Yemek Odası Aydınlatma

Yeni zengin görünüme sahip yemek odaları lamba aydınlatma sistemleri güncel ev dizaynı beyazyastik.com

Yemek odalarımızın aydınlatması üzerine yazı dizisi. Yemek odalarımızı iyi bir biçimde aydınlatmanın püf noktaları üstünde duracağız. Işıklandırma evinizin ve yemek odalarınızın en önemli dekorasyon unsurudur. Çünkü ışıklandırma hem işinizi kolaylaştırır hem de evinizi güzelleştirir.

Işığınız yemek masası üstünde olmalıdır ve ışığın seviyesini ihtiyacınıza göre değiştirmelisiniz. Daha fazla ışık istiyorsanız daha kuvvetli ampuller takabilirsiniz. Aydınlatma için tercih ettiğiniz ürün yemek masasına çok yakın olmamalıdır.

Yemek odaları veya yemek masaları, ailenin tüm bireylerinin bir araya geldiği, misafirlerin ağırlandığı evin önemli alanlarından bir tanesidir. Yemek odaları, akşam saatlerinde güneş ışığından mahrumdur bu nedenle yapay aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Bu aydınlatma, odanın dekorunu tamamlamak ve istenen ambiyansı oluşturmak için iyi bir fırsattır.

Yemek odalarında ışık kaynakları genelde masanın merkezine hizalı olarak konumlandırılır. Avizeler, sarkıtlar ve lineer aydınlatmalar sıkça tercih edilen aydınlatma elemanları arasındadır. Masanın aydınlatılması için tek bir avize yeterli olacağı gibi, üç veya daha fazla sayıda sarkıt da kullanılabilir. LED teknolojisi ile beraber hayatımıza giren, modern lineer aydınlatmalar da dikdörtgen masaların aydınlatılması için şık bir tercih olacaktır.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir