Duvarlar için en iyi dekoratif trendler

Duvarlar için en iyi dekoratif trendler nelerdir? Duvarları tablo veya saat gibi nesnelerle süslemek ev dekorasyonunda çok eski zamanlardan beri var olmuştur. Ancak zamanla bu dekoratif stil, özünü kaybetmeyen, yeni fikirlere ve stillere alan açan bir dizi değişikliğe uğramıştır. Tek bir resimden, bir saatten veya tek bir tasarımdan, belirlenen tek bir mekanda bir düzine tasarıma kadar.

Duvarlar için en iyi dekoratif trendler
Duvarlar için en iyi dekoratif trendler

Resimler, fotoğraflar, tasarımlar veya illüstrasyonlar, metinler veya renkli veya renksiz basit resimler. Sadece duvarları değil, zeminleri de süsleyen ana trendlerden bazıları.

Resimler bir klasiktir ve her zaman iyi bir seçenek olacaktır, ahengi yansıtırlar. Ancak son zamanlarda evinizi sanat dolu bir yere dönüştürebilecek tablolarla ilgili bu gelişmelerde grafik tasarımcıları büyük rol oynadılar. Benzersiz tasarımları iki şekilde oluşturmak. Duvara bir grafik çizin veya örnekleyin, yazdırın ve çerçeveleyin.

Mesajlı resimler.

duvar dekoru

Açıklayıcı mesajlar, ünlü ifadeler veya sadece kelimeler içeren kutular koyun. Bu resimler, boyutlarına bağlı olarak, dekorasyonlarınıza sadık ve eğlenceli bir hava sağlayabilir.

Katlardaki resimler.

katlardaki-resimleer

İster fotoğraf ister resim olsun, bir alanda veya köşede bir dizi resmi bir araya getirmek yeni trend. New York tarzı sağlamak, resimleri yere yerleştirmek veya üst üste koymak sanat köşeleri yaratmaktadır. İçinde bulundukları alana gayri resmi bir hava vermek.

Saatler Bir duvardaki büyük bir merkezi saate bahis oynamak trend olmayı asla bırakmayacaktır. Ancak onlara başka saatlerle eşlik ederek ve resimlerle birleştirerek, görmezden gelinmesi zor avangart bir tarz yaratırlar.

Geometrik figürler ve bebek resimleri. Üçgen, daire, kare veya eşkenar dörtgen gibi geometrik figürler uzun süredir dekorasyonun bir parçası olmuştur. Görsel etkilerinden dolayı aşırı kullanım tavsiye edilmez. Genellikle düşük miktarlarda bebek odalarını dekore etmek için kullanılırlar. Ancak çocuk odaları çoğunlukla uyum yaratan resimler ve pastel resimlerden oluşuyor.

Kitaplarla dekorasyon yapmak için ipuçları

Kitaplar, ilham, bilgi, eğlence ve sonsuz duygular sağlamanın yanı sıra evimiz için harika bir dekorasyon unsurudur. Bunları göz önünde bulundurmak en iyisidir, ancak onları düzenli bir alanda tutmak da bir seçenek olsa da, hepsi evinizde ne iletmek istediğinize bağlıdır.

kitaplik

Organizasyonla başlayalım, tüm kitapları raflardan, kutulardan ve masalardan çıkaralım; onları bir araya toplayın ve gerekirse temizlemeye başlayın. Olmalarını istediğiniz bir yer seçin, sınıflandırın ve bir noktada ihtiyaç duyacağınızı bildiğiniz yerleri elinize alın. Mini bir kütüphaneniz varsa, harika, oraya en önemlilerini koyabilir ve diğerlerini sandıklarda veya kutularda saklayabilirsiniz.

Kitaplar, evi dekore etmenin önemli bir parçası olabilir. Okumadığınız kitapları ve süslemek için kullanın. Lamba veya resim çerçevesi gibi diğer öğelerin temeli olarak önü iyi olan üç kitap yerleştirin.

Bir okuma duvarı oluşturun.

Çok sayıda kitabınız varsa ve evde boş bir duvarınız varsa veya ona hayat vermek için yeni bir şeye ihtiyaç duyuyorsanız, artık onu düşünmeyin ve o alanı kitap duvarınız yapın. İnanılan kadar karmaşık değil, kolay kurulum için arkadaşlarınızın ayaklarını veya yüzer rafları satın alın ve kitapları oraya yerleştirmek için aralarında ihtiyatlı bir mesafe olacak şekilde duvara yerleştirmeye başlayın. Bu duvarın öne çıkan ve kitapları öne çıkaran bir renge sahip olması da önemlidir. Beyaz, yeşil, krem ​​veya Navajo beyazı gibi açık tonlar olabilirler. Bu aynı zamanda evin geri kalanının renklerine de bağlıdır.

Bir numara, kitapları bitkiler, sepetler, şişeler veya beğeninize göre bazı dekoratif eserler eşliğinde yatay ve dikey olarak yerleştirmektir. Bu, evinizin belirli bir bölgesine daha ilginç bir görünüm kazandıracaktır.

Evinizin garajı, bodrum katı veya mahzeni varsa, o ortamı asla kitap saklamak için bir seçenek olarak görmemeniz önemlidir. Bu alanlar çok nemli, kitaplar küflenecek ve sonunda mahvolacaklar.

Ek ipuçları:

  • Kitaplarınızı sürekli temizleyin.
  • Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
  • Havalandırılan alanlarda olduklarından emin olun.
  • Kutu veya sandık içindeylerse, düzenli aralıklarla çıkarın.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu