“Yüzen Yataklar”: Bulutta Gibi Uyuyun

Yüzen Yataklar – Yatak, sanki herhangi bir desteksiz havada asılıyormuş gibi, sadece şaşkınlığa değil, aynı zamanda üzerinde nasıl uyuduğunuzu kontrol etme arzusuna da neden olur.

Bir bacak üzerinde yüzen yataklar

Yükselen yatak, İtalyan tasarımcı ve Lago fabrikasının kurucusu Daniel Lago tarafından icat edildi. Dünyada havada asılı duran ilk yatağa Fluttua (“Float”) adı verildi.

Havaya kaldırma etkisi, göze çarpmayan bir merkezi destek tarafından yaratılır. Denge sağlamak için Fluttua sırtlığı duvara sabitlenmiştir. Görsel izlenim, isteğe bağlı olarak yatakta bulunan tabanın aydınlatması ile güçlendirilmiştir.

Zamanla, Fluttua birkaç değişiklik yaptı. Yani, bir köşeye kurulum için ve uyumak için yuvarlak bir yer olan modeller vardı.

“Havadar” Fluttua anında hit oldu. Lago’nun ardından diğer fabrikalar da benzer modeller yayınladı.

Yüzen Yataklar

Fotoğrafta: ALF Aladino merkezi desteğindeki yatak. Ayrıca çekmeceli raflara sahip fonksiyonel bir başlık ile daha konforlu hale getirilmiştir.

Cattelan Italia fabrikası, merkezi bir destek üzerinde bir dizi yatak sunmaktadır. Duvara sabitlenmeleri gerekmediğinden “yüzen” Fluttua’dan farklıdırlar.

1615101628 590 Yuzen Yataklar Bulutta Gibi Uyu

Fotoğrafta: Orijinal Valdichienti Twee dalgalı başlıklı yatak.

“Yüzen” bir yatağın önemli avantajları

Orijinal görünüme ek olarak, “yüzen” yataklar tamamen “sıradan” bir avantaja sahiptir. Yatağın altındaki alanı temiz tutmak çok kolaydır. Toz yok – sadece hava!

Güvenilirlikle ilgilenenler için, “yüzer” yatakların güvenilir ve güvenli olduğundan emin olmak için acele ediyoruz. Orijinal İtalyan yapımı modeller, birkaç kişinin ortalama ağırlığının en az iki katı ağırlığa sahip olacak şekilde tasarlandı, bu da küçük stüdyoların sipariş vermek için sunduğu sayısız kopya hakkında söylenemez.

“Görünmez” ayaklarda yataklar

Fluttua modelinin başarısı, Daniel Lago’ya bir başka “havaya yükselen” yatak yaratma konusunda ilham verdi.

Havadar, ağırlıksız, biraz anlamsız – bu tür çağrışımlar Lago Air yatağı tarafından çağrılır. Süzülme hissi, geleneksel bacakların yerini alan şeffaf temperli camdan yapılmış neredeyse görünmez bacaklar tarafından yaratılır. Ultra ince yatak tabanı neredeyse görünmezdir ve küçük bir sır saklamaktadır.

Air yatak, Lago’nun cam destekli geniş bir mobilya yelpazesinin bir parçasıdır. Modüler sistemleri, masaları ve kaideleri içerir.

1615101628 322 Yuzen Yataklar Bulutta Gibi Uyu

Fotoğraf: Şeffaf, neredeyse görünmez bir taban üzerinde Lago Air yatak.

Air yatağın yaratılmasından kısa bir süre sonra, çok katmanlı bir arka cebe sahip benzer Lago Vele ve minimum işleme ile doğal ahşaptan yapılmış bir yatak başlığına sahip Lago Wildwood ortaya çıktı.

1615101628 358 Yuzen Yataklar Bulutta Gibi Uyu1615101629 904 Yuzen Yataklar Bulutta Gibi Uyu

Fotoğraf: Lago Vele yatak. Başlıkta kitaplar, tabletler veya fotoğraf çerçeveleri için dar raflar-cepler bulunur.

1615101629 707 Yuzen Yataklar Bulutta Gibi Uyu

Fotoğrafta: Lago Wildwood yatak, özellikle eko-stil hayranları için Air modelinin bir modifikasyonudur.

Fluttua gibi, Lago Air yatağı hızla popülerlik kazandı ve şeffaf “görünmez” ayaklar fikri bazı tasarımcılar ve fabrikalar tarafından ödünç alındı.

1615101629 311 Yuzen Yataklar Bulutta Gibi Uyu

Resimde: Şeffaf metakrilat ayaklı Zanette Moon çift kişilik yatak.

BeyazYastık Galerisi’nde yüzen yataklar

Koşu. Uzmanlarımız size ilgilendiğiniz yatak, olası üretim seçenekleri ve kaplama seçenekleri hakkında her şeyi söyleyecektir. Seni beklemek!

Yüzer

Bunlar da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu