Yatak odanızı kozaya dönüştürmek için 5 iç tasarım trendi

Evdeki tüm odalar gibi, yatak odası da trendi takip ediyor. 2021’de sürpriz yok: Son yılların büyük eğilimleri var. Boho tarzından kır evine, İskandinavya veya endüstriyel yollardan yatak odası sıcak ve kozalaklı. Bunu sağlamak için doğal malzemeleri benimseme eğilimi giderek güçleniyor.

Yılın başında, yatak odası için en son dekorasyon trendlerini çözmek için ortağımız Decoclico’nun sitesine dikkatlice göz attık. Hayatımızın yaklaşık 25 yılını uyuyarak geçirdiğimiz bu odayı dekore etmenize yardımcı olmak için size burada burada bazı tavsiyeler vermekten kaçınmayarak!

Kır evi tarzında bir yatak odası

Kır evi tarzı son yıllarda bir geri dönüş yaptı. Süsleme, ikinci el ve dekorasyonu için avlanma gerçeği, dekorasyon severler nezdinde başarısına büyük katkı sağlamıştır.

Bu dekoratif eğilim, büyük ölçüde eski bir evin düzenine uygundur, ancak modern bir daireyi dekore etmek için ondan ilham almanızı engelleyen hiçbir şey yoktur. Bununla birlikte, çekiciliğini günlük olarak gözlemlemek için bir miktar özgünlük eklemek önemlidir.

Sahte anahtar gibi rustik detaylar, bu komodine rustik ve otantik bir dokunuş getiriyor

Paris tek kapılı komodin Passage Vernet 169 €

Odanıza vintage bir dokunuş katmak için anne babanızdaki veya büyükanne ve büyükbabanızın antika mobilyalarına bir göz atın. Onları boz kahverengi, kremsi beyaz ve hatta antrasit grisi gibi klasik tonlarda boyayarak onlara ikinci bir hayat verebilirsiniz.

Eğimli şekil ve eskitilmiş metal, bu aynalara eski bir dokunuş katmaya yardımcı olur

Maison Tilleul eğimli konturlu ongen ayna 69 € ‘dan itibaren

Kır Evi tarzı da ayrıntılarda gizlidir. Metal veya altın pirinçten dekoratif öğeler özellikle bu tür dekorasyon için uygundur. Özellikle yaşlanmış bir etkiye sahiplerse. Aynalarda, başucu lambalarında, duvar dekorasyon elemanlarında vb. Bulunabilirler.

Vintage nevresimlerden esinlenen bu pamuklu perkal nevresim, üst dikişleri sayesinde oldukça şıktır.

Maison Tilleul dikişli beyaz pamuklu perkal nevresim 69,90 € ‘dan itibaren

Eski yatak takımları bit pazarlarında veya garaj satışlarında düzenli olarak bulunur. Avlanma cesaretiniz yoksa (ve sizi anlıyoruz!), Sadece nakışlı veya üst dikişli düz yatak çarşaflarını tercih etmelisiniz. Basit ve verimli.

Bu yorganların grafik baskısı, kapitone görünümü gibi yatağınıza retro bir dokunuş getiriyor.

Yorgan topper 80x190cm Casatera 99,90 € ‘dan itibaren

Kır evi tarzında bir yatak odası döşemeniz için tavsiyemizi son sezonlarda büyük bir geri dönüş yapan bir nesneden bahsederek bitirelim: yatak örtüsü. Kapitone veya yün, düz veya baskılı, yatağınıza koza ve retro bir dokunuş katar. Dekoratif görünümünün yanı sıra sizi serin kış akşamlarında sıcak tutar.

Boho, moda ve kozalaklı oda

Boho tarzı hızla zamansız hale geliyor. Birkaç yıldır iç mekanımıza doğal malzemeler getirdi. Hepsi etnik ilhamlarla serpilmiş ve gerçek bir seyahat davetiyesi.

Avantajlarından biri, diğer dekorasyon trendleriyle nasıl ilişkilendirileceğini bilmektir. Scandikraft’ı veren İskandinav tarzını özellikle düşünüyoruz. Karakteri olan bir iç mekan için, onu endüstriyel tarzla ilişkilendiriyoruz. Doğal malzemeler daha sonra ham ve erkeksi tarafı kırmaya gelir.

Sağlam bir bitki materyali olan tamamen jütten yapılmış bu el dokuması halı için el yapımı ilham

Casatera el dokuması doğal jüt halı € 69,90

Boho dekoru, doğal malzemeleri ve özellikle bitki liflerini vurgular. Rattan, hasır ve jüt bu dekorasyon trendinin amiral gemisi malzemelerindendir. Çoğunlukla aydınlatma, duvar dekorasyonu ve hatta saklama sepetleri gibi dekoratif nesnelerde bulunurlar.

Baskılı bir minder ile aksesuarlı olarak gelen kolçaklı bu rattan koltuk için vintage ilham

Casatera doğal rattan koltuk 159 €

Rattan daha çok mobilya yapımında kullanılır. Yatak başındaki yatak odasında, rafların ana malzemesinde veya bir koltukta bulunabilir. Yatak odanızda yer varsa, rattan sandalye bir okuma köşesi oluşturmak veya sabah hazırlanmak için kullanılabilir.

Passage Vernet alüminyum tabure 95 €

Boho dekorasyonunda el sanatları veya etnik objeler çok bulunur. Odanızı bu tarzda dekore etmek için, hünnaplar, zanaat aynaları ve hatta doğal liflerden yapılmış süslemelerle duvar dekorasyonunu düşünün. Berberi halıları veya Tay sepetleri gibi etnik nesneler de iç mekanlarımızda iyi temeller haline geldi.

Çatı katı tarzında bir yatak odası, modern ve kentsel

Daha modern iç mekanlardan hoşlanıyorsanız ancak belirli bir kaşeye sahipseniz, endüstriyel dekorasyonu düşünün.

Odalar genellikle kozalaklı atmosferlerle ilişkilendirilir. Bu, endüstriyel tarzın ham yönüyle tezat oluşturuyor. Ancak doğru ürünleri seçerek ve işlenmiş bir dekorasyona sahip olduğunuzda, yatak odanızda endüstriyel tarzı kullanmaktan hiçbir şey alıkoyamaz.

Minimalist bir tasarım, ham siyah metal: Bu endüstriyel başucu masası, güzel bir kuru çiçek buketi veya güzel bir başucu lambası ile süslenerek şık hale gelir.

Decoclico Factory siyah metal komodin € 145

Ham siyah metal, endüstriyel stile özgüdür. Minimalist çizgilerle mobilyalarda kullanıldığında şıklık kazanır. Çok karanlık veya çok sade bir odaya sahip olmaktan kaçınmak için ham siyah metalden 2 parça mobilya tercih ediyoruz. İçini daha sıcak hale getirmek için ahşapla da birleştirilebilir.

Pirinç raf, mini giyinme odası oluşturmak için iki farklı alana sahiptir: raf ve alçak raf

Madam Stoltz pirinç metal elbise askısı 255 €

Çatı katlarında her şey açık. Yatak odası genellikle ana odaya bakmaktadır. Depo, bir showroom veya bir konsept mağazasında olduğu gibi açık ve görülebilir. İç mekanınıza hayat getirir. Açık bir giyinme odası seçerek eşyalarınızı odanızda sergilemek için tereddüt etmeyin. Bir çatı katında değil, daha küçük bir alanda yaşıyorsanız, elbise askısı iyi bir çözümdür.

Bu mat siyah metal duvar lambası, bir başucu lambasının yerini kolayca alabilir. Akıllı telefonunuzu gece boyunca şarj edebileceğiniz USB soketli küçük bir raf içerir

Markslodj siyah metal duvar lambası, raflı ve USB bağlantı noktalı 99 €

Kentsel alanlar küçülüyor. Bu nedenle, odayı olabildiğince erişilebilir hale getirmek için odadaki gereksizleri ortadan kaldırmak gerekir. Başucu masasını duvar rafı veya çok işlevli bir duvar lambası ile değiştirebilirsiniz. Bu, yatağın etrafındaki zeminde yer açar.

Berber aynası, biraz eskitilmiş siyah metali ile vintage esintili bir parçadır.

Maison Tilleul Black Metal Berber Aynası € 239

Endüstriyel dekorasyonda duvar dekorasyonu biraz daha azdır. Bununla birlikte, büyük ölçüde vintage’dan esinlenmiştir. Bu nedenle temel unsurlar arasında berber aynasını (banyoda ana ayna olarak da kullanılabilir), eski emaye plakaları ve hatta resim çerçevesi duvarlarını buluyoruz.

Klasik ve modaya uygun bir İskandinav yatak odası

İskandinav trendini sunmak gerekli mi? 10 yılı aşkın süredir iç dekorasyonda en önemli trendlerden biri olmuştur. Minimalist çizgiler, açık renkler, ahşap… Temel hale gelen bir trend. Böylelikle gözleriniz kapalıyken bu stili benimseyerek yatak odanızı dekore edebilirsiniz.

Egzotik bir ağaç olan Mango, ahşabı biraz eskidiğinde İskandinav tarzı bir yatak odasına mükemmel uyum sağlar.

Casatera 1 Çekmeceli Mango Ahşap Komidin € 149

Hafif ahşap ağırlıklı olarak İskandinav dekorasyonunda kullanılır. Yatak odasına sıcak ve kozalaklı bir taraf getiriyorlar. Ana avantaj? İskandinavya’dan sıkılırsanız diğer dekorasyon türlerine kolayca entegre edebilirsiniz …

Bu doğal meşe raf, resim çerçevelerini duvara asmak zorunda kalmadan saklamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Arne Lykke meşe çerçeve rafı 25 € ‘dan itibaren

İskandinav dekorasyonu, minimalist çizgileriyle de karakterizedir. Aşırı kalabalık iç mekanları sevmiyorsanız ve temiz bir yatak odası istiyorsanız, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Düz renklerdeki pamuklu gazlı bez battaniye yatağa koza gibi bir dokunuş getiriyor

Harmony pamuklu tül örtü 130x190cm 42.90 € ‘dan itibaren

Nevresim tarafında ise sade takımlar benimseyerek sadelik tercihi yapabiliyoruz. İskandinav dekorasyonunun “basit” yanını kırmak istiyorsak, grafik baskılara (şeritler, köşeli çift ayraçlar, noktalar…) odaklanıyoruz. Pamuk veya yün örtüler, yatağın kozalanma yönüne katkıda bulunur.

Bir koza odası için doğal yatak çarşafları

İçerisinde doğallığa yer açın! Ekolojik veya doğal malzemeler evlerimizde giderek daha fazla var. Son yıllarda ev evreninde önemli bir dekoratif trend.

Ve yatak odası bir istisna değildir. Aksine ! Bunu Homelisty’de düzenli olarak konuşuyoruz.

Doğal bir tondaki bu keten ve pamuklu perkal yastık kılıfları, nevresimlerinize ham bir görünüm kazandırır.

Passage Vernet yıkanmış keten ve pamuklu perkal yastık kılıfı 24,90 € ‘dan itibaren

Keten veya organik pamuk gibi malzemeler, kendilerini yatak çarşaflarının yanında davet ediyor. Keten, ısıyla düzenleme özellikleri nedeniyle özellikle ilgi çekicidir. Yaz aylarında serin kalır. Kışın yatağınızda sıcak kalmanızı sağlar. Mevsime göre nevresim almak istemiyorsanız, benimsenmesi gereken bir malzemedir.

Pişmiş toprak, boz kahverengi ve hatta kahverengi gibi doğal renkler şu anda trend olan renkler arasında. İnkar etmek yanlış olur

Keten üst ve pamuklu perkal astarlı nevresim Passage Vernet 179 € ‘dan itibaren

Pamuklu perkale gelince, bu bir malzeme değil, pamuk dokumadır. Pamuklu perkal nevresimler ferahlık, hafiflik ve yumuşaklık sunar. Otellerdeki yatak takımlarından farklı değildir.

Öyleyse, yatak odanızı bir koza haline getirmeye hazır mısınız?

Deksiklik""

Bu içerik size Decoclico ile ortak olarak sunulmaktadır. Homelisty Studio ekibi tarafından editoryal çizgimize uygun olarak hayal edildi ve oluşturuldu.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir