Mükemmel bir oturma odası için kaliteli ve ucuz özel kanepeler

Şu anda üzerinde çalıştığım dekorasyon projelerinden birinde, çok karmaşık bir alana geniş bir kanepe yerleştirme zorluğu yaşadık.

Ve harika bir kanepe diyorum çünkü birlikte çalıştığım müşteri, Marga, bunu vazgeçilmez bir gereksinim olarak görüyordu. Oturma odası için bir zorunluluk olarak rahatça uzanmak için cömert ölçülere sahip bir şezlong istedi.

Sorun şu ki, oturma odası çok düzensiz bir kat planına sahipti ve standart kanepeler için mevcut seçenekler, sizin de çok iyi bildiğiniz gibi, onları en zor alanlara uyarlamak için gerekli esnekliğe sahip değil.

Düzensiz kat planı ile oturma odasında illüstrasyon kanepe

Düzensiz kat planına sahip bir oturma odası çizimi

Böylece özel kanepeler çekmekten başka çaremiz kalmamıştı.

Özel kanepeler dünyasına girdiğimizde, başka bir sorunla karşı karşıya kaldık: Bütçe.

Ve iyi bildiğiniz gibi, iyi kalitede ısmarlama bir kanepe arıyorsanız, fiyatlar tavan yapar, değil mi?

Burada müvekkilimden biraz alçakgönüllülük tedavisi aldım, çünkü bana ısmarlama, kaliteli kanepeleri çok çok iyi bir fiyata satan bir mağazadan bahseden kendisi oydu.

Ve ben alçakgönüllülük tedavisi diyorum, çünkü bir iç mimar olarak 20 yıldan fazla bir süre sonra, bazen neredeyse her şeyi bildiğinizi düşünüyorsunuz ve aniden bu dünyayla ilgisi olmayan bir kişi size gelip sizi şaşırtıyor ve sahip olmanız gereken bir şeyi öğretiyor uzun zaman önce biliniyordu.

Müşteri bana çok iyi seçenekleri olduğunu gördüğü Sofasvalencia.com’a bakmamı söyledi.

Bu yüzden onların web sitesine gittim ve kanepeyi ihtiyacımız olan şekilde ve beni gerçekten şaşırtan ve sizi şaşırtan bir fiyata tasarlamak zorunda olduğumuz seçeneklerin miktarını görünce sürprizim büyük harfle yazıldı.

Birçok seçenekten sıkılmamak için, sipariş verebileceğimiz, ölçüye göre yapılmış kanepelerden bir örnek hazırladım, gördüğüm kadarıyla, bunu yapmanın kolaylığını, yaptığımız büyük kanepeyi görmeniz için. ve bunun çok iyi bir fiyatını alabilir.

Bir uzanma koltuğu arıyorduk, o halde örneği bir uzanma koltuğu ile yapalım. Size basitliği ve birkaç tıklamayla sahip olabileceğiniz ısmarlama ve kişiselleştirilmiş kanepeyi göstermeme izin verin. Komplikasyonsuz.

Paso 1. Yapmamız gereken ilk şey, çevrimiçi kanepe yapılandırıcınıza girmektir, burada bazı önceden oluşturulmuş şablonlarda, istediğimiz kanepe türünü seçeriz: düz kanepe, şezlong, çekyat, köşe vb.

Paso 2. İhtiyacımız olan koltuk tipini seçtikten sonra, bu durumda şezlong, sayfa bizi en sevdiğimiz modeli seçebilmemiz için bu firmanın sahip olduğu şezlonglar kataloğuna götürür. Göreceğiniz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda var.

Kanepe seçildikten sonra, bizi şezlongun boyutlarını seçebileceğimiz yapılandırıcıya götürür.

Özel bir kanepe için ölçü seçenekleri

Belli büyüklükte iki koltuk, daha büyük veya daha küçük üç koltuk, daha geniş, daha ince kollar, şezlong sola veya sağa … Neyse, bu bölümde ölçüleri, koltukları, pozisyonu ve diğer seçenekleri yapılandırabildik. onu alanımıza uyarlamamız gerektiğini.

Paso 3. Bu seçenekleri seçtikten sonra sayfa bizi kanepemiz için döşemeyi seçebileceğimiz döşeme bölümüne götürür.

Özel bir kanepe için döşeme ve kumaşlar

Özel koltuğumuz için döşeme seçimi

Ve neyse ki, çeşitlilik çok büyük. Öyle ki her çeşit kumaştan 100’den fazla farklı döşeme arasından seçim yapabiliyoruz. Deriden deriye, leke tutmaz kumaştan,% 100 polyesterden şönile, çocuklar ve evcil hayvanlar için ultra dayanıklı kumaşlara, Dalmaçya derisinden, kanepeler için diğer popüler kumaş türleri aracılığıyla.

Paso 4. Kanepenin döşemesini seçtikten sonra, bizi kanepenin sünger tipini seçebileceğimiz sayfaya götürüyor.

Özel kanepeler için köpük ve dolgu

Özel kanepe köpüğünün yoğunluk seçimi

Köpüğün konusu ayrı bir dünya ve bundan bahseden bir makale yazabilirim ama çok özetlemek gerekirse, kanepe köpüğünün m3 başına yoğunluğu (Kg) ne kadar yüksekse, o kadar dayanıklı ve dayanıklıdır.

Böylece, kişiselleştirilmiş kanepemiz için m3 başına 30 kg’dan m3 başına 55 kg’a kadar değişen bir dizi köpüklendirme arasından seçim yapabiliriz.

Neden bahsettiğimi çok iyi bilmiyorsanız, m3 başına 30 kg veya daha fazla olan bir köpük kaliteli ve dayanıklı köpüklerdir.

Daha azına sahiplerse, diğer yüksek yoğunluklara bakmalısınız, yoksa hiçbir zaman pratik olarak kanepenin ahşap çerçevesi üzerinde oturursunuz.

Paso 5. Kanepenin dolgusunu seçtikten sonra, koltuk konfigüratörü bizi bir sonraki adıma, yani kanepenin ayaklarını seçmeye götürür.

Özel kanepe ayakları

Ismarlama kanepe için özel ayak seçenekleri

Burada çok çeşitli seçeneklerden birini seçebiliriz: Metal, ahşap, minimalist, modern, klasik, krom, tekerlekli, vb.

Paso 6. Özel kanepemizin ayaklarını seçtikten sonra, bizi son seçeneklerden birine, yani kanepenin kol tipini seçmeye götürür. Rolin Modeli veya Çıkış Modeli.

Paso 7. Kanepenin kolunu seçtiğimizde, bize sandıklı kanepeyi isteyip istemediğimizi seçme seçeneği sunuyor.

Paso 8. Artık özel kanepemizin tüm konfigürasyonunu seçtiğimize göre, bizi seçtiğimiz tüm seçenekleri gördüğümüz ve kanepenin son fiyatını aldığımız başka bir sayfaya götürüyor.

Fiyatlı ısmarlama bir kanepe için sipariş özeti

Siparişin özeti ve seçilen seçenekler

8 basit adımda, müşterimiz için özel yapım üç kişilik bir kanepe, şezlong, oturma odası için bir sandık dahil mükemmel bir döşemeyle ve hepsi 1,119 € ‘ya yapılandırdık. Gerçek bir mucize.

Doğal olarak, kumaşa veya koltuklara veya diğer seçeneklere bağlı olarak daha ucuz modeller ve daha pahalı modeller bulabilirsiniz.

Bu makalenin okuduğunuz önermesini gösterebilmek için fiyatların “orta aralığına” denk gelen gerçek bir örnek vermek istedim: Rakipsiz bir fiyata özel ve kaliteli kanepeler.

Şimdi size özel bir kanepenin avantajlarından bahsedeyim.

Özel bir kanepenin avantajları

Oturma odanızın büyüklüğüne uygun:

Kanepe, herhangi bir oturma odasındaki en büyük ve en önemli pakettir. Bunu hesaba katarsak, oturma odanıza tam olarak uyan bir kanepeye sahip olmak, her santimetresinden yararlanmak, özel bir kanepeye sahip olmak için en büyük teşviklerden biri haline geliyor.

Oturma odanızla karşılaştırıldığında boyut olarak orantısız bir kanepeniz olduysa veya sahipseniz, size söylediklerimin önemini anlayacaksınız. Ama dahası var.

Size uyarlanmış bir kanepe:

Her insan farklıdır ve her insan için tamamen mükemmel bir kanepe bulmak imkansızdır. Bu nedenle, en iyi çözüm, kendiniz için kendiniz yaratmaktır. Vücudunuzu ve ihtiyaçlarını sizden daha iyi kimse bilemez. Kanepenizi yaratın ve dünyanın en rahat koltuğuna sahip olun.

Oturma odanızın tarzına uyun:

Müşteri sonunda farklı bir kanepe seçtiği için bir oturma odasının tasarımını veya dekorasyonunu kaç kez değiştirmek zorunda kaldığımı bilemezsiniz. Yani ölçüye göre yapılmayan standart bir kanepe, oturma odasının tarzını tanımlar ve belirli bir şekilde seçeneklerde bizi sınırlar. Ancak özel bir kanepe değil, oturma odasına özel bir kanepe entegre edilmiştir. Emir vermez, ama ne olursa olsun dekoratif tarzımıza eldiven gibi uyum sağlar.

Özel tasarım:

Bir kanepe görmüş ve tasarımına aşık olmuş olabilirsiniz, ancak daha sonra bir çekyat formatında olmadığını ve bir çekyata ihtiyacınız olduğunu fark ettiniz. Bu sadece bir örnek, tam tersi de söz konusu olabilir, basit bir kanepe arıyorsun ve aşık olduğun bir çekyat ve buna ihtiyacın yok. Tahmin edebileceğiniz gibi daha birçok örnek var.

Özel bir kanepe ile bu gerçekleşmez, çünkü ihtiyacınız olanı eklersiniz, ne daha fazla seçenek ne de daha az seçenek.

Özel bir kanepenin dezavantajları

Bana bir ay önce sorsaydınız, herkesin bildiği şeyi size söylerdim: özel bir kanepe satın almanın dezavantajı fiyattır. Özel bir kanepe aradıysanız, fiyatın tavan yaptığını fark etmiş olacaksınız.

Bu özel kanepelerin büyük dezavantajı, yüksek fiyatı; çoğu insanın mükemmel bir kanepesini bulamamasının nedeni.

Ancak az önce gördüğümüz bu kanepe firması ile tanıştıktan sonra, dezavantaj ortadan kalkıyor, çünkü gördüğümüz gibi, ölçüye göre yapılmış ve rakipsiz bir fiyata büyük bir kanepemiz olabilir. Tüm kanepelerini görebilir ve kanepenizi ölçmek için burada, web sitelerinde yapabilirsiniz.

Umarım artık bir böbrek satmadan özel kanepenizi satın alıp tasarlayabilirsiniz ve kredinin beni bu kanepe firmasıyla tanıştıran müşterim Marga’ya gittiğini kabul etmeliyim.

Ve bu makalenin bir arkadaşınızın veya aile üyenizin ilgisini çekebileceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkürler!

Mükemmel bir oturma odası için kaliteli ve ucuz özel kanepeler
konusu ilk beyazyastik.com üzerinde yayınlandı.

Bunlara'da bakmalısın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu