fotoğrafları çerçevelemek zevkli bir fikir olabilir.

Kanepenin arkasına yerleştirilecek ne resim

Kanepenin üstündeki duvar korumasız bırakılırsa, oturma odasının döşenmesi estetik açıdan başarılı olamaz. Yapılması gereken en iyi şey, onu kanepe ile aynı uzunlukta olan büyük bir tabloyla süslemektir.

Konu, örneğin San Francisco Köprüsü veya New York gökdelenleri gibi doğal veya metropolitan bir manzara olabilir.

Son zamanlarda çok popüler olan bir fikir, bir dizi küçük resim seçmek ve bunları duvardaki mozaiğe yerleştirmektir. Yine de dikkatli olun! Ortak bir iplik olmalıdır: bir tema, bir renk, baskıları birbirine bağlayan ortak bir iplik. Aksi takdirde, rafine edilmemiş bir hodgepodge riski vardır.

Mutfak için resimler mi? Bunları mobilyalarınızla nasıl birleştireceğinizi öğrenin

mutfağı döşemek için resimler

Mutfak muhtemelen asılı resimleri görme olasılığınızın en düşük olduğu odadır. Bunun nedeni, kiler, ev aletleri, raflar ve duvar üniteleri arasında, özellikle mutfak açık bir alanın parçası olduğunda, duvarları dekore etmek için yeterli alan bulmanın kolay olmamasıdır.

Ama boş bir duvarımız olduğunda, hatta küçük bir duvarımız olduğunda, neden bir resim veya bir baskı asmayalım?

Daha ironik olanı için tasvir, Laurel ve Hardy’nin pişirme spagetti’nin siyah beyaz reprodüksiyonu gibi yemeğe özgü bir sahneyi ilgilendirecektir.

Sıcak renkleri sevenler için, her biri kendi pişmiş toprak kabında bulunan Hint baharatlarının bir fotoğrafı doğru fikir olabilir.

Öte yandan, bir manzara veya meyve tasvir eden daha klasik bir resmi tercih ediyorsanız, mutfağın evin en canlı odası olduğunu, asla hareketsiz kalmadığınız yer olduğunu unutmayın. Bu yüzden çok rahatlatıcı sahneler ve renkler seçmekten kaçının.

Yatak odaları için resimler, fikirler ve tavsiyeler

yatak odasını resimlerle dekore etmek

Yatak odasında resim yapmak için fikir arıyorsanız, öncelikle evin içinde dinlenme ve rahatlama için kullanılan yerin uyku alanı olduğunu göz önünde bulundurun. Mobilya elemanları, resimler de dahil olmak üzere bu ana işleve uygun olmalıdır.

Bu nedenle seçim, manzaralar, çiçekler ve bitkiler gibi doğal konulara dayanmalıdır. Renkler mavi, yeşil, pembe gibi yumuşak ve rahatlatıcı olmalıdır. Dekorasyonlar, özet olarak Sakinlik ve sükunet aşılayabilen.

Yatağın başının üzerine hangi resim yerleştirilmeli?

Genelde boş kalan yatağın üstündeki duvarı doldurmak için iyi bir fikir, üzerine tam olarak yatağın başını uzunlamasına veya biraz daha az kaplamayı amaçlayan büyük bir resim koymaktır.

Başlangıç ​​noktası her zaman daha önce söylediğimiz şeydir: dinlenmeyi teşvik edebilecek rahatlatıcı konuları seçin. Zihni harekete geçiren çok parlak renklerden kaçının.

Duvarda kaybolacak çok küçük resimlerden kaçının. Bir kompozisyon fikrini seviyorsanız, birkaç resmi yan yana, konu veya renk olarak birbiriyle birleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Banyo için resimler ve resimler, ipuçları ve kombinasyonlar

banyo için resimler

Banyoda tabloya ihtiyacın olmadığını kim söyledi? Aksine, dekoru daha hoş hale getirmeye yardımcı olabilir ve en anonim olma riskini taşıyan bir odaya karakter kazandırabilirler. Banyo mobilyalarında alışılmadık orijinal bir detay göze çarpabilir.

Banyo küçükse, küçük resimlere gidin. Orijinal bir fikir, dikey olarak gelişen baskılardır: az yer kaplarlar ama göze çarparlar.

Banyo için hangi konular uygundur? Başlarında şapkaları küvette sırılsıklam olan sevimli küçük kadınlar veya her zaman temalı, tropikal sular, balıklar, deniz kızları gibi temalı konular.

Alternatif olarak, özenle renklendirilmiş çiçekler ve bitkiler.

Ve siz, evinize hangi tür resimleri döşemeyi tercih edersiniz? Manzaralar, portreler, modern veya yazılı reprodüksiyonlar? Yorumlara yazın.

Bir Evi Resimlerle Döşemek? İpuçlarımızı keşfedin
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu