Karanlık Yatak Odası Duvarları İçin Dekorasyon Fikirleri

Lacivert duvar kağıdıyla ilgileniyor, ancak odanızı çok karanlık yapacağından mı endişeleniyorsunuz? İyi haber şu ki, duvarlar için koyu bir renk seçseniz bile bir alanı aydınlık ve rahat hissettirebilirsiniz. Aslında, karanlık yatak odanızı ev gibi hissettirmek için işte birkaç dekorasyon fikri.

Dekorunuzda Aynaları Kullanın

Aynalar, ışığı yansıttıkları için bir odayı aydınlatmanın harika bir yoludur. Odanızın karanlık ve kasvetli olacağından endişeleniyorsanız, dekorunuza birkaç ayna ekleyin. Hatta yaratıcı olabilir ve disko topları gibi yenilikçi öğeler seçebilirsiniz.

Metalik Vurgular Ekleyin

Metalik vurgular, karanlık bir odaya ışık eklemenin bir başka harika yoludur. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok metalik ton vardır:

  • Altın
  • Pirinç
  • Gümüş
  • Bakır
  • Çelik grisi

Bu kadar çok seçenekle, dekorunuz için doğru olanı bulmanız kaçınılmaz.

Onları nereye yerleştirmelisiniz? Aksanları boya veya duvar kağıdıyla renk düzenine dahil edebilirsiniz. Tabure, komodin ve lamba gibi mobilyalara metalik dokunuşlar da ekleyebilirsiniz.

Geometrik Tasarımları Deneyin

Meşgul desenlere girmiyor, ancak sağlam bir renk bloğu istemiyor musunuz? Tek renkli geometrik tasarımları tercih edebilirsiniz. Örneğin, tekrar eden altıgen motifli siyah desenli duvar kağıdı veya dağınık üçgenler içeren derin bir lacivert tercih edebilirsiniz.

Hafif Yatak Takımını Seçin

Bir odanın çok karanlık görünmesini engellemenin en iyi yollarından biri mobilyalara hafif dokunuşlar eklemektir. Yatağınız odanın odak noktası olacağından, karanlık duvarlarla hoş bir kontrast oluşturmak için hafif nevresimler tercih etmelisiniz.

Bu konsepti kilim ve perdelerde de kullanabilirsiniz. Beyaz, krem ​​veya kirli beyaz bir dokunuş göze çarpabilir ve bir alanı eksiksiz hissettirebilir.

Çiçekleri Kullan

Geometrikler sizin tarzınız değilse, ancak yine de karanlık duvarlarınızda desenler istiyorsanız, çiçekleri düşünmelisiniz. Meşgulden basite, sizi arayan birini seçmeyi kolaylaştıran çok çeşitli modeller vardır. Çiçeğin çoğu, renk şemaları için size sağlam bir temel sağlayan birkaç renge sahiptir.

Nötr Bir Palet Oluşturun

Birçok koyu renk de nötrdür, yani çeşitli diğer tonlarla uyumludurlar. Gri alt tonlu griler ve gölgeler özellikle çekici olabilir. Tarafsızlık, perdeler, kilimler ve mobilyalar gibi diğer alanlarda cesur renk kararları vermenizi sağlar.

Dokuyu Kullanın

Duvarlarınız için tek renkle gitmeye karar verseniz bile, çeşitli dokularla işleri karıştırabilirsiniz. Örneğin, göze çarpan bir vurgu oluşturmak için yatağınızın üstündeki duvarda kapitone kullanabilirsiniz. Zengin ve ilgi çekici bir dekor oluşturmak için katmanlı dokuları da kullanabilirsiniz.

Dünyaya Git

Bir rengin karanlık olması sıcak olamayacağı anlamına gelmez. Emekli olmaktan heyecan duyacağınız rahat bir sığınak yaratmak için kahve kahvesi gibi bazı zengin tonların tadını çıkarabilirsiniz.

Artık kolunuzda birkaç numara olduğuna göre, dekorasyona başlama zamanı. Tek ihtiyacın olan biraz soyma ve yapıştırma duvar kağıdı, biraz dirsek yağı ve hayal gücünüz.

hakkında Serap Kevser

Yazarlarımız konularında uzman ve eğitimli kişilerdir. Sorularınızı en iyi şekilde cevaplamak, Fikre ihtiyaç duyduğunuzda en yaratıcı fikirleri üretmek için buradalar. Sizleride Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir